Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за ксенон на туарег

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за ксенон на туарег

    Здравейте,да се представя първо.Казвам се Костадин,на 18 години съм.За 18-тия рожден ден баща ми извади генерално пълномощно да мога да управлявам туарега...Много му се кефя,просто е адски комфортен,удобен и просто е удоволствие да се шофира.Баща ми е почитател на класическите неща и си остави колата откакто е закупихме с халогенните фарове,а честно казано откакто взех книжка повече време прекарвам аз зад волана на туарега и ми се ще да сложа ксенони,някак си това жълто стои грозно на такава кола..Искам да сложа ксенон и на дългите и на късите фарове,както и на тези за мъгла...Понеже нямам идея какво трябва да сменям и да купувам,бихте ли ми казали какви пари би ми излезнало удоволствието,човек в сервиз го погледна и каза че трябва цяла ксенон система да се слага,а не само крушки..ако това има значение...питам просто защото искам да направя нещо сам ,без баща ми ...т.е да го изненадам...Благодаря предварително...

  • #2
    От: Питане за ксенон на туарег

    Изненадай го и има шанс да останеш без пълномощно . Ако колата се кара извън България има прилично голяма вероятност за проблеми с катаджиите. Това което си намислил е незаконно и подлежи на санкциониране. Ако се кара само в България риска е малък, но пак го има.

    Ако много настояваш - правилният вариант е да намериш Таурег с фабричен ксенон (ако има такъв) и да изкопираш системата от там. Но това включва подмяна на фаровете с такива предвидени за ксеноннови крушки, а това няма да е никак евтино. Звънни на дистрибуторите на VW за вашият регион и попитай дали могат да монтират такава екстра. Ако е заводски ксенона проблеми с полицията няма да имаш.

    Принципно фаровете за ксенонови крушки и за халогенни крушки са МНОГО различни. Подмяната просто на крушките води не само до по-силна светлина, но и до неправилното ѝ насочване. А това означава проблеми за всички каращи срещу теб. Поради тази причина нещата не са толкова прости. И поради тази причина такава промяна подлежи на санкциониране. Ако се спазва закона от когот трябва - колата ще бъде спряна от движение.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за ксенон на туарег

      Предполагам фаровете му са с лупи на късите и дългите. Аз лично не бих рискувал с евтин ксенон на всички фарове на Туарег, а тези за мъгла е добре да си останат с нормални крушки.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за ксенон на туарег

        Първоначално публикуван от vwtouareg Преглед на мнение
        Искам да сложа ксенон и на дългите и на късите фарове,както и на тези за мъгла.....
        Недей!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          От: Питане за ксенон на туарег

          Първоначално публикуван от vwtouareg Преглед на мнение
          ...Искам да сложа ксенон и на дългите и на късите фарове,както и на тези за мъгла...
          Има основателна причина да няма автомобил с отделна светлина за "дълги" и тя да е с ксенон фабрично...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #6
            От: Питане за ксенон на туарег

            Колеги вие тотално ми попарихте надеждите...добре съгласен съм...ама много са грозни тия жълти фарове..иначе ходих в един сервиз и ми казаха че могат да ми ги сменят...и да ми сложат ксенон..Между другото как се сменят крушките на туарег-а...че нещо го гледам като голям камък с тия предпазни капаци на двигатела

            Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Питане за ксенон на туарег

              Търси причината за жълтите фарове- някоя маса се бъзика.Или ако са пластмасови - може да искат полиране.

              Коментар


              • #8
                От: Питане за ксенон на туарег

                Има халогенки с по-бял цвят.... Маркови (да не се излъжеш с китайските 'псевдоксенон')
                Да, по-скъпи са от обикновените, но за целта стават...
                За ксенона - в друг форум на времето много спорихме с колеги и сравнявахме автомобил с фабричен ксенон и такъв, монтиран допълнително към фар, непригоден за ксенон...
                Резултатът бе очеизваден
                На Кашкая просто му регулирах добре фаровете, и сега нощем е почти както с ксенон - вижда се прекрасно...
                А за цвета - винаги ми е било 'селско' да видя ксенон 6000К или не дай си боже - по-висока цветова температура... А 4300 си е бял...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за ксенон на туарег

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Търси причината за жълтите фарове- някоя маса се бъзика.Или ако са пластмасови - може да искат полиране.
                  Колеги утре ще снимам фаровете да погледнете и ще препоръчате какво да сложа..така че да свети бял до светло син цвят

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за ксенон на туарег

                    Най-вероятно нищо си и няма на масата, просто халогенните лампи си светят както си светят. Ако са оригиналните от завода на няколко години, няма лошо да ги смениш с нови. Като нищо ще светнат двойно по-силно.

                    Синкаво като за пред дискотеката лесно можеш да го направиш но ОПРЕДЕЛЕНО няма да виждаш по-добре. Нито тия пред тебе И е цигания от най-долен вид.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за ксенон на туарег

                      Първоначално публикуван от vwtouareg Преглед на мнение
                      Колеги вие тотално ми попарихте надеждите...добре съгласен съм...ама много са грозни тия жълти фарове...
                      Има H1, H2 и т.н. крушки, със светлина значително доближаваща се до белия цвят.
                      Идеята за полиране на фаровете също заслужава внимание.
                      При някои дизелови туарези съм забелязвал опушване на единия фар отвътре - откъм страната на изпускателния колектор.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за ксенон на туарег

                        Първоначално публикуван от vwtouareg Преглед на мнение
                        Колеги утре ще снимам фаровете да погледнете и ще препоръчате какво да сложа..така че да свети бял до светло син цвят
                        Колеги сега искате да ме убедите че туарега си е достатъчно класен и с жълтите фарове...а има ли начин да сменя само крушките на късите и дългите и да свети по-бял..да не е типичното жълто..А иначе за опушване и т.н на фаровете няма как понеже съм ги свалил преди около месец в сервиз и ги почистиха отвън и отвътре така че отпада.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за ксенон на туарег

                          Първоначално публикуван от vwtouareg Преглед на мнение
                          Колеги сега искате да ме убедите че туарега си е достатъчно класен и с жълтите фарове...а има ли начин да сменя само крушките на късите и дългите и да свети по-бял..да не е типичното жълто..А иначе за опушване и т.н на фаровете няма как понеже съм ги свалил преди около месец в сервиз и ги почистиха отвън и отвътре така че отпада.
                          Виж сега, ако мислиш, че класа на колата се определя от фаровете жестоко се лъжеш. Колко бяла искаш да е светлината и защо? Има едно равновесно положение което ако прескочиш ще имаш много по-малка видимост нощем. Особено при дъжд и мокър асфалт. Тази граница е някъде около 4500К.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за ксенон на туарег

                            Накъдето си се запътил първо пробвай със синкави крушки твоя цокъл - светлината ще е по-бяла. Второто нещо което може да се направи е да се види състоянието на рефлекторите на лупите. Първата снимка е на фар със заводска лупа и рефлектора който е много зле, но собтвеника си харесва как му светят фаровете и не иска да се заменят с рециклирани такива:



                            Втората снимка е на рециклиран такъв:



                            С нормални крушки като Philips NighVision с хубави рефлекторо светлината ще белее и няма да жълтее така. Ако са потъмнели рефлекторите пак ще бие на жълто със синкави крушки.

                            Коментар


                            • #15
                              Добре ще ги погледна...какви кинти излиза подмяната на всички крушки(къси дълги)...и мога ли да си ги сменя сам...или трябва в сервиз да ходя

                              Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk



                              Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk

                              Колеги ето това ми е идеала за светлина е така искам да свети

                              Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk

                              приятели ето ги фаровете

                              Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk



                              Sent from my HUAWEI Y625-U21 using Tapatalk
                              Последно редактирано от CarTest™; 10-10-16, 09:41.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X