Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

    Здравейте, колеги,
    пускам тази тема като алтернатива на другата ми подобна такава: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=208732, т.к. още не съм взел категорично решение за следващия пролетно-летен-есенен сезон с какво да се предвижвам ежедневно из София. Като гледам последния месец каква лудница е станало в София, направо ми се отщява да вземам кола. Последната седмица се предвижвам с градски транспорт и ми е екстра, особено като гледам след 17.00 часа паралелните МПС задръствания, но ми се налага да ходя на доста места и ми отива доста време в предвижване, пък и вчера в трамвай 11 ме нахапаха некви гадове

    Ето малко предистория по връзката ми с двуколесните, желанията и симпатиите ми към конкретни скутерчета.

    Мотори - Балканче, ИЖ, ЧЗ съм карал много на село като юноша бледен, но от 18-годишна възраст не се бях качвал на двуколесно до 2014 година, когато от април до ноември карах едно скутерче Априля 50м3 и бях доста доволен, като изключим, че в тази изключително студена и дъждовна година (с голямата юнска градушка) почти не ми останаха колена, лакти и китки, а и през цялото време не ми достигаше мощност - и като старт, и като като всичко. Научил съм си урока и ако взема скутер ще се оборудвам като хората - яке с протектори, по-добри ръкавици, евентуално дънки с протектори и мото-кецове. Каска и 2 бонета имам.

    Та изискванията са следните:
    Категория: Скутер
    Ск. кутия: Автоматик
    Охлаждане: Водно
    Вид двигател: 2Т или 4Т - вие ще кажете
    Кубатура: Над 125м3, като няма горна граница за мощността, стига да си заслужава и да се вмества в бюджета
    Бюджет: До 1200лв., но при добра и стойностна оферта - може да се увеличи до 1500лв.
    Моите габарити: 187см./92кг.
    Съхранение: В подземен сух гараж
    Фаворити:
    Най-много харесвам формата и вида на Априля Скарабео и Ямаха Версити. На второ място са Сузуки Бургман, Ямаха Маджести и Хонда Форесайт.
    Допълнителни изисквани: Предпочитам дисплеят да е електронен, но е задължително. Предпочитам по-голяма слюда на мотора, но не е задължително. Предпочитам да има място за куфар, но не е задължително. Предпочитам под седалката да има багажник за каската, но също не е задъжително.

    И на последно място - явно трябва да изкарам А1, А2 или А за конкретното возилце. Какво ще ме посъветвате - да взема направо А или да карам на парче според двуколесното?

    Предварително благодаря на всички колеги, които ще се отзоват!
    Последно редактирано от zlost; 08-10-16, 10:57.

  • #2
    От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

    Уффф, допуснал съм грешка в заглавието. Моля модератор да го коригира

    Sent from my D5803 using Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

      Миналата зима бях с твойта дилема, накрая си взех Хонда SH150i . Струваше ми 1600лв с оригиналния голям куфар и голяма слюда. Страхотен мотор, цяло лято го юркам, през почивните дни с жената си правим разходки.
      За категорията скачай направо на "А", ще си спестиш парите след време като ти умалее скутера.

      Коментар


      • #4
        От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

        Мммм, много добре изглежда. Точно предпочитаната от мен форма и стойка, но като гледам обявите, прилично изглеждащите екземпляри започват от 1800-1900лв. преди пазарлъка, което е доста над психологическата горна граница на бюджета - 1500лв.:-(

        Sent from my D5803 using Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

          Мои приател продава honda pantheon150 4тактова 2005г инжекцион в перфектно състояние и редовни документи ако имаш интерес звъни Иво 0889506199 с.Локорско

          Коментар


          • #6
            От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

            Благодаря! Ще помисля

            Sent from my D5803 using Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

              Ако имаш навършени нужните години скачай на А категория задължително. Няма никакъв смисъл да ги караш една по една.
              SH-а наистина е прекрасен мотор, според мен си заслужава парите отгоре, но каквото и да ти кажем.. най-добре виж кой ти пасва най-добре.
              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
              08седем9010З60
              MAKE RALLY NOT WAR
              Confidence in Motion

              Коментар


              • #8
                От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                На 37 съм;-) Наистина ми хареса, като единствено цената му ме възпира за в момента

                Sent from my D5803 using Tapatalk

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                  Виждам, че не ти е от фаворитите като визи, но все пак може да погледнеш и Malaguti Madison. За парите които си приготвил може да намериш някой по запазен.
                  Life is good... on a dirt bike!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                    Gilera Runner 125- 180 kубика, много добри моторетки, да и Малагути Медисън 150 е хубав скутер.....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                      Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
                      Уффф, допуснал съм грешка в заглавието. Моля модератор да го коригира

                      Sent from my D5803 using Tapatalk
                      Не само в заглавието,какво общо има скутер в раздел Ендуро във форум за Офроуд,не е лошо да споделиш мнение.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                        Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                        Не само в заглавието,какво общо има скутер в раздел Ендуро във форум за Офроуд,не е лошо да споделиш мнение.
                        Заглавието беше грешка, както написах по-горе. Темата за избор на скутер в раздел Ендуро очевидно също е грешка, но надали фатална, нали, колега? Просто писах от телефона, а в темата Ендуро имаше подраздел Избор на мотор. А защо питам в Офроуд форум за скутер, може би защото има цял раздел Мотоциклети във форума, а и съм член на Офроуд форума от доста време и имам изключително добро мнение за колегите, които пишат в него, от опита, който имат и от полезните съвети, които дават. Ако модератор прецени, нека премести темата в общия поток на раздел Мотоциклети.

                        Надявам се отговорът ми да те задоволява и ако разрешиш ще продължа с темата. Може ли?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                          Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                          Виждам, че не ти е от фаворитите като визи, но все пак може да погледнеш и Malaguti Madison. За парите които си приготвил може да намериш някой по запазен.
                          Мммм, също добро предложение. Вярно, че визията малко се отдалечава от желаната - Скарабео, Версити и SH (вече), но също кефи. Прочетох, че 125, 150 и 250 са с мотори Ямаха и са здрави като цяло. Да се гледат ли от определени години и някакви по-особени болежки за отбелязване? Да питам и как е седалката. Стори ми се по-височко разположена от на Маджести и Бургман, а аз съм 187см. Няма ли да стърча доста над слюдата? А и кормилот ми се стори малко по-високо изнесено, тип чопър?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                            Първоначално публикуван от Anton-Varna Преглед на мнение
                            Gilera Runner 125- 180 kубика, много добри моторетки, да и Малагути Медисън 150 е хубав скутер.....
                            А при Джилерата нещо по-важно за гледане?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв скутур да избера до 1200-1500лв.?

                              Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
                              Не само в заглавието,какво общо има скутер в раздел Ендуро във форум за Офроуд,не е лошо да споделиш мнение.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X