Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

    Благодаря!:-):-) :-)

    Sent from my D5803 using Tapatalk

    Коментар


    • #17
      От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

      Още един глас на Honda SH. Тази година бях в Испания и Италия. Там карат яко скутери и от 10 машини поне 6-7 са точно тази марка и модел. Плюс е също така и по-големия цолаж на колелата.
      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

      Коментар


      • #18
        От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

        Пък и "по-градския" му и компактен вид. Скутерчето ще е 100% градски бИгач. Отговорите започват да се оформят...

        Sent from my D5803 using Tapatalk

        Коментар


        • #19
          От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

          Първоначално публикуван от zlost Преглед на мнение
          Мммм, също добро предложение. Вярно, че визията малко се отдалечава от желаната - Скарабео, Версити и SH (вече), но също кефи. Прочетох, че 125, 150 и 250 са с мотори Ямаха и са здрави като цяло. Да се гледат ли от определени години и някакви по-особени болежки за отбелязване? Да питам и как е седалката. Стори ми се по-височко разположена от на Маджести и Бургман, а аз съм 187см. Няма ли да стърча доста над слюдата? А и кормилот ми се стори малко по-високо изнесено, тип чопър?
          Досега ми с скутера е много малък и си нямам на представа за особени болежки. Преди 5-6 години като обикалях да си търся ендуро случайно попаднах на въпросното малагути и направих едно кръгче. Та на на тази база е трудно да кажа нещо конкретно. Просто видях темата и реших да го дам като възможност. Иначе лично на мен ми допадна, даже се замислих да го взема вместо да търся ендуро, но стана така че намерих каквото търся и се отказах. Относно двигателя и този който го продаваше каза, че били с японски двигатели(какви точно не помня) и като цяло доста си го хвалеше, което е разбираемо де.
          Life is good... on a dirt bike!

          Коментар


          • #20
            От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

            Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
            Досега ми с скутера е много малък и си нямам на представа за особени болежки. Преди 5-6 години като обикалях да си търся ендуро случайно попаднах на въпросното малагути и направих едно кръгче. [emoji2] Та на на тази база е трудно да кажа нещо конкретно. Просто видях темата и реших да го дам като възможност. Иначе лично на мен ми допадна, даже се замислих да го взема вместо да търся ендуро, но стана така че намерих каквото търся и се отказах. Относно двигателя и този който го продаваше каза, че били с японски двигатели(какви точно не помня) и като цяло доста си го хвалеше, което е разбираемо де.
            Благодаря, колега!

            Sent from my D5803 using Tapatalk

            Коментар


            • #21
              От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

              187/92 габарити, това ти е основното. На всичко изброено с големи гуми без слюда ще ти духа много. Аз съм за Honda SH, обаче модела 300, сила има колкото искаш.
              Gilera Runner - ще ти е много къс, гаранция. Скарабео и Веристи - Априлия и Ямаха двигатели - шанса да доливаш масло и то в големи количества е много, много голям, като се има предвид и ниския бюджет, годинките ще са много - клоним към 99 процента доливане на масло.
              Бъргман, Форсайт, Медисън - най-удобен ще ти е Бъргмана, уникална стойка има този мотор, много малка височина на седалката, много пространство за краката, перфектен е, ако разбира се, намериш с читав мотор - 250 или 400. Медисъна не го коментирам, 250 е Ямаха двигател, 400 е някаква измислена смесица м/у Сузуки и Ямаха.
              Стигаме вече до Форсайт - търсиш модела със заден диск, 250 кубика, 4т и забравяш за всичко !! Разхода - много приличен, возията - удобна, маневрен, с голям багажник, има възможност за монтиране и на по-височка слюда, съответно защитата от вятър е на ниво. Пантеон 2004+, който е 150 кубика, инжекцион двигателя прави проблеми с инжекциона, разхода също е висок, за динамиката, която предоставя.


              Поздрави и успех.

              Коментар


              • #22
                От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                Благодаря, колега, за изчерпателните съвети!

                Разгледах всички опции, доста оферти прелистих и почетох доста и по други форуми по повод твоите и на другите колеги съвети и SH се очертава като безспорен фаворит. Очевидно 300 е по-добре 150, но и цената е доста нагоре. Явно си заслужава отвсякъде. Стойката е добра, с големи гуми, възможност за голяма слюда, куфар и добър разход.

                Изобщо изключих, че едно приятелче от няколко години търкаля Бургман 400 и редовно пътува Сф-Шумен с него, ще го питам от 1 ръка как е, ще го помоля и за кръгче.

                Иначе съм решил да мина през някоя от автокъщите на ул. Цар Симеон, ще разгледам отблизо фаворитите и ще видя на кой з....ка ми най-добре ще пасне. Като се спра на нещо конкретно, ще пиша пак.

                Р.S. По-нататък ще питам и за А-категория - да ме посъветвате за школи, цени и т.н., че ми е тъмна Индия.

                Поздрави!
                Последно редактирано от zlost; 13-10-16, 18:18.

                Коментар


                • #23
                  От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                  Още един глас за SH150 или 300. Уникални моторчета. Много икономични.
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                    Моята гледна точка за скутерите: малък, къс 125-150 4т. Макси скутерите според мен не са подходящи за града - големи, тежки и не особено икономични.
                    С малкият(моят беше Хонда Спейси 125), се навирам във всяка пролука между колите, дължината му е колкото широчината на автомобилите. Имам две ендура, но не ги карам в града, не са ми удобни за това.
                    Едно е да маневрираш с 100кг, съвсем друго с 200+. С 125куб и около 10к.с. винаги бях пред колоната автомобили, което според мен е един от най-важните фактори за безопасно шофиране на мотоциклет/скутер - няма изненади, скрити под колите. Максимална скорост от 90км/ч е напълно достатъчна за градски условия.
                    Добре е скутера да е с колкото се може по-голям диаметър гуми, предвид перфектните ни пътища. 4т или 2т ако е за икономичност мисля няма нужда да коментираме. Хубаво е да има добра защита за краката и по възможност някаква слюда, но не висока, че ще трябва и чистачки Някои модели имат и "парно".
                    Загледал съм се по Пиаджо Лидер 125/150, май са единствените заводски произвеждани с цел куриерски, двигателите им са здрави.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                      ...
                      Последно редактирано от zlost; 14-10-16, 06:50.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Моята гледна точка за скутерите: малък, къс 125-150 4т. Макси скутерите според мен не са подходящи за града - големи, тежки и не особено икономични.
                        С малкият(моят беше Хонда Спейси 125), се навирам във всяка пролука между колите, дължината му е колкото широчината на автомобилите. Имам две ендура, но не ги карам в града, не са ми удобни за това.
                        Едно е да маневрираш с 100кг, съвсем друго с 200+
                        Абсолютно съм съгласен. Затова се заглеждам по "по-градския" тип скутери, като Скарабео, Версити и SH. С Априлята в най-голямото задръстване бях за минути от единия край на бул. България до другия. На всеки светофар бях първи, при все безумното престрояване на колите без мигач и заставането на две съседни коли в две съседни платна - "огледало в огледало".

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        С 125куб и около 10к.с. винаги бях пред колоната автомобили, което според мен е един от най-важните фактори за безопасно шофиране на мотоциклет/скутер - няма изненади, скрити под колите. Максимална скорост от 90км/ч е напълно достатъчна за градски условия.
                        И аз с 50м3 бях най-отпред и макар, че първите 100м никой не ме настигаше, след това като почваха да ме задминават с 80-90 км/ч малки и големи возила, някак си не ми беше приятно и комфортно как въздушната им струя ме занасяше, пък недай си Боже пък и да беше мокро. Иначе съм съгласен, че 90км/ч е напълно достатъчната макс. скорост. Ще ми се до следващия светофар никой да не задминава, освен разни стокови и извънстокови бИгачки.

                        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                        Хубаво е да има добра защита за краката и по възможност някаква слюда, но не висока, че ще трябва и чистачки Някои модели имат и "парно".
                        Всъщност като се замисля защитата за краката и лицето са ми най-важните изисквания, защото най-много ядове и болка преди 2 години брах именно от студа - китки, лакъти, колена и глезени, а и макар че бях с отворена скутер каска с цяла слюда - при липсата на слюда на мотора при по-студени и влажни дни ме протичаше носа неудържимо, а синусите почваха да болят яко. А кои са тез моторетки с парно?

                        Така че си прав, че най-вероятно и 125 и 150 кубиковите ще ми свършат работа, но покрай колите съм си научил урока, че по-мощното си е по-мощно, без значение дали ще я използваш ежедневно и постоянно тази мощност. Един ще ти се наложи да бързаш или да избягаш от някаква ситуация, или просто ще ти се доще да си направиш кефа, но няма да имаш тази възможност. Пък и като ще карам направо А категория...

                        Нещо друго да споделиш за Пиаджото.

                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                          Скутерът - светофарски наказател не само на коли , но и на доста мотоклицети , който е максимално лек е само един : Джилера рънър 180 СП . Взимаш самолет и забравяш за 4-тактовите таратайки , с поведение и ускорение малко по-добро от на умрял кон . Освен , че ускорява , а и спира повече от достатъчно . Освен парно има и куп други уреди повишаващи настроението на ездача .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                            Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
                            Скутерът - светофарски наказател не само на коли , но и на доста мотоклицети , който е максимално лек е само един : Джилера рънър 180 СП . Взимаш самолет и забравяш за 4-тактовите таратайки , с поведение и ускорение малко по-добро от на умрял кон . Освен , че ускорява , а и спира повече от достатъчно . Освен парно има и куп други уреди повишаващи настроението на ездача .
                            Хм, добре изглежда, но има само един в мобилето от 98 година. Другите Рънари са или по-малки, или по-големи 4Т.
                            Може би все пак ще послушам Иван да търся нещо 125 или 150м3 /10-16кс/. Моторетката ще е чисто градска и 98% от времето ще съм сам на нея. Не ми трябва много висока макс. скорост - 80-90 км/ч е ок, а само добър старт и добра защита от вятър.

                            Пак да попитам. Кажете модели с парно.

                            Sent from my D5803 using Tapatalk
                            Последно редактирано от zlost; 15-10-16, 19:05.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                              SH 150 духа топлия въздух от радиатора отстрани на краката. Трябва само да му работи термостата, за да си държи оптималната температура.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какъв скутер да избера до 1200-1500лв.?

                                Градския скутер трябва да е къс,с големи гуми,равен под и добри спирачки.Хонда SH не случайно е най-продавания скутер изобщо на пазара...само че е доста скъп.Аз в момента се придвижвам из Пловдив с Априлия Спортсити 300,не съм фен на италианците изобщо но тази машинка я препоръчвам горещо:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5577.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5731182
                                Пряк конкурент е на 300 кубиковия SH,двойни дискове от пред,удобна седалка за двама(с такава но 250-ка сме минавали по 70-100 км без грам неудобство)На старта по светофарите оставям зяпнали след мен доста рацери,набира като самолет...Височък е и позволява минаване през неравности,равния под е удобство-в краката може да си возите багаж(чанта или сак примерно).Къс е-маневрира се лесно между колите,особено при наличието на "шахматисти"(особена порода селтаци дето застават на зиг-заг а не си седят в лентата).Топлия въздух от радиаторчето издухва в двата края на щита за краката,получава се нещо като парно,много е приятно в студено време.Като качество на материалите не може да се мери с Хонда,пластмасите,сглобката изобщо японеца е определено е на доста-по високо ниво.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X