Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 3,2 DID Съединител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 3,2 DID Съединител

    Здравейте колеги, паджерото е с ръчна скоростна кутия и вече така го карам от както съм го купил ..... около 2 години. Та на въпроса ... педала на съединителя ми отделя много отгоре, което се свиква, но мисля че не е нормално. Другото странно е че при студено време докато загрее след като натисна педала, съединителя сработва 1-2 секунди след това, което си го обяснявам със студеното масло в управляващата система. И за капак преди 2-3 дена на един леко пресечен терен го понапънах малко и съединителя превъртя, позамириса малко но след това не съм го тормозил и си се прибрах без проблем. В конкретната ситуация бях с блокирана раздатка и заден диф. грешката ми беше че не бях на бавни. При оглед на следващият ден реших да отворя ревизионното капаче и видях че по стените около съединителя има масло, което най-вероятно е влезнало там от семерингата на коляновия вал. Чудя се да го сменям ли или да продължа да си карам така докато съвсем се срине, защото не е никак евтин и работата не е малко. И другото което е: може ли да се смени само феродовия диск или трябва да се смени комплект с притискателния диск и аксиалния лагер. Всякакви съвети и мнения ще са от полза. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Pajero 3,2 DID Съединител

    По- добре смени комплект съединител възможно най-рано, защото в противен случай ще замине и маховика, който е демпферен, в следствие на което стойността на ремонта ще възлезе на стойността на половината джип.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Pajero 3,2 DID Съединител

      а педала може ли да се регулира по някакъв начин или е саморегулиращ ?

      Коментар


      • #4
        От: Pajero 3,2 DID Съединител

        Първоначално публикуван от xcm Преглед на мнение
        а педала може ли да се регулира по някакъв начин или е саморегулиращ ?
        ........може да........

        Коментар


        • #5
          От: Pajero 3,2 DID Съединител

          Брат ми има Паджеро и преди седмица смени съединител вкл. маховика, бил посинял. Струваше му 2 хиляди лева само чарка.

          Коментар


          • #6
            От: Pajero 3,2 DID Съединител

            Първоначално публикуван от bogoinjection Преглед на мнение
            Брат ми има Паджеро и преди седмица смени съединител вкл. маховика, бил посинял. Струваше му 2 хиляди лева само чарка.
            ...2 бона ,ама с твърд маховик.....1100 лв. е комплект съединител на Екседи,без маховика.....маховика оригинал е около още 3 бона...

            Коментар


            • #7
              От: Pajero 3,2 DID Съединител

              Аз смених феродовия диск , притискателния диск плюс аксиалния лагер. Комплекта беше около 600лв на екседи, ако не се лъжа. и вече нямам никакви грижи ( поне със съединителя) поздрави

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X