Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за окачването на Range Rover P38

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за окачването на Range Rover P38

    Здравейте, тази година закупих един Range Rover 2.5 TDS. Показвам го на снимката. Същият е със сменено окачване, като са премахнати въздушните възглавници и е монтиран кит с пружини. Обаче допълнително отпред е монтиран грил и лебедка и сега това доста тежи на предницата. При каране в пресечена местност, предното окачване не може добре да поеме тежестта. Търся съвети как да се справя с този проблем- евентуално смяна на пружините с други по-твърди, амортисьори и т.н. Моля някой ако има идея да сподели. Благодаря предварително за отговорите.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-2419b5161083e3364804d217a323faabb49f06435d0fa97b8da1b8b42abf7dac_full.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:6121472Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-30d7353a83db950474f685535b429850fae67c5d6a58012ba589c0b165a0cf21_full.jpg
Прегледи:1
Размер:163.2 КБ
ID:6121473

  • #2
    От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

    Здравей и честито! Аз лично бих помислил да махна това желязо от джипа и да монтирам лебедката по-близо до предния мост. Това нещо отпред драстично намалява проходимоста ти според мен и още по-лошото е, че ще ореш земята директно с лебедката. Иначе да, има пружини с + килограми за да компенсираш огромната тежест отпред. Все пак нека кажат и другите колеги с РР щото аз съм с Диско, но това е моето мнение.
    Георги Танев (0+)
    Land Rover Discovery 1 300 TDi
    Land Rover Club Bulgaria
    0887 930 238, 0878 797 768

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

      Да прав си за това желязо, ама сега просто няма да има никакво време за да правя каквито и да било промени. Ако намеря решение за пружините ще е това. Времето ми е ангажирано с един друг проект - прераждането на една Нива, за това тази година Рейнджа ще е така.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

        Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
        Да прав си за това желязо, ама сега просто няма да има никакво време за да правя каквито и да било промени. Ако намеря решение за пружините ще е това. Времето ми е ангажирано с един друг проект - прераждането на една Нива, за това тази година Рейнджа ще е така.
        Даам, следя я аз и другата тема с интерес. Възхищавам се на това, което правиш. В такъв случай пружини са ти решението. Разгледай тук http://www.island-4x4.co.uk/range-ro...n-c-12_27.html. Ще се появят тук колегите с РР и те ще ти дадът по-добри съвети от мен. Успех.
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

          Благодаря г-н Танев за отговорите и линка. Ще разгледам всичко подробно. Забравих да кажа, че Рейнджа е закупен в това състояние и модификацийте са правени от предния собственик. Затова търся решение на въпроса, защото като се кара по асфалта няма никакви проблеми ,но излезе ли из гората и не е добре.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

            Здравей, от това което виждам на тези снимки, можеш спокойно да демонтираш това "изделие" отпред. Без да съм лош пророк това ще напусне обекта самостоятелно при първото теглене. Ако е хванато само на тези два болта които излизат от бронята направо в сваляй. Погледни моята тема и ще видиш разглобен подробно РР П38 и ще разбереш за какво ти говоря. Иначе за пружините са ти казали

            Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

              Плюс това си е достатъчно навирен отпред,ако го вдигнеш още ще заприлича на нищо подобно.
              Махай паразита
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

                Направи едни хубави снимки на тва нещо отпред, зареди се с хубави думи и го пусни в раздел "продава".
                После си карай осакатената (от безвъзглавието й) жипка поне една зима из гората. Ама не с тези гуми
                Така сам ще разбереш какво й трябва. Тогава вече ще можем да помогнем
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за окачването на Range Rover P38

                  Така като гледам,виждам ,че някой е гласил джипа за излизане в гората.Естествено без да премисли,грил бара да излита.Лебедката колкото се може по навътре и ако концепцията е само горска-вътре в купето.
                  Имаме фланци като гледам на Жантите и рокслайдери.Последните махни.
                  Окачването ми се вижда доволно високо.Има ли удължители на амовете ?
                  РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                  0895шест29410 .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X