Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

    Както казва заглавието - за първи път тест на аварийно отделяне на капсулата с екпажа по време на изстрелване!

  • #2
    От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

    Нещо супер aктуaлно и високо технологично в aстронaвтикaтa.Совaлките ще имaт достоен нaследник мaй!
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      Re: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

      Страхотно, браво. Технологиите се развиват страшно бързо.

      Коментар


      • #4
        От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

        Май най-голямото бинго е било че и ракетата е успяла да се приземи. Очаквали са изстрелването на капсулата да и прецака някакви модули и да я обрече.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

          Мен лично ми хареса как преди полета ракетата видимо изглеждаше използвана

          Другото, което ми харесва е, че има две компании, които усилено работят по колонизирането на космоса. Интересното е, че двете компании имат различни концепции - концепцията на SpaceX е насочена към колонизирането на Марс като първа стъпка и последваща колонизация на останалата слънчева система.Концепцията на Blue Origin е по-скоро развиване на индустрия и икономика в космоса, като населението по-скоро ще живее в космически хабитати (като например концептуалните цилинди на О'Нийл), а не на конкретна планета. Аз лично съм по-скоро привърженик на втората концепция, понеже това позволява пълното пресъздаване на условията на живот на Земята, но понеже на този етап не може да се каже със сигурност коя концепция би била по-успешна е хубаво, че се опитват и двата подхода.

          Коментар


          • #6
            От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

            Там е бъдещето... ако оцелеем до тогава.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

              С каква скорост се отделя капсулата? Видя ми се много g​.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                С каква скорост се отделя капсулата? Видя ми се много g​.
                И на мен така честно казано. След отделянето пък капсулата доста се въртеше и ако имаше хора вътре може да стане като пасатор, но все пак е само тест.

                Коментар


                • #9
                  От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                  Хм, изглежда толкова просто... А защо го нямаше на совалките, та толкова астронавти дадоха фира?
                  Друго, сега бустерът е бил зареден с малко гориво за пробата, а ако после с пълен заряд искат да си го върнат, ще трябва ли като самолетите да лети по кръг докато го изгори? Защото едва ли може течен кислород просто да се източи навън.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                    Тази ракета само на мен ли ми прилича на нещо друго...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                      Не бе ,така ти се струва!Това е ракета,онова е кораба на Блейк!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                        Ти се смееш, но кораба на Блейк преди време някакъв кихна 2000 паунда за него в ибей.
                        А тоя 'уй Blue Origin че прилича малко на ракета - прилича.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                          Aбсолютно верно,тaкa е!При нaпредъкa нa тaкъв тип технология,товa нa кaкво приличa ,ич не е от знaчение,aко ще дa приличa и нa летящa фъшкия!Интересно е ,че спускaщaтa се кaпсулa е нестaбилнa и рисковa ,срaвнение с носителя,който се приземявa по уверено и от нaй-стaбилният сaмолет.Нaпрaво кaто от нaучнaтa фaнтaстикa!Впечaтлявaщо...!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                            Да де, ама капсулата се приземява с парашути, които ако се отворят са по сигурния начин на плавно падане, а основната част каца рисково където влиаят милиони променливи.
                            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Blue Origin - Успешено кацане на ракета и капсула

                              Само на мен ли ми се струва, че тая капсула се изпраска в земята с над 20 км/ч?
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X