Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

    След смяната на двигателя на Исузуто се скапа съединителя. Отварянето показа, че са се разхвърчали всички нитове и пружини на феродовия диск.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:117.6 КБ
ID:6121430

    Феродовият диск е Luk, външен диаметър на феродото 235.5мм с 24 зъба. Къде ли не търсих и не мога да намеря. Доставчиците не могат по размер да ми кажат кой ми трябва. Този дето сменя двигателя успя да се сети, че е от Нисан, ама какъв... След доста търсене в нета мернах някаква информация, че тези, които всъщност по стандарт ги дават 240мм са с 236мм външен диаметър на феродото. Поръчахме един от Нисан Патрол да видим, ами не - 240мм си е. Та някой ако може да ми каже от какво аджеба е тоя диск, ще черпя.


    Освен, че издирвам такъв феродов диск, се чудя още на глас защо се е скапал:
    1. Слаб.
    2. Сложен си е скапан.
    3. Има изместване в съосието при монтирането.

    В подкрепа на т.3 има странно износване само от едната страна на диска, но пък не е каран толкова много, че да успее чак толкова:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0022.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:6121431

    Освен това скоростната кутия е излязла лесно, което пък говори, че всичко е наред със съосието.

    Засега предполагам, че просто е сложен скапан и ще се спра само на смяна на феродовия диск. Ако се скапе пак ще се търси по-голям маховик и натам цял нов съединител. Сегашния маховик уж пак бил Мерцедес, ама май не е от този двигател. Притискателният диск е от Фиат Дукато...
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

  • #2
    От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

    Ако няма съосие,просто неможеш да сложиш СК.
    Маховика да е крив(прегряван и изметнат)?
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

      Това си е 240 mm-ов диск.
      Не го ли сложихте с неговият съединител и скоростна кутия ?

      С каква скоростна кутия си ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

        На спринтер с такъв мотор маховика е демпферен. Виж на този притискател може ли да легне 240 феродов. Ако да - по лесно ти става.

        Коментар


        • #5
          От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Маховика да е крив(прегряван и изметнат)?
          Кой да ти каже... цветът му е равномерен.

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Това си е 240 mm-ов диск.
          Не го ли сложихте с неговият съединител и скоростна кутия ?

          С каква скоростна кутия си ?
          Скоростната кутия беше автоматична. Сменена е с ръчна от същия модел Трупър. Тоя дето я сменя, по някаква причина е направил такъв сбирщайн. Оригиналният на Трупъра е 275мм.

          Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
          На спринтер с такъв мотор маховика е демпферен. Виж на този притискател може ли да легне 240 феродов. Ако да - по лесно ти става.
          Не влиза. И маховика, и притискателния са точно 235.5мм.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

            За да се разпадне по този начин, много е възможно да няма съосие.

            Опашката влиза ли в лагерчето в коляновият вал ?

            Така и така сте го разглобили, защо не си сложиш мерцедесов маховик и притискател, а може и феродов, но не се сещам с колко шлица беше.
            Търтея да каже, да не търся каталозите.

            При Мусо и Рекстън ТД е на 240mm, но е с 22 шлица.

            Ако всичко ти е наред със съосието, по-добре е да си въстановиш диска,
            и така да си спестиш още преправяне.

            Ако не те притеснява твърдо тръгване, може да го направиш и с керамика.

            ... и ако диска е 236mm не може да не влезе 240mm.
            Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 06-10-16, 12:46.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

              Ако първичния вал не е влязал в лагерчето на КВ,СК въобще няма да прилепне към блока..Демек,несъосие няма как да има.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                На бензинов трупър има 240мм по 24 шлица. Колко е реалният диаметър може да се гадае само, но при всички положения е с няколко мм по малко. От мерцедес не става - там шлиците са 26.

                Коментар


                • #9
                  От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                  Намаляваш на струг диаметъра на 240 мм диск до 235 мм , слагаш нов притискател 235 мм и си готов . Диска се е разпаднал най вероятно заради счупена или деформирана пружина и неравномерно притискане на феродовия , или просто феродовия диск си е бил скапан ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                    Aко нямa съосие ,ще си го усетил кaто вибрaции от дебaлaнс,a и нямa дa влезне СК въобще.Един нит или пружинa дa дaде фирa и всичко върви постепенно към рaзпaд.Нaй-вероятно си е бил скaпaн.Зa успокоение ,слaгaл съм чисто нов "Вaлео" нa Aуди 100 ,нов aмa крив ,кaчихме го нa стругa тa се видя ,aмa след демонтaж и монтaж дубъл.Престъргвaнето дето ти предлaгa колегaтa е вaриaнт ,aко ме нaмериш по търсения рaзмер.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                      Сега търся маховик 275мм, който да стане. Искам да видя колко ще излезе цялата смяна (втора употреба за маховик и притискателен диск + нов феродов) и тогава ще го мисля пак. Ако междувременно разбера какъв феродов диск е монтиран, ще карам с него. Явно си е бил скапан. Ако ми излезе много скъпа цялата смяна - стругар.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                        http://namaleniavtochasti.com/troope...isuzu-240.html

                        Коментар


                        • #13
                          От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                          Ако първичния вал не е влязал в лагерчето на КВ,СК въобще няма да прилепне към блока..Демек,несъосие няма как да има.
                          Не разбрах с каква кутия е, опашката влиза ли в лагерчето или е по-къса ?

                          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                          Ако всичко друго е наред, това предложение не решава ли проблема ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                            Намери се проблема - отворите на притискателния диск не са съвпадали и самодейците са пробили нови, като съответно са го дебалансирали. Мисля да връщам оригиналния демпферен маховик, та сега издирвам такъв за Мерцедесов OM602 2.9TD, 122кс заедно с притискателния диск. Ако някой му се намира такъв за продан да се обажда, че утре започвам да звъня по обявите.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                              От Мусо 2.9ТД има и нормален маховик и прит. диск на 240mm.
                              Слагаш го с феродовият от горният линк, и чЕрвиш турбината.

                              ... освен ако не ти е много евтино де.

                              P.S. А мерцедесов недемпферен няма ли ?!
                              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-10-16, 17:25. Причина: P.S.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X