Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    P.S. А мерцедесов недемпферен няма ли ?!
    има
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      Намери се проблема - отворите на притискателния диск не са съвпадали и самодейците са пробили нови, като съответно са го дебалансирали. Мисля да връщам оригиналния демпферен маховик, та сега издирвам такъв за Мерцедесов OM602 2.9TD, 122кс заедно с притискателния диск. Ако някой му се намира такъв за продан да се обажда, че утре започвам да звъня по обявите.
      Лисьо, за дискове и съединители във форума Ники
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #18
        От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        От Мусо 2.9ТД има и нормален маховик и прит. диск на 240mm.
        Слагаш го с феродовият от горният линк, и чЕрвиш турбината.

        ... освен ако не ти е много евтино де.

        P.S. А мерцедесов недемпферен няма ли ?!
        Така на търсене в нета не намирам твърд от Мерцедес, но и не намирам твърд за Мусо. Утре ще питам, но като че ли предпочитам да е демпферен. Днес на прима виста намерихме маховик и притискателен за 500лв. Утре ще се поразтърся по обявите и пак ще го мисля.

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        има
        Това са хубави новини за българската демокрация. Има вариант да мина и евтино, но все пак ще видя колко ще ми излезе с демпферен.

        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
        Лисьо, за дискове и съединители във форума Ники
        Ама Ники продава нови...
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #19
          От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          ...
          P.S. А мерцедесов недемпферен няма ли ?!
          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          има
          Е т'ва включване чаках !

          Бях в движение, а каталозите са ми у нас.
          Сега не ми се занимава, но утре мога да поразгледам, ако не кажеш де.
          ...
          Към Лисицата:
          Не знам защо държиш на демпферен, но втората злоупотреба не е оферта - плащаш си за ядове.

          Ако кандисаш на обикновен, и Търтея не сподели, утре ще ти кажа вариантите.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

            Ако не забравя утре ще видя в мазето какви цедесови маховици са ми останали. Демферни няма така или иначе де
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

              Демпферен втора употреба е голяма минавка.
              Щях да напиша, че е голяма глупост, ама не го написах.
              Ако е нов, и качествен-става, така ще имаме добър съединител поне още 100 000(грубо, цифрата е случайна), докато с втората употреба имаме стар маховик, който не се знае на какво дередже е, и колко живот има в него. А това по принцип си е тумор в автомобилостроенето... Данък комфорт, и реверанс към тези които не могат да карат.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Не знам защо държиш на демпферен, но втората злоупотреба не е оферта - плащаш си за ядове.

                Ако кандисаш на обикновен, и Търтея не сподели, утре ще ти кажа вариантите.
                Не държа. По принцип исках заради това, за което е измислен - да пази скоростната кутия от вибрации, но пък си прав, че втора употреба такъв си е котка в чувал. Ще се спра на твърд. И без това тук не говорим за много голям въртящ момент.

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Щях да напиша, че е голяма глупост, ама не го написах.
                Значи твърдо се спирам на твърд
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • #23
                  От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                  Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                  По принцип исках заради това, за което е измислен - да пази скоростната...............Значи твърдо се спирам на твърд
                  Ако размислиш за твърдоста на твърдия имам няколко на по 30/40к и уж все маркови Luk и Sachs.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                    Абе аз твърд маховик си имам, ама е 235мм... Лошото е, че не мога да намеря феродов диск 235мм/24 зъба. Тоя счупения от какво е... един господ знае. Ти имаш твърди или депферни, че не разбрах?
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                      Всичките нисани ги прерових, на 24 шлици вървят 242мм / 240мм и после 225мм. Няма да е от нисан този диск май.
                      Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                      Коментар


                      • #26
                        От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                        "Мистика" както казваха в един филм
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                          Ти имаш твърди или депферни, че не разбрах?
                          Демферни са от МБ на 240мм.И притискателни имам ама нямам идея как се връща ехцентрика.Иначе са си читави .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Абе аз твърд маховик си имам, ама е 235мм... Лошото е, че не мога да намеря феродов диск 235мм/24 зъба. Тоя счупения от какво е... един господ знае. Ти имаш твърди или депферни, че не разбрах?
                            Не ми стана ясно, сегашният ти маховик от какво е ?

                            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                            Ако размислиш за твърдоста на твърдия имам няколко на по 30/40к и уж все маркови Luk и Sachs.
                            За петнайсетина години, освен такива, нищо друго демпферно не съм продавал (а и виждал),
                            а и са за оригинално вграждане, поне като марки де.

                            Щом колегата ти ги предлага, и е сигурен за пробега (което си е относително, защото зависи и как са карани), може и да си стиснете ръцете,
                            щото моргаджиите ще те наиграят със сигурност, най-малкото защото не знаят какво продават.

                            Каквото и да решиш, сподели, за да знаем в каква посока да се мисли.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #29
                              От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Демферни са от МБ на 240мм.И притискателни имам ама нямам идея как се връща ехцентрика.Иначе са си читави .
                              Дай цена за маховик и притискателен да мисля в движение.

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Не ми стана ясно, сегашният ти маховик от какво е ?
                              Кой да ти каже... Тоя дето сменя двигателя каза, че е мерцедесов за този двигател, но не е. Предполагам си е мерцедесов, но от по-малък двигател.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Издирвам феродов диск - 235-236мм/24 зъба

                                Пуснал съм ти лично.За протокола обаче ако досега си бил с твърд маховик доста трудно ще сложиш демферен.Лагеруването на твърдия е във вала а на демферния в маховика,къса и дълга опашка.
                                ПП. Джоу,за километража съм сигурен щото аз съм ги слагал и аз съм ги свалял,но това дето се слага на първо вграждане и това дето се продава с тоя бранд няма много общо! И са били на Спринтшифт та и да искаш бая трудно ще го изтормозиш на полусъединител!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X