Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Информация за OM602 и OM662

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Информация за OM602 и OM662

    Познавачите на марката, дайте малко сведения.
    ОМ602 - редови петак 2.9д, атмосферен, казват, че е един от милионниците на Мерцедес. 95 коня или нещо такова.
    Има турбинирана версия 2.9тд от 129к.с., която е с електронно управление, доколкото разбрах. Двата мотора - атмосферния и турбинирания са доста различни.
    Има корейска версия на ОМ602, която се води ОМ662, която е 120к.с., с механична помпа. Бърза справка из изнернет показва, че този мотор е доста, да не кажа в пъти по-евтин втора ръка от турбинирания 2.9 на Мерцедес.

    Основният въпрос е - какво се знае за ОМ662, достоен заместител ли е на ОМ602 или е прекалено китайско копие?
    Ако някъде тук е писано по върпоса, моля за извинение, посочете темата, не съм я открил.

    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Информация за OM602 и OM662

    Ако държиш на 2.9, правилното решение е ОМ602 с ГНП от 662
    Атмосферните дизели на цедес са вечни, но и невървящи.
    Всъщност вървящ от тия старите е 606/605, това след като се пипне съвсем.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Информация за OM602 и OM662

      Мисля че никъде не е писано конкретно по въпроса ти, а ако има нещо, то е относно конкретен проблем, който може да се случи с всеки двигател.

      ОМ662 е ОМ602 събран в Корея, и си е перфектен.

      Основният проблем при ОМ662 идва от това, особено ако е от Мусо, че обикновено е ползван от тъпаци, не е обслужван, и маслото, когато въобще му е сменяно, е било възможно по-евтино, или някакво от някъде си.
      Ако е от Ръкстън, нещата не стоят така.

      Турбиниран ОМ602 с редова помпа се слага и на Спринтер.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Информация за OM602 и OM662

        ОМ602 с ГНП от ОМ662 май не е решението, защото турбината е ключова в случая а разни хора ми казват, че не е добре ОМ602 да се турбинира, товари се термично.
        Тоест да разбирам ли, че ОМ662 е лоша версия на ОМ602?

        606/605 кой е? 2.5тд 150к.с. ли? Така или иначе ми трябва информация само за 6*2, другите мотори на Мерцедес не са тема в случая.

        Коментар


        • #5
          От: Информация за OM602 и OM662

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Мисля че никъде не е писано конкретно по въпроса ти, а ако има нещо, то е относно конкретен проблем, който може да се случи с всеки двигател.

          ОМ662 е ОМ602 събран в Корея, и си е перфектен.

          Основният проблем при ОМ662 идва от това, особено ако е от Мусо, че обикновено е ползван от тъпаци, не е обслужван, и маслото, когато въобще му е сменяно, е било възможно по-евтино, или някакво от някъде си.
          Ако е от Ръкстън, нещата не стоят така.

          Турбиниран ОМ602 с редова помпа се слага и на Спринтер.
          Благодаря за информацията. Аз не намерих информация за ОМ602 с редова помпа на спринтер. Намирам информация за различни версии на ОМ602 в спринтер - всичките турбинирани, но и всичките с електронно управление. Англичани твърдят, че има версии както на предкамерен дизел, така и с директно впръскване, което за мен е малко объркващо. Ако можеш да дадеш линк за четене някъде, ще е полезно.

          Коментар


          • #6
            От: Информация за OM602 и OM662

            602 го има заводски с турбина.
            Атмосферния и турбо мотора нямат нищо общо и просто присаждане на турбина не води до нищо умно - това е безспорен факт.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Информация за OM602 и OM662

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              602 го има заводски с турбина.
              Атмосферния и турбо мотора нямат нищо общо и просто присаждане на турбина не води до нищо умно - това е безспорен факт.
              Да, това ми става ясно. 602 заводски с турбина не е решение за мен в случая. Спасението е в ОМ662, въпроса е що за Корейска компилация от немски части е това.

              Коментар


              • #8
                От: Информация за OM602 и OM662

                Не знам какво ще правиш та ти трябва точно 2.9 атмосферен

                Както и да е - 662 не точно 602, има разни разлики
                Тия 602 с редова помпа са предкамерни, тия с роторна директни.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Информация за OM602 и OM662

                  Ако Джо не ти помогне, то вероятно въпроса ти ще увисне във въздуха...

                  Аз, за съжаление, съм пас - просто не знам, и там, където чета, не пише нищо.

                  PS Действително, каква е идеята за скок във вакуум, с тоя 662.ххх?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Информация за OM602 и OM662

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не знам какво ще правиш та ти трябва точно 2.9 атмосферен
                    Да кажем няма място и смисъл за друго.
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Както и да е - 662 не точно 602, има разни разлики
                    Дотук разбрах, че 662 е с механично ГНП и по-обикновена да кажем турбина и е 120к.с., турбинирания 129к.с. си върви с инсталация, друго ГНП и турбина. Друго?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Информация за OM602 и OM662

                      Ето, да не преразказвам за спринтеровият.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Информация за OM602 и OM662

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Да кажем няма място и смисъл за друго.
                        Пак казвам, не знам какво е, но съм 99% убеден че грешиш

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Дотук разбрах, че 662 е с механично ГНП и по-обикновена да кажем турбина и е 120к.с., турбинирания 129к.с. си върви с инсталация, друго ГНП и турбина. Друго?
                        Разлики които да те вълнуват като потребител няма съществени
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Информация за OM602 и OM662

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          ...
                          Както и да е - 662 не точно 602, има разни рразлики
                          ...
                          Я разкажи, че ми стана интересно.
                          Питането ми е сериозно.

                          ОМ662 има и атмосферен, и турбиниран.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Информация за OM602 и OM662

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Ето, да не преразказвам за спринтеровият.
                            Благодаря ти.

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Пак казвам, не знам какво е, но съм 99% убеден че грешиш
                            Излизам в лятна отпуска тази седмица, но като се прибера след 20ти ще ти покажа наживо. 99,5% съм убеден, че ще съм прав ;-)

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Разлики които да те вълнуват като потребител няма съществени
                            Тоест 662 си е същия милионник? Да бе.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Информация за OM602 и OM662

                              Преди време ми подариха ,, издухан 2,9 ,, от Мусо за да си имам резервен за Спринтерите .Реших да му се направи пълна ревизия и да му сменим сегментите ,гумички и т.н . Поръчах като за спринтер и се оказа че нищо не пасва - във всичко имаше някакви дребни ,но на практика недопустими различия и така и го отсвирих .На пръв поглед като части е същото ,но всъщност не е
                              Утре мога да ти дам по-подробна информация какви са разликите.
                              2,9 турбо дизела при спринтера е 120 к.с. а при Е-класата е 129 к.с ,като разликите между двата мотора са : всмукателния колектор и в картера.Разликата в конските сили е от компютрите .
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X