Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Син екран при преинсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Син екран при преинсталация

    Ако инсталира от USB да пробва от стандартнп dvd ще стане

    Коментар


    • #17
      От: Син екран при преинсталация

      Пусни един MemTest а след това един Seagate tool.
      Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
      Бахти, как се изказах...

      Коментар


      • #18
        Re: Син екран при преинсталация

        За мен е хардуерен проблем. По скоро рам или диск.

        Коментар


        • #19
          От: Re: Син екран при преинсталация

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          За мен е хардуерен проблем. По скоро рам или диск.
          Същите грешки плюе и ако има конфликт на ниво ИРК прекъсвания, при мен го прави редовно от един ЮСБ към ДБ9 към РRJ45 console кабел, тоест външни устройства и/или опити да се подкарат вградени устройства с кофти драйвери и/или БИОС настройки също могат да предизвикат такива паники...

          Но си прав и да се извади РАМа и ако са два чипа да се разменят местата и да се тества с друго ССД.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            Re: От: Re: Син екран при преинсталация

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            Същите грешки плюе и ако има конфликт на ниво ИРК прекъсвания, при мен го прави редовно от един ЮСБ към ДБ9 към РRJ45 console кабел, тоест външни устройства и/или опити да се подкарат вградени устройства с кофти драйвери и/или БИОС настройки също могат да предизвикат такива паники...

            Но си прав и да се извади РАМа и ако са два чипа да се разменят местата и да се тества с друго ССД.
            Предполагам че е извадил всички усб устройства преди това (задължително е за мен). А и до сега го е преинсталирал без проблем, значи не е биос и настройки. Евентуално флешката да създава проблем, но е малко вероятно, аз бих пробвал с ЦД преди да сваля паметта.
            Последно редактирано от Daniel; 04-10-16, 21:13.

            Коментар


            • #21
              От: Син екран при преинсталация

              Преди няколко години имах подобен проблем с едно Lenovo. След няколко неуспешни опита да инсталирам Windows от флашка, пробвах със CD и се получи...
              Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

              Коментар


              • #22
                От: Син екран при преинсталация

                Пробвах и със CD...изобщо няма желание,за прогрес.... БИОСА, няма ъпдейт. (под меню) Пращаме го на сервиз или да си ходи обратно в ТехноПолис.

                Коментар


                • #23
                  От: Син екран при преинсталация

                  Четох в нета... че трябва да се промениот от AHCI на IDE...
                  Смени го на compatible. Това е същото като AHCI.
                  И пробвай от флашката.
                  Ако не стане, запиши друг имидж на вин7/10 на флашката.

                  Ако пак не стане от двд.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Син екран при преинсталация

                    Ако се стигне до връщане в Техно.... разкажи после.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Син екран при преинсталация

                      Първоначално публикуван от dragoveli Преглед на мнение
                      Ако се стигне до връщане в Техно.... разкажи после.
                      Аз съм го правил, с няколко техни лаптопа, един си умря и дадоха втори, и той взе да прегрява, дърпаха се, въртяха сукаха и накрая казаха пари НЕ даваме обратно купи си нещо друго за същата сума, аз доплатих и си взех Тошиба, тва преди няколко години.
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Син екран при преинсталация

                        Първоначално публикуван от garnet Преглед на мнение
                        Смени го на compatible. Това е същото като AHCI.
                        И пробвай от флашката.
                        Ако не стане, запиши друг имидж на вин7/10 на флашката.

                        Ако пак не стане от двд.
                        Пробвах и това... вече 3 пъти днес...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Син екран при преинсталация

                          Ако е с 2 памети, махни едната пробвай, махни другата пробвай.Ако не стане закачи този диск на друг компютър и го вижте здарв ли е не е ли форматирайте го на ниско ниво. Няма как 5 дена да не може да се иснталира един компютър.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Син екран при преинсталация

                            Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                            Ако е с 2 памети, махни едната пробвай, махни другата пробвай.Ако не стане закачи този диск на друг компютър и го вижте здарв ли е не е ли форматирайте го на ниско ниво. Няма как 5 дена да не може да се иснталира един компютър.
                            Не ми се разглобява нищо, за да не стане по - голяма беля. Щомто вече не става, утре заминава в сервиз.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Син екран при преинсталация

                              За да не пускам нова тема, ще напиша тук. И аз имам такъв проблем. Един приятел си купи нов лаптоп без операционна система на него и ме помоли да му инсталирам Windows 7. Казах добре. Понеже лаптопа няма CD, се наложи да го инсталирам през USB-то. В началото всичко е нормално, докато накрая излиза един екран, за който ще пусна снимка в края на поста. После пробвах о с Windows 10, но пак даде грешка. Явно ще се връща за рекламация. Иначе на 10-ката дава грешка с някоя памет, било то твърд диск или рам.





                              Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                              Коментар


                              • #30
                                От: Син екран при преинсталация

                                Преди да отърчите в сервиз - пробвайте с чист MSDN имидж. Ако не друго - поне в сервиза/магазина няма да ви говорят глупости за пиратски софтуер.

                                Принципно по едно време можеха да се сваля свободно, сега гледам, че не може, но все пак само за информация:

                                Windows 10 (Multiple Editions), Version 1607 (Updated Jul 2016) (x64) - DVD (English)
                                е със SHA: 89E415FEC5F4ED23D96CB543D3CEA838F57A10A0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X