Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не ми работи задната чистачка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не ми работи задната чистачка

    Здравейте колеги ! Не ми работи задната чистачка, ако може кажете ми къде е бушона за да го проверя или ако има някакъв друг начин също споделяйте ! Благодаря Ви предварително !

  • #2
    От: Не ми работи задната чистачка

    В 90% от случаите неработеща задна чистичка се дължи на клеясала/запекла ос на чистачката. Колите които са със задна чистачка имат навика зверски да цапат задното стъкло /то затова е предвидена и чистачката/. Като не се ползва редовно оста блокира. Дано ти си за бушон.
    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

    Коментар


    • #3
      От: Не ми работи задната чистачка

      Тоест имаш в предвид бушоните под волана край съединителя ли ? Ако са те проверих ги всички са здрави.

      Коментар


      • #4
        От: Не ми работи задната чистачка

        По-правилния въпрос е - Откъде да си изтегля инструкция за експлоатация на Фероза.
        После - абе, то това в инструкцията не го пише, какво да правя?

        Ако не намериш откъде да изтеглиш мануала, ще ти го пратя по някакъв начин, с удоволствие.

        Коментар


        • #5
          От: Не ми работи задната чистачка

          Ако са ти здрави бушоните,провери от снопа кабели на задната врата дали ти идва нормално захранване на моторчето на чистачката.Често пъти не идва маса.

          Коментар


          • #6
            От: Не ми работи задната чистачка

            Пръскаш по малко WD40 ама няколко дни подред.
            Със надеждата че последния ден оста ще успее да се раздвижи.

            Коментар


            • #7
              От: Не ми работи задната чистачка

              Здравей колега
              може проблема да ти е и от прекъснат кабел-
              отвори си задната врата и между пантите ще видиш сноп от кабели -провери тези кабели за прекъсване.
              Скоро имах проблем с задната ключалка и се оказа прекъснат кабел точно на това место
              Много безаварийни километри
              itana

              Коментар


              • #8
                От: Не ми работи задната чистачка

                И все пак,най-често проблема е в клеясването.По при мен беше така.Следва сваляне облицовката на задната врота/преди това-стъклото/.Сваляне на механизма.Разглобяване.Раздвижване.Гресиране/при мен имаше някаква бяла грес,която допълних/."Събиране"....и готово
                VENI-VIDI-VICI!

                Коментар


                • #9
                  От: Не ми работи задната чистачка

                  Имах същия проблем скоро и го реших,тел.0898484336 звънни

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не ми работи задната чистачка

                    Здравейте отново колеги ! При ръчната спирачка имам едно копче и в него пише ''BACK DOOR'' дали не е за заключване и отключване на багажника? Ако е за това искам да знам как работи. Благодаря Ви предварително !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не ми работи задната чистачка

                      Сега отидох да проверя как точно действа при мен,и когато заключа принудително с ключа задната врата,с това копче я отключвам,но когато е отключена не мога с това копче да я заключа.Но при мен не работят и задната чистачка и помпичката за водата поради загуба на маса или на +,не знам точно кое от двете!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не ми работи задната чистачка

                        Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                        Сега отидох да проверя как точно действа при мен,и когато заключа принудително с ключа задната врата,с това копче я отключвам,но когато е отключена не мога с това копче да я заключа.Но при мен не работят и задната чистачка и помпичката за водата поради загуба на маса или на +,не знам точно кое от двете!
                        А за да отключиш задната врата с това копче трябвали да я запалиш джипката ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не ми работи задната чистачка

                          Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                          А за да отключиш задната врата с това копче трябвали да я запалиш джипката ?
                          Не, копчето си работи винаги. Ако работи нормално трябва да можеш да заключваш и отключваш задната врата от него по всяко време.
                          Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                          Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не ми работи задната чистачка

                            Първоначално публикуван от Vani4a Преглед на мнение
                            Не, копчето си работи винаги. Ако работи нормално трябва да можеш да заключваш и отключваш задната врата от него по всяко време.
                            А ако не работи... ? Щото моето май не работи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Не ми работи задната чистачка

                              Първоначално публикуван от offroad-daihatsu Преглед на мнение
                              А ако не работи... ? Щото моето май не работи.
                              Не съм имал проблем със заключването, съответно не съм разглобявал около него и не мога да кажа с точност.
                              Лично аз първо бих разгледал около механизма на задната врата - проверка в какво състояние са кабелите, буксите и механичната част. Ако всичко изглежда наред бих извадил бутона и бих го проверил с мултицет, а после и цялата веригата. Все от някъде трябва да излезе причината.
                              Като цяло това си е стандартният начин за локализиране на подобни болежки.
                              Keep the shiny side up, all four on the floor and with any luck I will see you on the trail!
                              Daihatsu Feroza F300 1.6 16V

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X