Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гърми на газ???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гърми на газ???

    Здравейте,Киата /от подписа/ нещо взе да гърми докато карам на Газ./Избива го в кутията за допълнителен въздух/лепих я и пак се нацепи/
    Почти на всички предавки го прави но не всеки път.На бензин е Ок.само малко тресе .
    Сменени са свещи,кабели,бубини-работят,чистени грешки и т.н.... .
    От време на време по светофарите се вижда на оборотомера че оборотите падат мноооого.
    Може ли да гърми от ниски обороти?/-не са пипани по рано/,казаха ми че е възможно от Клапаните.

    Имам един познат който се нави да ми ги регулира-някой може ли да каже какви точно са хлабините на всмукателните клапани и какви на изпускателните???
    Мисля да опитам с това като начало...
    ???---и друго,кажете откъде се вдигат оборотите???-предполагам не е от болта за обиране на луфта на жилото за педала на газта?
    Давайте мнения и идеи другари!
    Благодарско!
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: Гърми на газ???

    Газта - на газ-анализатор и оправяне на качеството на сместа. После клапани и други сложни работи.

    Коментар


    • #3
      От: Гърми на газ???

      Свещите преди колко време ги смени?
      Аз при подобни проблеми смених кабели, бобини и дебитомер, оказа свещи, а бях ги сменил... преди година и половина и 15 000-20 000км.. Сега имам излишни бобини и дебитомер които продавам. Ако си с калпави свещи и за 2000км. заминават.
      За клапаните един казва, че не се регулират, друг, че се регулират и не знам на кой да вярвам.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Гърми на газ???

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Газта - на газ-анализатор и оправяне на качеството на сместа. После клапани и други сложни работи.
        Ясене , твърдо не съгласен.
        Първо колата се оправя на бензин.
        Първо клапани , после ел. проблеми -доста ментета продават и накрая газта.

        Коментар


        • #5
          От: Гърми на газ???

          Ми не, първо гърми от бедна смес, от богата не може /почти/.Газ анализатор за да се нагоди сместа/вероятно не може че мембраните на изпарителя са като циментови вече/После къде е плочката ако може 1 снимка, колкото е по близо до дроселовата клапа толкова по добре и нема да гърми. Кабели вече е тъмно може да ги тества перфектно с шише от препарат за стъкла и да ги ръси с мъгла докато работи. Като почне зарята ще разбере за смяна ли са не са ли. Може филтъра на газовия клапан да е запушен от графит и да не стига газ и да гърми пак.И тръбата за газта да се продуха.

          Коментар


          • #6
            От: Гърми на газ???

            Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
            Ясене , твърдо не съгласен.
            Първо колата се оправя на бензин.
            Първо клапани , после ел. проблеми -доста ментета продават и накрая газта.
            Е човекот разправя че на бензин си работело.

            Коментар


            • #7
              От: Гърми на газ???

              Според братушките се регулират само клапаните на двигателя с един разпределителен вал. И всмукателните и изпускателните са с разстояние 0.30мм. Регулирането е на всеки 20 000 километра.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Гърми на газ???

                Само малко претрисала. +1 за кабели.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Гърми на газ???

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Е човекот разправя че на бензин си работело.
                  На бензин е Ок.само малко тресе .

                  От това .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гърми на газ???

                    Е, зависи колко малко. На мен всичките ми коли на газ работят по-равно отколкото на бензин. Без нещо да им има.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гърми на газ???

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Е човекот разправя че на бензин си работело.
                      Е, нали знаеш, че всеки си разправя каквото си иска според това колко разбира и как вижда нещата.
                      Щом колегата пуска тази тема, значи има нужда от помощ.

                      Това е правилният подход :

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      ...
                      Първо колата се оправя на бензин.
                      Първо клапани , после ел. проблеми -доста ментета продават и накрая газта.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гърми на газ???

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Свещите преди колко време ги смени?
                        Аз при подобни проблеми смених кабели, бобини и дебитомер, оказа свещи, а бях ги сменил... преди година и половина и 15 000-20 000км.. Сега имам излишни бобини и дебитомер които продавам. Ако си с калпави свещи и за 2000км. заминават.
                        За клапаните един казва, че не се регулират, друг, че се регулират и не знам на кой да вярвам.
                        Преди 2—3хил.км.смених свещи.майстора ми сложи Шампион.по 7лв.бр. били мн.добри и т.н.
                        Тогава ми провери и кабели и бобини.
                        Мерси Колега за частите,ако потрябват ще те търся.
                        Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                        Краси
                        "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гърми на газ???

                          Лакатник, врътни си врътките на изпарителя и на тройника, и всичко ще се оправи.
                          Просто ти е бедна сместа, и поради тази причина гърми.
                          На изпартителя я въртиш докато намериш най-високите обороти, и после на тройника затваряш докато започне да заглъхва при изфорсиране, и после отваряш докато започне да се форсира бодро. Пробно каране с ускоряване с педал до долу, и ако трябва-въртиш по четвърт оборот към отваряне докато нямаш забележки към ускорението.

                          Настройката на обикновена газова уредба е детска играчка, не знам защо толкова много хора и се плашат.
                          Трябва само едно гуглене, и половин час четене. Даже и то е много, за 15 минути се намира и осмисля написаното, и после под капака да видиш какво са писали онези от нета.
                          След няколко проби-грешки ще започнеш да настройваш и уредбите на комшиите.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гърми на газ???

                            Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                            Ми не, първо гърми от бедна смес, от богата не може /почти/.Газ анализатор за да се нагоди сместа/вероятно не може че мембраните на изпарителя са като циментови вече/После къде е плочката ако може 1 снимка, колкото е по близо до дроселовата клапа толкова по добре и нема да гърми. Кабели вече е тъмно може да ги тества перфектно с шише от препарат за стъкла и да ги ръси с мъгла докато работи. Като почне зарята ще разбере за смяна ли са не са ли. Може филтъра на газовия клапан да е запушен от графит и да не стига газ и да гърми пак.И тръбата за газта да се продуха.
                            Ми въпроса за това”къде е Плочката” е мн.добър??? Аз нямам плочка...имам една ламбда сонда/клапан/ или там каквото е монтирано и това е....така съм я купил преди 3год.
                            Не съм мн.сигурен дали е направена газовата като хората точно за това,но до скоро си вървеше...
                            До сега не е ходила при газаджия и може би точно там е проблема.
                            Мембрани,филтър нищо не е сменяно,но пък като се замисля на старата ми кола 10год. Газовата не беше пипана,Нищо./само клапани се регулираха че мн.се окопаваха./
                            Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                            Краси
                            "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гърми на газ???

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Лакатник, врътни си врътките на изпарителя и на тройника, и всичко ще се оправи.
                              Просто ти е бедна сместа, и поради тази причина гърми.
                              На изпартителя я въртиш докато намериш най-високите обороти, и после на тройника затваряш докато започне да заглъхва при изфорсиране, и после отваряш докато започне да се форсира бодро. Пробно каране с ускоряване с педал до долу, и ако трябва-въртиш по четвърт оборот към отваряне докато нямаш забележки към ускорението.

                              Настройката на обикновена газова уредба е детска играчка, не знам защо толкова много хора и се плашат.
                              Трябва само едно гуглене, и половин час четене. Даже и то е много, за 15 минути се намира и осмисля написаното, и после под капака да видиш какво са писали онези от нета.
                              След няколко проби-грешки ще започнеш да настройваш и уредбите на комшиите.
                              Хей Кольо,как само така свежарско звучи.
                              Много ми стана весело,благодаря ти,ще пробвам нещо такова.
                              И един познат ми каза за бедна смес....
                              Ноооо...при мене няма тройник....и плочка...хахаха Прецакан съм....
                              Незнам кой е правил тая газова амаааа...
                              Мерси за свежарския пост де!!! :-)
                              Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                              Краси
                              "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X