Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

    Колата на жена ми /Нисан Ноте 1.6 110кс автомат/ дава точно 9/100 разход бензин само градско... Ако хибридът харчи 8/100 и струва ххххх... За какво ми е?
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #77
      От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

      Тедо, Нисан Ноут като размери, тегло и мощност няма общо с RAV 4 HSD.
      По-скоро го сравнянвай с Prius/Prius + - те не харчат 8/100, а около 4-5-100 - тоест наполовина.
      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
      0887/осемпет 66 4осем

      Коментар


      • #78
        От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Може ли някой мод. да отдели газта от хибридите в нова тема.

        Мазда 6 2,3 всяка сутрин и вече минава по един и същ маршрут. Карам я само аз повече от 5 години. Разход: на бензин 7-7,5/100, на газ 9,2-10/100. Романо с корекция по ОБД. Като гледам разликата е над 30%.
        Джип Гранд Чироки с 5,7 Хеми със същата газова Разход: на бензин 13-14/100, на газ 17-20/100. Романо с корекция по ОБД. Като гледам разликата е над 30%.
        И моята Мазда 626 правеше почти толкова разлика - от 7,5 на 9 и от 11,5 на 13. Това беше с обикновените дюзи, а тя има mazda learning и на определени обороти имаше проблем. Сложих баракуда и нещата си дойдоха на мястото, в момента ми се струва, че на газ гори дори по-малко то на бензин, разлика във вървенето не се усеща. По борд има ли големи разминавания - да показва по-малко от реалното? Със старите дюзи борда показваше 6-7 при реален почти двойно, сега показва точно. Също и като цяло уредбата трябва да е правилно подбрана и оразмерена - изпарител, маркучи, настройки, свещи и др..
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #79
          От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

          Пичове... има една разлика в калоричността на горивата, мерено в литри, газта е 20 до 25% по-нискокалорична, зависи от конкретния бъркоч.
          И да, при разход 7 на бензин е нормално да дава 8.4 на газ, което е малко над литър.
          При разход 20 на бензин обаче и при същото каране, отиваме на 25-27 газ. Което си е съвсем нормално и даже отлично. Но няма как да е 21, не и без последвствия за мотора.
          Всички цифри се отнасят за изправна, правилно настроена газова и изправен двигател! И що-годе свестни горива...

          П.П. Някои автомобили иат адаптивни компютри, които, при редовно каране на газ, взимат мерки и се опитват да вкарат мотора в оптимален режим. Това донякъде също води до снижаване на разликата в разхода, но пък подебва динамиката, макар и не чак толкова съществено, че да се дразни човек
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #80
            От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Може ли някой мод. да отдели газта от хибридите в нова тема.

            Мазда 6 2,3 всяка сутрин и вече минава по един и същ маршрут. Карам я само аз повече от 5 години. Разход: на бензин 7-7,5/100, на газ 9,2-10/100. Романо с корекция по ОБД. Като гледам разликата е над 30%.
            Джип Гранд Чироки с 5,7 Хеми със същата газова Разход: на бензин 13-14/100, на газ 17-20/100. Романо с корекция по ОБД. Като гледам разликата е над 30%.

            Моите уважения, но на точно това Гранд Чероки осмак с 326 коня, му дават заводска норма от 17 литра бензин, за чисто нов изправен автомобил, и тази норма както знаем всички не може да бъде достигната никога, така че ако ти харчи 17-20 българска некачествена газ, и с всички износвания и неизправности на един стар 12 годишен автомобил, който вече е в залеза на своя живот, веднага почерпи майсторите които са я сложили.

            За Маздата също и дават 11 литра в града и 8 литра смесено каране, това говориме когато е била чисто нова, ако в залеза на своя живот с всички неизправности и износвания дава 9,2 некачествена българска газ, това е подвиг, достоен само за японска машина !!!
            Последно редактирано от TOYO; 23-01-17, 05:02.
            TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

            Коментар


            • #81
              От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

              За маздата имам най-точни наблюдения, защото всеки работен ден минавам едни и същи километри по едно и също време на деня по един и същ маршрут. Тръгвам от село, отивам до работа в друг тград на 25 км. от село. Вечерта от работа отивам до гр. Търговище и от там - на село.
              За всички автомобили и мотоциклета пиша всеки път данните в екселска таблица. Знам колко ми е разхода и на бензин до достигане на темп. на превкл. на газ.

              Доволен съм от разхода на автомобилите, но нали не можело да има повече от 10% разход бензин/газ в литрово изражение?

              Вчера вечерта се прибирах от Пампорово през Девин-Кричим-Пловдив. Заредих в Пловдив на "Лучено масло", нулирах БК и до началото на магистралата БК показваше 23,4/100. В Пловдив карах спокойно, внимателно, че карах куче в клетка, което до сега не беше возено в МПС. Тази сутрин, като тръгнах от къщи за работа БК показваше 15/100. Разликата м/у градско и дълъг път сигурно е 2 пъти, без да влизам в задръствания.

              ГИ са слагани от приятел, но настройвани от мен.
              Интересното е, че Маздата в един хубав момент си загуби настройките без причина. Работеше само на бензин. Опитах се да направя връзка с ГИ, но се оказа, че и кабела ми се е скапал. Взех кабел назаем за 5 минути от газаджия, пуснах автонастройка, после прехвърлих от компа последната карта, която бях записал някога преди 4 години, проверих налягането на изпарителя и го записах в софтуера и върнах кабела на човека, че беше универсален и му трябваше за работата му. Разхода не се промени. Само че сега, по някой път като двигателя не е загрял достатъчно и подадеш рязко газ придърпва доста грозно. Но нямам кабел и така си я карам.

              П.П. На маздата двигателя го купих от "салвидж" на 13 200 мили. Мога да го докажа с документ. Карам го с качествено масло и го сменям редовно. Сега е общо на 100 и малко хиляди км.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #82
                От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                Нека не зацикляме темата в посока газ, за горния пост само ще кажа че настройките на газов инжекцион въобще не са толкова прости колкото изглеждат, това че подценяваш този занаят и си ги "правиш" сам, си е твое лично решение, не очаквай обаче да имаш разход като на правилно настроена Мазда, защото разликата между аматьор и професионалист, е много години учене и бъхтане с дараци докато "хванеш" занаята !!!


                Ядосвам се със застрахователите, в момента на покупка на нова кола от Тойота, веднага те набиват на техния си "ИНЧКЕЙП БРОКЪРС" за застраховка Каско, тази фирма е собственост на Тойота, и се явява посредник между теб и Алианс в моя случай, проблема е че ти вземат допълнителни пари за това посредничество, и застраховката става доста по-скъпа от пазарните стойности, а тя и без това никак не е евтина, в моя случай плащам 4000 лева за първата година.

                За съжаление лизингодателя "Сожелийс", твърдо държи каско-то да минава през този брокер "Инчкейп", за да не стане някоя грешка, и колата да остане без каско, тази фирма следи и каското да се сключва на реална оценка на колата, за да няма например подценяване под пазарната цена, донякъде ги разбирам, все пак те са собственик, така че докато изплащам лизинг ще плащам по-високо каско.

                По нормалния път няма начин да се смени брокера, може би трябват връзки в банката, в случая Сосиете, принципно няма невъзможни неща, интересно ми е дали някой колега е успял да се отърве от този капан, споделете опита си ?
                Последно редактирано от TOYO; 12-02-17, 07:01.
                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                Коментар


                • #83
                  Re: От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                  Застраховките са основен източник за прецакване на лизингополучателя, обикновено цакат още поне 1% процент на година. Трябвало е да се договорите преди покупката и да ползвате собствен застраховател. Вариант е договорка със сегашните за по-нисък процент.
                  Друг сериозен разход, който ви очаква, е прехвърлянето на колата, като изтече лизингът.

                  А колко харчи Тойотата на дълъг път със 140 по магистралата?
                  "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                  Коментар


                  • #84
                    От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                    Показанията по борд са важен показател при ГИ. Моята със старите дюзи показваше 6-7, а гореше 10-11. С новите правилни за колата дюзи показва 8 и гори 8,5. Когато показва по-малко от това което гори означава, че имаш твърде богата смес, а когато показва повече от реалния разход - бедна смес. Оптималното е да е леко богата сместа и да показва около 10% по-малко от това което гори реално, съответно и разликата с бензин е горе долу в тези 10%. Другата ми Мазда която се продава не мога да кажа колко бензин гори, но по каталог и дават 9 градско, при нормално каране в града никога не може да ги стигне, лятото без климатик пада на 6,5 в Шумен и 7 в София, с климатик е литър отгоре. Извън града съм я докарвал до 11, при нормално каране си гори 8, но с 63к.с. е така, кара се със 120 и няма как да е по-малко.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Re: От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                      Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                      А колко харчи Тойотата на дълъг път със 140 по магистралата?
                      7-8 л. до следващото задръстване/ограничение... Може да стигне макс. 9-10 л. но е за кратко, при 160 км/час - до следващото задръстване/ограничение... и пак 7-8...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                        Струва ми се , че пропускате фактора време.Време , при което работи на други режими.Некой да отцепи магистралата Софе - Бургас и глей тогава постижения за разход при 140.
                        Що се не наслаждавате на придобивките си , или що завиждате на чужди?
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                          Здравейте! Аз съм нов участник. От две седмици и аз съм собственик на нов RAW 4 хибрид. С голям интерес прочетох коментарите по тази тема. Интересувам се дали TOYO предлага услугите, които той е направил по колата си относно предотвратяването на кражба или за поставянето на газово? Как мога да се свържа с него?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение

                            По нормалния път няма начин да се смени брокера, може би трябват връзки в банката, в случая Сосиете, принципно няма невъзможни неща, интересно ми е дали някой колега е успял да се отърве от този капан, споделете опита си ?
                            Аз успях. Отидох в Райфайзен и им казах, че ми писна от глупостите на тойота. Дадоха ми списък с 3 компании, от които мога да избирам. Избрах си ГО и каско, пратиха ми сметката и си ги платих. Каското ми е с 800лв по-евтино , ГО-то с 50. За съжаление успях да го направя чак през последната година от лизинга.
                            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
                            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

                            Коментар


                            • #89
                              От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                              Гуми:
                              зимни Dunlop - 7,38 л. на 100 км
                              всесезонни Bridgestone - 6,13 л. на 100 км.

                              икономично каране - 5,61 л. на 100 км.
                              нормално - 6,09 л. на 100 км.
                              най-висок среден разход - 7,35 л. на 100 км.

                              магистрала - 6,20 л. на 100 км.
                              градско - 6,14 л. на 100 км.
                              междуградско - 6,74 л. на 100 км

                              само 1 път с премиум 100 бензин - 6,41 л. на 100 км - 624 км. с 40 л.
                              последно зареждане - 34,68 л. - 472 км. - 7,35 л. на 100 км.
                              Последно редактирано от ivied; 18-02-18, 08:31. Причина: + последно зареждане

                              Коментар


                              • #90
                                От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                                Тази кола батериите само на светофарите ли ги ползва?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X