Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Тази кола батериите само на светофарите ли ги ползва?
    RAV4-та вдигна разхода зимата, последното ми зареждане, с 3 ма човека и много багаж догоре, ски и т.н. се оказва с най-висок разход - но 7,35л./100 км е максимума досега... зареден в Австрия - 95 там беше 1,17 E
    тук в момента e - 1,27 - 1,30 E

    P.S. Но определено намирам разлика в сравнението бензин в Германия - Австрия, в полза на немския, с австрийския винаги дава по-висок разход, за БГ не знам... и не ми се мисли...
    (говоря за Е5, защото има и Е10 - съответно 5-10% био-незнам си кво, Е10-та също дава по-висок разход)
    Последно редактирано от ivied; 18-02-18, 08:43. Причина: Е5-Е10

    Коментар


    • #92
      От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

      Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
      Нека не зацикляме темата в посока газ, за горния пост само ще кажа че настройките на газов инжекцион въобще не са толкова прости колкото изглеждат, това че подценяваш този занаят и си ги "правиш" сам, си е твое лично решение, не очаквай обаче да имаш разход като на правилно настроена Мазда, защото разликата между аматьор и професионалист, е много години учене и бъхтане с дараци докато "хванеш" занаята !!!


      ...
      От края на февруари 2017 г. Маздата вече е на сина ми. Преди около 2 месеца смениха ремонтен комплект за инжекторите и съответно настроиха ГИ. Вече върви много по-гладко, много повече и разхода в сухо време стана 13-15/100.
      Личи си като пипне майстора...

      Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
      Показанията по борд са важен показател при ГИ. Моята със старите дюзи показваше 6-7, а гореше 10-11. С новите правилни за колата дюзи показва 8 и гори 8,5. Когато показва по-малко от това което гори означава, че имаш твърде богата смес, а когато показва повече от реалния разход - бедна смес. Оптималното е да е леко богата сместа и да показва около 10% по-малко от това което гори реално, съответно и разликата с бензин е горе долу в тези 10%. Другата ми Мазда която се продава не мога да кажа колко бензин гори, но по каталог и дават 9 градско, при нормално каране в града никога не може да ги стигне, лятото без климатик пада на 6,5 в Шумен и 7 в София, с климатик е литър отгоре. Извън града съм я докарвал до 11, при нормално каране си гори 8, но с 63к.с. е така, кара се със 120 и няма как да е по-малко.
      Докато аз я настройвах разхода по БК беше с около 20% по-нисък от реалния на газ.

      Да помоля собственика да сподели как се държи Тойотата с ГИ, какъв разход бензин/газ дава.

      Как с каква мощност е регистрирана в данъчна служба към общината и какъв е годишния данък?
      Последно редактирано от s_s1; 01-03-18, 10:33.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X