Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нов собственик на RAV 4 HYBRID

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

    Парктроника на моменти работи идеално, но понякога започва да свири постоянно без причина, за мен или има повреден датчик, или някоя букса губи връзка.

    Иначе връзката със спийд сензора е наред, включва се винаги когато падне под 20 км. в час, и над тях си загасва сам.

    Копчето обаче е много глупаво, то не изключва изцяло парктроника, а го спира само временно за конкретната маневра, и при следващото спиране пак писва с пълна сила, и така докато полудееш.

    Ще им я карам да я мислят, или по-скоро да си сменят дефектния датчик.

    С безключовото палене нещата опряха до липса на време, всичко е ясно, само трябва да изгреба жиците и ще станат работите, в Неделя ще се отдам на задачата и ще пиша.

    Дори мисля като си довърша всички нужни защити, да пусна една отделна тема за защита против кражба, оказва се че нашите Тойоти нямат почти никаква фабрична защита срещу кражба, и са много лесни мишени, дори гониме първите места за лесна кражба, при налично подходящо оборудване и знания, колата се краде за 10 секунди.http://www.kondrashov-lab.ru/v-tyilu...-toyota-lexus/

    Големия проблем е че в България никой не се занимава професионално с такава сериозна защита, имам предвид защита в руския вариант, непробиваема многостепенна защита, а не една сирена и някакъв китайски имобилайзер да плаши гаргите, като задължително всичко винаги е монтирано под волана, бъркаш с ръката и теглиш каквото хванеш, и хоп, алармата млъква.

    Затова искам да обменим опит, за да може всеки сам да си защити колата, не е толкова сложно, нито е толкова скъпо, когато знаеш какво да направиш.
    Последно редактирано от TOYO; 05-10-16, 21:51.
    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

    Коментар


    • #17
      От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

      Честито за готината придобивка. Пожелавам много безаварийни километри.
      Ако съм разбрал правилно само преден парктроник струва 900 лв, което ми се вижда множко колко струва целия автомобил?
      При разход 5/100 бензин и разход 8/100 газ има ли смисъл от това упражнение от коеторезултата е бутилка в багажника?
      Естествено ако пренебрегнем икономическия ефект остава чувството на удовлетволеност от добре свършената работа.
      И ефекта по опазването на околната среда.
      А кое гориво в конкретния случай замълсява повече околната стеда 5/100 бензин или 8/100 пропан бутан, като не се съмнявам, че ГИ е монтиран и настроен перфектно.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Честито за готината придобивка. Пожелавам много безаварийни километри.
        Ако съм разбрал правилно само преден парктроник струва 900 лв, което ми се вижда множко колко струва целия автомобил?
        При разход 5/100 бензин и разход 8/100 газ има ли смисъл от това упражнение от коеторезултата е бутилка в багажника?
        Естествено ако пренебрегнем икономическия ефект остава чувството на удовлетволеност от добре свършената работа.
        И ефекта по опазването на околната среда.
        А кое гориво в конкретния случай замълсява повече околната стеда 5/100 бензин или 8/100 пропан бутан, като не се съмнявам, че ГИ е монтиран и настроен перфектно.
        При новите коли е така, елементарни на пръв поглед неща, щото са оригинални маркови струват доста. За навигация ако искаш пък сумата ще е 4 цифрена. Познавам хора с нови коли, които си карат с китаски навигации...

        Коментар


        • #19
          От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

          Сумата че ще е с 4 знака е ясно, ама и първия няма да е еденица...
          Иначе за всичко оригинално се плаща повече - стелките са от порядъка на 150-200 лева, не че в магазина няма и за по 20.А хората, които си купуват нов автомобил за сума от пет, или шест знака са склонни понякога и да се поглезят.
          За парктроника - изскубваш спиид сигнала, и колата се командва само от бутона, и няма да се стартират след всяка маневра сами.
          Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
          0887/осемпет 66 4осем

          Коментар


          • #20
            От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

            Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
            ...

            Дори мисля като си довърша всички нужни защити, да пусна една отделна тема за защита против кражба, оказва се че нашите Тойоти нямат почти никаква фабрична защита срещу кражба, и са много лесни мишени, дори гониме първите места за лесна кражба, при налично подходящо оборудване и знания, колата се краде за 10 секунди.http://www.kondrashov-lab.ru/v-tyilu...-toyota-lexus/

            Големия проблем е че в България никой не се занимава професионално с такава сериозна защита, имам предвид защита в руския вариант, непробиваема многостепенна защита, а не една сирена и някакъв китайски имобилайзер да плаши гаргите, като задължително всичко винаги е монтирано под волана, бъркаш с ръката и теглиш каквото хванеш, и хоп, алармата млъква.

            Затова искам да обменим опит, за да може всеки сам да си защити колата, не е толкова сложно, нито е толкова скъпо, когато знаеш какво да направиш.
            Преди 10-тина години бях алармаджия. И тогава при алармите прекъсвахме някоя верига и това беше защитата. Слагаше се реле с нормално отворен контакт. При изваждане на централата от куплунга, пак не можеш да запалиш колата, защото няма кой да задейства релето и то си остава отворено. По принцип всеки може да проследи веригата на блокировката и да намери прекъснатия кабел. Но когато сноповете с кабели са бандажирани добре, разплитането им и проследяването им изисква време, а крадците винаги бързат. Не потеглят ли с колата до 5-10 мин, се отказват. На това се разчита.

            Прекъсвали сме вериги на безинова помпа, кабела за контакта от контактния ключ, кабела захранващ бобина (или една от бобините), захранващ кабел на фабричния имобилайзер, датчика на хол и др. При старите дизели май освен кабела на клапана на ГНП-то, нямаше какво да се прекъсне.

            Тогава повечето коли бяха от 90-те и не бяха злопаметни. Сега компютрите са много модерни, помнят грешки, изпадат в сервизен режим и една такава манипулация може да донесе сериозен проблем. Особено за монтажника на алармата.

            Продавахме различни модели аларми. Имаше модели с твърд код (този, който излъчва дистанционното) и с динамичен код. Вторият код беше доста сложен и почти беше невъзможно да се налучка следващата комбинация. Моделите бяха разработвани лично от единия шеф и произвеждани в България

            Шефа на сервиза имаеш едно БМВ. Беше наблъскал аларма, GPS за проследяване, имобилайзер с всички възможни блокировки, GSM-комуникатор. Ползваше я за демонстрация. Беше обявил 5000 лв награда, за този който успее да я открадне. Е, откраднаха я. Другия шеф, който много добре знаеше какво е правено по колата,ей така за спорта, изключи GPS-а и GSM комуникатора и вдигна колата с паяк и я закара в гаража си. Настъпи смут и паника. Разбира се на другия ден включи GPS-а и колата беше открита. Експеримента доказа, че няма невъзможни неща. Стига човек, да има достатъчно силна мотивация.
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

              Има елементарни неща които всеки собствник на Тойота трябва да направи.

              Първото е да няма достъп до OBD буксата, дали ще е с преходник, или с препиновка, не бива крадеца да има достъп до буксата.

              Второто е компютъра за оторизация заедно с буксите, да е защитен от подмяна, тоест да не може някой да го подмени с друг предварително подготвен, с който да подкара колата.

              Някой безкабелен радио имобилайзер също не е излишен.

              Хубаво е да се помисли и за маханична защита, у нас предлагането е нулево, но в Русия имат чудесни устройства.

              Ако се загаси и радио канала при отдалечаване от колата, вече може да се смята че са нужни часове за да се открадне такъв автомобил.

              Руснаците го наричат противоугонен комплекс, колкото повече неща се добават, толкова повече време ще е нужно, а най-вероятно крадеца ще се откаже.
              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

              Коментар


              • #22
                От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

                Първоначално публикуван от TOYO Преглед на мнение
                Има елементарни неща които всеки собствник на Тойота трябва да направи.

                Първото е да няма достъп до OBD буксата, дали ще е с преходник, или с препиновка, не бива крадеца да има достъп до буксата.

                Второто е компютъра за оторизация заедно с буксите, да е защитен от подмяна, тоест да не може някой да го подмени с друг предварително подготвен, с който да подкара колата.

                Някой безкабелен радио имобилайзер също не е излишен.

                Хубаво е да се помисли и за маханична защита, у нас предлагането е нулево, но в Русия имат чудесни устройства.

                Ако се загаси и радио канала при отдалечаване от колата, вече може да се смята че са нужни часове за да се открадне такъв автомобил.

                Руснаците го наричат противоугонен комплекс, колкото повече неща се добават, толкова повече време ще е нужно, а най-вероятно крадеца ще се откаже.
                Да, но първото нещо, за да не налитат крадците на МПС е цената му.
                Не мога да си причиня това неудобство първо да похарча крупна сума пари за МПС, после да давам всяка година 5-6 % от сумата за застраховка и най-накрая за да вляза и да си ползвам автомобила да натискам дастанционни, скрити аларми, имобилайзери, четци за пръстови отпечатъци, да вкарвам кодове и най-накрая да отключвам катинари с механични блокировки /пранги/ на волан, скоростен лост и педали. А ако случайно някой път си влезна в колата заблавил за тези блокировки и "противоугонни" средства и се настаня удобно на седалката в купето на автомобила да се взриви патрон солзотворен и нервнопаралитичен газ, а в задника ми през дседалката да се забие стрела с приспиватело за слон, както през 90-те години писаха за пиян руснак, който като седнал в ладичката забравил, че си е деактивирал "противоугонния комплекс" преди много време и той се е включил отново.

                П.П. Мой познат, който си купи БМВ Х6 не може да намери добра оферта за автокаско на разумна цена, защото много лесно ги крадяли...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

                  Тогава просто добавяш един имобилайзер който е безжичен. При правилният монтаж и правилно прекъснатите жици колата става достатъчно трудна за крадене. Теб не те бърка, защото просто имаш закачена малка добавка към ключа.

                  Но пак е въпрос на желание от страна на крадците - намират репатрак и колата я няма. Дори и GPS тракер да сложиш - в Китай има устройства по 20 долара дето заглушават GSM сигнала. Та файдата от тях е само ако крадеца не знае какво и как да го направи. А добрите винаги ще са подготвени . И какъв е извода - при желание от страна на крадците няма спасение. Остава каското за утеха.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

                    Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                    ...при желание от страна на крадците няма спасение. Остава каското за утеха.
                    Да, де ама:
                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    ...П.П. Мой познат, който си купи БМВ Х6 не може да намери добра оферта за автокаско на разумна цена, защото много лесно ги крадяли...
                    И какъв е извода в този случай?
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нов собственик на RAV 4 HIBRID

                      Всеки сам решава колко пари да похарчи за кола, в моя случай да вземе на заем от банката, и дали да я защитава, или да разчита на късмет.

                      Няма как да се съглася, че за да нямаме никакви проблеми с кражби, и за да ни е най-евтина застраховката непременно трябва да караме бараки, съжалявам но не го споделям.

                      Аз съм си направил сметката, и тя е много проста, новата кола и старата излизат едни и същи пари, ако новата се ползва 10 години, и ако употребяваната се сменя през 2-3 години, защото те не изкарват повече без да се разпаднат, и като се купува приличен джип, на около 7-8 години, и се обслужва хубаво без да се правят компромиси, разходите са сходни, остава удоволствието да имам нова кола, на която километража не е въртян от някой джамбазин.

                      А защитата срещу кражба освен че е разумна инвестиция, лично за мен е много интересна и увлекателна задача, чиято реализация ми доставя удоволствие.
                      Последно редактирано от TOYO; 06-10-16, 18:46.
                      TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                        TOYO , На този автомобил можеш да му "причиниш" повреди и в други системи ,не само по мотора и пак няма да запали.Нека си имат достъп до DLC - Най-много да прочетат грешката и да си я трият.Или да си добавиш повреда-анекс , която се активира при изключване на имобилайзера.Крадците действат високотехнологично , но стандартно.И много рядко (като brum ) с камион
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                          Днес автомобила ми стана още по-умен, успях да намеря мистериозния кабел за LIN комуникация, между модула за оторизация, бутона старт-стоп. и заключващото устройство на волана, оказа се относително лесна задача, особено след като имам всички ел. схеми на колата.

                          Като подам маса на LIN шината, всякаква комуникация в Smart Key-а приключва, блокира се радио канала и антените не излъчват нищо, блокира се устройството за заключване на волана, не работи и бутона за старт-стоп, не може да бъде проведена ретранслация, и бърза десет секундна кражба, красота !


                          Замасяването командвам с едно специално устройство, което ме разпознава когато приближа колата си, и ако съм в близост до нея всичко работи както го е замислил японеца, безключовия достъп с всички функции е наличен, но отдалеча ли се от колата всичко загасва.

                          Връзката ми с това устройство се осъществява с един миниатюрен предавател, който нося със себе си, сигнала му е на 2.4 Ghz, и не подлежи на ретранслация, поради краткото зададено време за комуникация между приемник и предавател, а кода му с който комуникира е непробиваем от наличните за момента устройства на крадците, не може да бъде изчетен, и повторно имитиран.

                          Освен че се спира излъчването от антенния блок, когато се отдалеча допълнително се задейства и блокировка по CAN шина, чрез едно друго устройство, която софтуерно не позволява на модулите да запалят колата, както и забранява да бъде обучен нов ключ от крадците, самите компютри се съпротивляват, устройството е миниатюрно и се монтира без да се режат кабели, или да се прекъсват вериги, а също така не записва никакви грешки в електрониката на колата, изключително интелигентна защита от кражба.

                          Направих още много интересни, и възможно най-модерни решения срещу кражба, ако някой се вълнува ще обясня подробно.

                          Вече се чувствам защитен, и спокойно мога да си ползвам колата, защото когато я получих от магазина, нямах това усещане, знаейки колко лесно може да изчезне.
                          Последно редактирано от TOYO; 09-10-16, 03:34.
                          TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                            Не обяснявай моля повече в нета,че знаеш четат гадовете.Който иска по-добре да те потърси лично.Евала за направеното.Сега единствената алтернатива им е отнасяне на целият автомобил.За там си има каско.
                            Поздрави.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                              ОК, приемам забележката, иска ми се обаче всички собственици на Тойота, да разберат колко се уязвими колите им срещу кражба, и че защитата на една Тойота не е нито сложно, нито скъпо мероприятие, което всеки може да направи съвсем сам, стига да знае някой неща, достатъчно е да изгледате руските клипчета в You Tube, на тема 'угон", там ще се запознаете с всичко нужно по темата, както направих аз.

                              Готов съм да помогна на всеки, който желае да си направи сам подобна защита, ако имате конкретни въпроси ми пишете на лични, с удоволствие ще отговоря на всеки.
                              Последно редактирано от TOYO; 10-10-16, 08:26.
                              TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нов собственик на RAV 4 HYBRID

                                Вече имам впечатления как се държи машината на сняг, с една дума ТРАГИЧНО, а с две МНОГО ЗЛЕ !

                                Типичен паркетник, става само за почистено от сняг шосе, напипа ли малко повечко сняг и е до там, затъва без да се бави, и ако си опитен се спасяваш, ако си левак оставаш там, опита се да затъне на един паркинг пред магазин, ужасно се ядосах, това вече беше прекалено за кола с цена 70 000 лева.

                                Изключвах тракшъна, пробвах всичко възможно, представянето е по-лошо от лошо, дори качването на един тротоар на сухо често е проблем, липсва всякакво усещане че караш 4х4, дори относително приличния размер гуми 235/65/17, не успяват да скрият провала на задвижването.

                                Явно инженерите са се изложили много, това командване на задния мост от компютър е пълен провал, колата се държи като едно мощно комби с предно предаване, натиснеш ли я при потегляне по заснежен баир, предницата забоксува веднага и тръгва настрани, задния мост забавя помощта, която трябваше да става за части от секундата, и си с усещането за Хонда CRV, ако сте карали такава.

                                Недозавиването е много досадно, особено ако натиснеш рязко газта при ниска скорост в хлъзгав заснежен завой, тръгва си напред, все едно не си и навил волана, и няма как да се случи друго, след като всичката мощност е върху предния мост, 140 коня електромотори плюс 155 коня бензинов мотор, и само 68 електрически коня на задната ос, и то когато компютъра реши да ти ги включи, всякакви опити за пумпал на място завършват трагично, предницата недозавива, а от задния мост не усещаш никакво бутане, много досадно, чувствам се като вързан, не мога да направя нищо интересно в снега.

                                Истината е че една оффроуд машина, трябва да си има класическата раздатка, кардани и два диференциала, всичко друго е измислица, никакви електрики и компютри не могат да заместат механиката, имах надежда че любимата ми марка е измислила алтернатива на класиката, нещо революционно, но уви, засега раздатката все още няма алтернатива.

                                Гранда в тези ситуации щеше да е безпощаден, 4 Рънер-а ми също се държеше мъжки при подобни тестове, някак не исках да повярвам че е възможно, Тойота да произведе чак толкова слаб модел, дори в класацията ми на паркетниците които съм тествал на сняг, моята Равка има възможно най-калпавото поведение.

                                Иначе съм длъжен да отбележа, че при движение със скорост по леко заснежен терен се държи прилично, тракшъна я поддържа добре по хлъзгави терени, предизвиквах я много сериозно, и се държа правилно, силата на всичките двигатели в спортен режим е феноменална, изстрелва си отлично, при пълно натоварване и липса на сцепление, тракшъна мига и леко забава изстрелването напред, докато получи достатъчно сцепление, но всичко се случва много плавно и приятно.

                                Голямо удоволствие е при изпреварване, наказва безпощадно, и определено респектира с пъргавината си.
                                Последно редактирано от TOYO; 10-01-17, 00:23.
                                TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X