Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каско на вноски - прекъсване на плащанията?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каско на вноски - прекъсване на плащанията?

    Каското на каляската на съпругата ми е с разсрочено плащане (4 вноски). Преди 2 седмици платих поредната (втора) вноска по настоящият договор, и имам договорка с купувач да му продам колата след 20 дена. Ако има значение - купувача е официален дилър на известна марка, бай-бека на колата е част от сделката за закупуване на нова кола от него.

    Поради тази причина, не виждам смисъл да продължавам да плащам каското на колата. Въпросът ми е - трябва ли да уведомя застрахователя по някакъв начин, или простото не-плащане на следващата вноска прекратява автоматично действието на Каското? Има ли някакви негативни последствия за мен, ако просто спра да си плащам каското?
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

  • #2
    От: Каско на вноски - прекъсване на плащанията?

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    простото не-плащане на следващата вноска прекратява автоматично действието на Каското?
    Точно това става! Няма последствия, просто след 15 дни договора се прекратява...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Каско на вноски - прекъсване на плащанията?

      няма последствия, а и купувача така или иначе трябва да отиде да направи добавък към полицата, че е новия собственик.....ако иска да му важи това каско, де
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Каско на вноски - прекъсване на плащанията?

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Каското на каляската на съпругата ми е с разсрочено плащане (4 вноски). Преди 2 седмици платих поредната (втора) вноска по настоящият договор, и имам договорка с купувач да му продам колата след 20 дена. Ако има значение - купувача е официален дилър на известна марка, бай-бека на колата е част от сделката за закупуване на нова кола от него.

        Поради тази причина, не виждам смисъл да продължавам да плащам каското на колата. Въпросът ми е - трябва ли да уведомя застрахователя по някакъв начин, или простото не-плащане на следващата вноска прекратява автоматично действието на Каското? Има ли някакви негативни последствия за мен, ако просто спра да си плащам каското?
        Наистина няма смисъл да се плаща за услуга която няма да се ползва. Иначе относно уведомяването на застрахователя е необходимо при решение за предсрочно прекратяване ако е изрично записано в договора с конкретния застраховател. При някои договори неплащането навреме/каквото е в началото/ не предизвиква прекратяване на предоставената услуга и прави изискуеми останалите вноски. Това по принцип. Ама нямам спомен дали в Кодекса за застраховането го има този казус. Иначе Чл. 185 ал.5 повелява: "начина за определяне на премиите, срока и начините за плащането им и последиците от неплащането, както и размера на премията, който съответства на основното и допълнителното покритие;
        Та май ще е най добре да се прелистят общите условия към договора. А вече има и застрахователи, които уважават добрата история на клиента, и го бонифицират.
        GPS системи https://www.easytracking.bg/
        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X