Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонт на челник Зебра?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонт на челник Зебра?

    Имам две зебри, които претърпяха авария. Бях ги оставил дълго време без да се ползват, батериите се разтекли. Извадих ги, почистих доколкото успях и изплакнах с вода. Сега единия тръгва в сряда, бори се да си подкара степените, другият все още си почива.

    Могат ли да се спасят? Много удобни са ми и в не искам да се връщам към Пецл-ите си с по три батерии.

    Благодаря предварително за всякакви насоки и съвети.
    Ако някой разбиращ се наеме да ги погледне, още по-добре.

  • #2
    Ремонт на челник Зебра?

    Моя го спасих след такъв инцидент с спрей за оптика и почистване. Ама зависи колко са се разтекли.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #3
      От: Ремонт на челник Зебра?

      Не е лошо да неутрализираш киселината с нещо слабо алкално и после да плакнеш пак. Воден разтвор на сода бикарбонат е евтино, достъпно и безопасно средство за целта.

      Коментар


      • #4
        От: Ремонт на челник Зебра?

        Не бяха много разтечени, поне по моите разбирания. Сашо каза да ги измия с вода, може би в това прекалих.

        Коментар


        • #5
          От: Ремонт на челник Зебра?

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Не е лошо да неутрализираш киселината с нещо слабо алкално и после да плакнеш пак. Воден разтвор на сода бикарбонат е евтино, достъпно и безопасно средство за целта.
          Благодаря, ще пробвам с единия.

          Коментар


          • #6
            От: Ремонт на челник Зебра?

            Най-важното е след миенето доброто сушене. Ако не потеглят може и аз да се пробвам.

            Аз солева батерия в това нещо не бих сложил ама тя белята вече е сторена.

            Коментар


            • #7
              От: Ремонт на челник Зебра?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Най-важното е след миенето доброто сушене. Ако не потеглят може и аз да се пробвам.
              Ако искаш да ти ги дам за проба, или единия.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонт на челник Зебра?

                След измиването духаш продължително и упорито със сешоар, на слабо. добре и на слънце, колкото може по-дълго, пробата с батерии след това.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонт на челник Зебра?

                  Ми давай. Денем съм из центъра.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонт на челник Зебра?

                    Водата не може да прецака нищо, стига да се прилага докато не протича ток. В противен случай си спретваме електролиза, а това е крайно неприятно. Както каза Ясен, важно е доброто сушене. Аз използвам домакинска фурна на 50 градуса за 30-60 минути. Това го пиша от клавиатура (на лаптоп), която преди около седмица залях с бира. Схемата на спасяването не е сложна: Изключих лаптопа от копчето, обърнах го да се оттече бирата, извадих батерията, забърсах, разкачих клавиатурата (бирата не беше проникнала надолу), измих клавиатурата на чешмата с веро и стара четка за зъби, изтръсках я и я сложих за 30-40 мин на 50 градуса във фурната. Резултатът е, че четете това мнение
                    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонт на челник Зебра?

                      Остана малко време вчера и като цяло успях да оправя челниците.

                      Както се вижда на снимката, киселината е сериозно поизяла алуминия, в което се оказа проблема, другият е малко по-добре. Позачистих ги и светнаха.

                      Въпрос - има ли нещо, с което мога да намажа наранената повърхност за по-добър контакт? Помня, че едно време имаше някакво мазило за маглайт-ите.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Zebra.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5733276

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонт на челник Зебра?

                        Технически вазелин. Малко.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонт на челник Зебра?

                          Благодаря, Яско.

                          Коментар


                          • #14
                            Ремонт на челник Зебра?

                            Аз бих го загладил с пиличка. И за вбъдеще само литиеви батерии.
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонт на челник Зебра?

                              Какво лошо има в енелуп?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X