Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мистерия от детството

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Мистерия от детството

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Там е работата че явно е доста рядко, аз от детството си не съм виждал подобно нещо.
    И това може да си има разумно обяснение... От детството си насам колко пъти си ловил попови лачки по гьоловете?
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #32
      До: Мистерия от детството

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      ...Занесох го вкъщи да го покажа на мама и тя разбира се с писък го ливна навън през балкона (тогава блокът ни все още се извисяваше в голо поле и нямаше улици и тротоари наоколо)...
      Между другото (но, в никой случай не искам да отклонявам темата) преди много години на мен така ми изхвърлиха скорпионче, което си хванах сам, още не знаейки, че ги има и у нас. Не знаех и, че нашенските са добри, така че даже не успях да възразя.

      Поздрави!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #33
        До: Мистерия от детството

        Е, това е лесно, лятото в Благоевградско мога да ти хвана много
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #34
          До: Мистерия от детството

          Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
          Щом го има у нас, защо не намираме черупки?
          ....

          Но не съм виждал черупка - а от дете гледам много внимателно камънаци, пясъци, коренища и т.н.

          ...
          Защото у нас има мънички триопси (ракообразни) в локви и прочие временни водоемчета (в които отдавна не ровим), а 40-см-овите черупки са от ксифозури (мечохвости) - супер редки океански обитатели...

          Коментар


          • #35
            До: Мистерия от детството

            Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
            Щом го има у нас, защо не намираме черупки?
            Защото, както написах - "от плаж в щатите". USA, демек.

            Коментар


            • #36
              До: Мистерия от детството

              Здравей,
              аз съм редактор на новото научно популярно списание "8". То е наследник на Космос, щом помниш как са строили Люлин сигурно го помниш и него!
              Та, пишем за триопса и, незнайно как, попаднахме на твойте спомени от детството. Главният редактор като каза - това е супоер интересно, дават се някакви хиляди пари сега пои един проект и го спасяват това животинче, пук то в Люлин се среща.
              Та ако искаш да ни разкажеш за твойте спомени, без значение дали си сигурен за какво животно става, най-вероятно ще публикуваме нещо за теб.
              Пиши как намираш идеята.
              Поздрави:
              Мария Бончева
              редактор (бъдеща офроудаджийка)

              Коментар


              • #37
                До: Мистерия от детството

                Първоначално публикуван от marubal Преглед на мнение
                Здравей,
                аз съм редактор на новото научно популярно списание "8". То е наследник на Космос, щом помниш как са строили Люлин сигурно го помниш и него!
                Та, пишем за триопса и, незнайно как, попаднахме на твойте спомени от детството. Главният редактор като каза - това е супоер интересно, дават се някакви хиляди пари сега пои един проект и го спасяват това животинче, пук то в Люлин се среща.
                Та ако искаш да ни разкажеш за твойте спомени, без значение дали си сигурен за какво животно става, най-вероятно ще публикуваме нещо за теб.
                Пиши как намираш идеята.
                Поздрави:
                Мария Бончева
                редактор (бъдеща офроудаджийка)
                Ето Ви телефона на човека: 0898503341 - Дима.
                Звънете му и се разберете. Телефона го имате от мен.
                Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                Коментар


                • #38
                  До: Мистерия от детството

                  Дядо ми беше рибар,баща ми и той,аз много време съм прекарал из разлечни "гьолове" Но такова чудо нито съм виждал у нас нито бях чувал че има

                  Коментар


                  • #39
                    До: Мистерия от детството

                    quadra е късметлия! Аз съм в Люлин от 1975г. и ненапразно роднините ми викаха "водния дух" - само по локвите и недовършените наводнени строежи си прекарвах свободното време......ама такова чудо не съм имал щастието да си хвана! Но съм заинтригуван силно, а и знам 2-3 много добри локви, ще си орекарам там няколко щастливи часа напролет.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мистерия от детството

                      Опитах се да се свържа с Дима, но телефонът не е валиден, а виждам, че от доста време не сте писали. Ще се радвам, ако и самият той ми пише
                      trefle@abv.bg

                      Коментар


                      • #41
                        От: До: Мистерия от детството

                        Първоначално публикуван от marubal Преглед на мнение
                        Здравей,
                        аз съм редактор на новото научно популярно списание "8". То е наследник на Космос, щом помниш как са строили Люлин сигурно го помниш и него!
                        Та, пишем за триопса и, незнайно как, попаднахме на твойте спомени от детството. Главният редактор като каза - това е супоер интересно, дават се някакви хиляди пари сега пои един проект и го спасяват това животинче, пук то в Люлин се среща.
                        Та ако искаш да ни разкажеш за твойте спомени, без значение дали си сигурен за какво животно става, най-вероятно ще публикуваме нещо за теб.
                        Пиши как намираш идеята.
                        Поздрави:
                        Мария Бончева
                        редактор (бъдеща офроудаджийка)
                        Редакторите наследили списание „Космос“ се радват на 8 пъти по-лош правопис от предшествениците си или причината за новото заглавие не е толкова прозаична?
                        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мистерия от детството

                          Преди 2 дена купих на дъщерята ферма за триопси срещу 15 кинта. В кутията има "триопски" яйца и храна за въпросните буболеци. Можели да се хранят със смляна рибешка храна и ситно настъргани ябълки и моркови.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48316_t.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5711329

                          Днес видях, че вече са се излюпили 5-6 динозавъра. Съвсем миниатюрни и прозрачни са, та не стават все още за снимане.
                          Надявам се до няколко дни да имам снимки за показване
                          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Мистерия от детството

                            Много интересна гадина.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мистерия от детството

                              Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
                              Преди 2 дена купих на дъщерята ферма за триопси срещу 15 кинта. В кутията има "триопски" яйца и храна за въпросните буболеци. Можели да се хранят със смляна рибешка храна и ситно настъргани ябълки и моркови.

                              [ATTACH=CONFIG]863000[/ATTACH]

                              Днес видях, че вече са се излюпили 5-6 динозавъра. Съвсем миниатюрни и прозрачни са, та не стават все още за снимане.
                              Надявам се до няколко дни да имам снимки за показване
                              Абе като поотраснат, дай снимки )
                              А къде ги купи?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мистерия от детството

                                Хм... Излюпиха се 10-тина но един порасна доста по-бързо от останалите и почти веднага откри, че триопсите са по-вкусни от храната за рибки. Аз също винаги съм го подозирал. Да се снима е почти невъзможно (поне с техниката с която аз разполагам) защото не се спира за секунда.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5712114

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5712115
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X