Обява

Свий
Няма добавени обяви.

FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

    Става ли за нещо този модел?Кои двигатели/комплектации са по-безпроблемни?
    Имат доста двигатели, 2.0,2.2 дизели и 2.0 и 2.5 бензин?
    До колкото знам дизела 2.0 е на VW(дали е P.D или е common rail),2.2 си е техен?
    Бензин 2.5 е с турбо,и мисля че е на Волво?Как се представя тук?

    Малко скептично подхождам към тази марка,малко ми е събрано-събрано и на пазара.Ама като са се угледали в тоя Форд,поне да ги отказвам с доводи

  • #2
    От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    До колкото знам дизела 2.0 е на VW(дали е P.D или е common rail),2.2 си е техен?
    Тц, и двата дизела са ПСА.

    Няма място за скептицизъм - за мен е един чудесен автомобил.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

      Стрaхотни aвтомобили,освен един минус!Скъпa подръжкa!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #4
        От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Тц, и двата дизела са ПСА.

        Няма място за скептицизъм - за мен е един чудесен автомобил.
        Я раздуй малко за дизелите?Че ги бях отписал като вариант.Аз колата съм я отписал,че нали Форд...

        Коментар


        • #5
          От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

          За този модел не мога да кажа нищо. Имал съм Сиера бензинова, Фиеста дизел, пак Сиера дизел седан и Мондео МК2 комби което замених със Ситроен Ксара-Пикасо за което дълбоко съжалявам. Автомобилите търпят много палачоризми и са непретенциозни към горива и консумативи. Преди осем години бях готов да изгледам децата на хляб и вода но да карам ново Мондео. Жената ми охлади ентусиазма. Та както се казва: "Карай Форд за да си горд" и не забравяй че " Ром и Форд не боледуват умират внезапно"
          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

          Коментар


          • #6
            От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

            ...
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #7
              От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

              Лафовете за Форд и Опел ги знам.Карал съм два чисто нови Опела,и няколко на под 1г.Единият от тези Опели(Астра) ме е оставял насред пътя,с прочутото лайно на Исузо 1.7 -131 к.с.
              Та давайте по същество,моля

              Коментар


              • #8
                От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

                Форд са едни от малкото,на които автомобилите през последните 10 години,са много,много по-качествени от произведените преди 2000-та година.Когато си смениха имената на моделите,те наистина скъсаха с имиджа и качеството на Ескортите и Сиерите.А за конкретните Мондео-след фейстлифта от 2010 има доста подобрения и са за препоръчване,аз бих предпочел по-мощен дизел.Като аварийност,мисля че са доста по-добре от БМВ и Фолксваген от същите години на производство,а и корозията вече не е проблем

                Коментар


                • #9
                  От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

                  Според наблюденията на шофьори към РВД на летище София - наистина много прилични автомобили. Говорим за дизелов вариант. Евентуално мога да разпитам за точния модел.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

                    Ако може,разпитай за дизелите,всяко мнение е добре дошло.

                    Коментар


                    • #11
                      От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

                      Инфо и от мен, от първа ръка.

                      Преди малко говорих с познат, който кара Мондео комби 2.0Д 2008.
                      Купил го е 2009 на 20К.
                      В момента е около 110К, и му е сменял само масла и филтри.
                      Разход градско 7.5-8 (като си го настъпва), извънградско 6 с нормално каране, а ако се кара около, и до 100, и под 6.
                      Това е разход по комп, но, каза че, за разлика от повечето автомобили, тук разхода е абсолютно еднакъв с реално засичане.
                      Автомобила вдига малко над 200.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

                        Благодаря.

                        Коментар


                        • #13
                          От: FORD Mondeo от 2008г - добри/лоши черти,и дали си заслужава?

                          Карам Фокус 2008г. със същия двигател от 1,5 година 20000 км. Затова време само консумативи и един лагер-главина.
                          Ако се кара само градско може и ДПФ да прави проблем, но се маха а може и да се почисти. Като разход градско 7-8,
                          магистрала при 120-130 5-5,5 по комп., при 100-110 под 5.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X