Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Откриване на студена спойка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Откриване на студена спойка

    Имам следната джаджа
    Която обаче не работи коректно. Наи вероятно става въпрос за студена споика някъде по платката. Въпроса ми е как най лесно да я открия и ремонтирам?

  • #2
    От: Откриване на студена спойка

    А ти сигурен ли си,че е студена спойка, а не нещо друго?
    Студените спойки ги търся с яка лупа със силна светлина, обикновено лесно се откриват.Другия вариант - е маже се платката с колофон и с топлия въздух се духва цялата.

    Коментар


    • #3
      От: Откриване на студена спойка

      Ами като размърдам платката по принцип се оправя. В началото мислих, че е потенциометъра. Но не е от него.

      Коментар


      • #4
        От: Откриване на студена спойка

        По принцип една спойка трябва да има конусообразна форма, леко вдлъбната или изпъкнала (ако са сложили повече припой). Трябва общо взето да е като излята и лъскава. Калпавите спойки са матови с неправилна форма. Случва се дори хубава спойка, като е работила под по-голямо натоварване, след години да се повреди. Тогава тя изглежда почти като хубавите, но се вижда едно тънко, черно кръгче около запоения извод.

        Тук малко кофти се виждат няколко студени спойки:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00549r.jpg
Прегледи:1
Размер:54.9 КБ
ID:5729523

        Общо взето иска опит и внимателно гледане с лупа и на светлина. Общо взето огледай по-едрите спойки, куплунзи и свързващи кабели. Не пипай SMD елементите и чиповете. Работи с хубав поялник, с хубава човка, по възможност с регулиране на температурата. Не задържай дълго време поялника върху спойките,да не разлепиш пистите.

        Ако напръскаш потенциометъра с контактен спрей (да проникне в него) и го повъртиш преди да се изпари спрея, той се оправя временно.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Откриване на студена спойка

          Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
          По принцип една спойка трябва да има конусообразна форма, леко вдлъбната или изпъкнала (ако са сложили повече припой). Трябва общо взето да е като излята и лъскава. Калпавите спойки са матови с неправилна форма. Случва се дори хубава спойка, като е работила под по-голямо натоварване, след години да се повреди. Тогава тя изглежда почти като хубавите, но се вижда едно тънко, черно кръгче около запоения извод.

          Тук малко кофти се виждат няколко студени спойки:

          [ATTACH=CONFIG]884566[/ATTACH]

          Общо взето иска опит и внимателно гледане с лупа и на светлина. Общо взето огледай по-едрите спойки, куплунзи и свързващи кабели. Не пипай SMD елементите и чиповете. Работи с хубав поялник, с хубава човка, по възможност с регулиране на температурата. Не задържай дълго време поялника върху спойките,да не разлепиш пистите.

          Ако напръскаш потенциометъра с контактен спрей (да проникне в него) и го повъртиш преди да се изпари спрея, той се оправя временно.
          Проблема при мен е, че устройството е ново(не ползвано). Потенциометъра го пръсках, и така разбрах, че не е в него проблема. Такива спойки каквито си показал, от долната страна няма. Всичко е на горния краи на платката както се вижда от снимката по-горе.

          Коментар


          • #6
            От: Откриване на студена спойка

            Презапои само контактните пластини на батериите.

            Коментар


            • #7
              От: Откриване на студена спойка

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Презапои само контактните пластини на батериите.
              Още вчера презапоих всички по-големи спойки. Не беше там проблема. Проблема излезе в един счупен(незнам как) резистор. Щях да до презапоявам и като докоснах единия му край с поялника и тои се залепи за човката. На платката по горе се вижда над конданзатора в ляво от най-лявата пъпка(те са 3), 220 пише на него...

              Коментар


              • #8
                От: Откриване на студена спойка

                За студените спойки някой преди време беше писал, че става със спрей със сгъстен въздух... аз все още не съм пробвал този метод.

                Коментар


                • #9
                  От: Откриване на студена спойка

                  Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                  За студените спойки някой преди време беше писал, че става със спрей със сгъстен въздух... аз все още не съм пробвал този метод.
                  Какво по-точно става със спрей?
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Откриване на студена спойка

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                    ...220 пише на него...
                    22 ома са това, ако имаш някакви затруднения по въпроса. А как се е счупил - просто е близо до болтчето, където са съсредоточени повече деформации. Може и да е бил фабрично с микропукнатина или да се е получила в процеса на сглобяване.

                    Какъв е дивайса, ей-така от любопитство питам.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Откриване на студена спойка

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Какво по-точно става със спрей?
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...89#post2886289

                      Коментар


                      • #12
                        От: Откриване на студена спойка

                        Спрея не е сгъстен въздух, а "замръзяващ спреи" -50 C. Мен лично ме е страх обаче да пръскам платка с такова нещо
                        Деваиса е едно LED осветление с доста диоди и проблема беше, че светиха само половината...
                        По големия проблем беше, че се появи при първо ползване, а уж беше марково китайско

                        Коментар


                        • #13
                          От: Откриване на студена спойка

                          Гаранция няма ли?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Откриване на студена спойка

                            сгъстеният въздух като се обърне също замразява и явно затова съм го запимнил така

                            гаранция сигурно има ама с тоя шиБинг до китай излиза златна

                            Коментар


                            • #15
                              От: Откриване на студена спойка

                              Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                              сгъстеният въздух като се обърне също замразява и явно затова съм го запимнил така

                              гаранция сигурно има ама с тоя шиБинг до китай излиза златна
                              Точно. Чаках я 2 месеца. Да я пратя обратно и да я чакам още 2 месеца си е кофти алтернатива...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X