Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Jimny или HRV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Jimny или HRV

    Здравейте,

    накратко - жената е решила, че иска да започне вече да кара, след незнам си колко си време имане на книжка и се е решила на нещо по-високо /и смислено според мен/ от пр. Seat Ibiza Изборът в момента е между автоматик Suzuki Jimny и HRV на външен вид и компакнтост. Аз съм по-скоро запознат с предимствата и недостатъците и на двете от гледна точка на каране и комфорт /на пътя и извън него - имам CRV, карал съм и джимни/. Важното в случая е какво на нея ще й хареса тя да кара. Аргументи от рода на: това вози дървено и тн не са от значение в случя. Попрочетох и темите какво е хубаво да се гледа, но не съм гледал или избирал автоматик, само съм карал. Имате ли някакви съвети какво е хубаво да се погледне и съвет за сервиз за преглед за Джимнито? Бтв, бюджетът е около 8к и в момента се разглежда наличното в mobile.bg, без да се бърза. Мерси колеги

  • #2
    От: Покупка на Jimny или HRV

    Първоначално публикуван от oddbo Преглед на мнение
    Важното в случая е какво на нея ще й хареса тя да кара.
    Е питай я какви са й приоритетите. Моята логика е че жена ще гледа външния вид, доколко е лесно да се паркира, да събира повече торби и да има по-малко обслужванее. В този смисъл, хрв изглежда грозен и старомоден, докато Джимнито на вид е спретнато, спортно и повече "джип". За паркиране също Джимни, може да си го въртиш в кръгче у вас в хола (докато на хрв му трябва два пъти повече пространство) - много по-лесно се влиза и излиза от паркомясто в тясна уличка или пред супера.

    За возенето знаеш, но според мен женската мисъл по-трудно прави компромиси и по-лесно намира кусури и затова може да се обърне внимание че хрв се усеща леко по-мощно, по-лесно ускорява, особено пък ако моделът е след 2000г има забележима разлика (поне ще имаш аргумент че другата кола е още по-зле). Хондата е и с по-голям резервоар, което значи че посещението на бензиностанция ще е по-нарядко.

    Какво да гледаш - това което аз виждам като проблем при хрв е липсата на стандартна резервна гума, някои имат умален размер, което е много афиф, но може да попаднеш на модел с монтирана допълнително. И ако има значение, не всички хрв са 4х4. Автоматиците им ако не са поддържани добре се чува по-грубо превключване между скорости (дали искаш неподдържан автомобил си е твоя работа).

    При джимнито бързо се износват шарнири, предни спирачки, както и оси/валове (които са им е консуматив, искат гледане и масълце).

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X