Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте заварчик ( София )

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Препоръчайте заварчик ( София )

    Аз пък докато се отърва от рокерите зор видях. През ден идваха за хром или хром-никел
    Що не отидеш при Дани Американеца да те насочи към неговия заварчик. Няма начин да не го знаеш кой е ако си моторджия.....

    Коментар


    • #17
      От: Препоръчайте заварчик ( София )

      Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
      То ако знаех читав хромаджия в БГ щях всеки ден по 3 пъти да си удрям гъза в тавана... има толкова много фенове на блинг-блинга, че този нямаше да има свободно време и за цигара...
      Интересно наистина ли всички рокери са склонни да ходят при "читав хромаджия" който няма да им посини хрома, но ще им го заварява по няколко пъти в година,отколкотто да отидат веднъж при някой който ще им завари здраво това тенеке и после ще си намерят читава хромарджийница да им го хромира. Наистина "странни птици"!!
      https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
      https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

      Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

      Коментар


      • #18
        От: Препоръчайте заварчик ( София )

        Това оцветяване, за което спорите, може ли да се почисти с електрохимично почистване? За обикновена неръждавейка метода работи перфектно. Разполагаме с такава машина, може да се направи проба.
        Поздрави,
        Георги
        АИГ-Заваряване ООД
        Производител на заваръчни апарати "DEL"
        http://www.aigwelding.com
        0889 522 036

        Коментар


        • #19
          От: Препоръчайте заварчик ( София )

          Това оцветяване, за което спорите, може ли да се почисти с електрохимично почистване? За обикновена неръждавейка метода работи перфектно. Разполагаме с такава машина, може да се направи проба.
          Може, но веднъж прегорял материала си личи и то доста при полирани гладки повърхности. При това полиране се разчита на интензивното отделяне на кислород върху детайла.....препоръчвам обаче механично полиране след предварително байцване и декапиране

          Коментар


          • #20
            От: Препоръчайте заварчик ( София )

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            Това оцветяване, за което спорите, може ли да се почисти с електрохимично почистване? За обикновена неръждавейка метода работи перфектно. Разполагаме с такава машина, може да се направи проба.
            Поздрави,
            Георги
            Жоро , ти къде видя спор за това дали може или не може да се почисти?Спор затова няма .Моториста има специално изискване и то е че :
            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Въпросната ламарина вече е била заварявана без да посинее, така че не е невъзможно. Уви човекът, който последния път свърши тази работа си би камшика за чужбинско.
            .
            Вие в АИГ заваряване разполагате ли с майстор който ще извърши заварка без тя да посинее, т.е. обратната страна на заварката да не промени цвета на покритието? От това следва че няма да се налага никакво почистване.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #21
              От: Препоръчайте заварчик ( София )

              Не си разбрал....говорим за след заварката

              Коментар


              • #22
                От: Препоръчайте заварчик ( София )

                ОК, нямам пред вид изискването да не "посинява" детайла. За това нямам идея или предложение.

                Коментара ми е относно този "хром" - дали се държи по същия начин като "обикновената" неръждаема стомана при електрохимично почистване. Ако става, то евентуалното посиняване ще се изчисти лесно и би могло да не се изисква толкова строго да не се допуска. Това ми беше мисълта. ;-)
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #23
                  От: Препоръчайте заварчик ( София )

                  Хрома не подлежи на ел.химично полиране. Хром-никела също не се влияе особено. Това са много твърди блестящи покрития, които имат друга кристална структура. Хрома като метал се добива и нанася от разствора на хромен анхидрид и киселина....т.е там анод като суровина няма. При неръждавейката е друго.....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Препоръчайте заварчик ( София )

                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    Аз пък докато се отърва от рокерите зор видях. През ден идваха за хром или хром-никел
                    Що не отидеш при Дани Американеца да те насочи към неговия заварчик. Няма начин да не го знаеш кой е ако си моторджия.....
                    "американеца" няма часа да го питам колко е, че ще ме измами! всеки моторджия знае да го заобикаля отдалеч, че моторът му да не лепне някоя срамна болест...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Препоръчайте заварчик ( София )

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Интересно наистина ли всички рокери са склонни да ходят при "читав хромаджия" който няма да им посини хрома, но ще им го заварява по няколко пъти в година,отколкотто да отидат веднъж при някой който ще им завари здраво това тенеке и после ще си намерят читава хромарджийница да им го хромира. Наистина "странни птици"!!

                      ма ти много яростно отказваш да четеш.. ма аз пак ще повторя - докато не се намери хромаджия, от който поне 2/3 от клиентите са доволни предпочитам ако ще и през ден да ходя за заварки.
                      Не знам.. предишният младеж освен заварчик бе и моторист.. явно това ще да го е правило магьосник... а така като ви чета май де що магьосници ( макар аз да предпочитам понятието "можещи и знаещи" ) си е било камшика по белите държави а тука са останали само "големите майстори" дето друго освен п-профили от поне 5мм черно не барат...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Препоръчайте заварчик ( София )

                        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                        ма ти много яростно отказваш да четеш..
                        ма аз се отказвам и да пиша повече,щото явно няма смисъл!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Препоръчайте заварчик ( София )

                          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                          ма ти много яростно отказваш да четеш.. ма аз пак ще повторя - докато не се намери хромаджия, от който поне 2/3 от клиентите са доволни предпочитам ако ще и през ден да ходя за заварки.
                          В тая държава не можеш да намериш и патологоанатом, от който "поне 2/3 от клиентите да са доволни". Има дълго да търсиш.


                          Не знам.. предишният младеж освен заварчик бе и моторист.. явно това ще да го е правило магьосник... а така като ви чета май де що магьосници ( макар аз да предпочитам понятието "можещи и знаещи" ) си е било камшика по белите държави а тука са останали само "големите майстори" дето друго освен п-профили от поне 5мм черно не барат...
                          Корелацията кадърност и емиграграция не съществува, по мое скромно мнение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Препоръчайте заварчик ( София )

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            .... От вибрацийте обаче и четерите заварки са се скъсали... .
                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            ... Уви човекът, който последния път свърши тази работа си би камшика за чужбинско.... ...
                            То и аз не че нещо , ама от любопитство : тия , четирите скъсани заварки - дело на човекът , който си е бил камшика ли са , или са отделно от неговите ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Препоръчайте заварчик ( София )

                              Само едната. Останалите 3 са си заводски ( предполагам де, не знам каква им е историята преди моторът да попадне в мен ).
                              Мястото е такова, че една заварка замине ли, въпрос на време е и останалите да я последват.... този път просто изпуснах момента и/или нещата са се развили много бързо.
                              Сега като оправя нещата ще работя в посока погасяване на вибрациите, което предполагам драстично ще увеличи живота на заварките.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Препоръчайте заварчик ( София )

                                Ако заварката е заварка,от вибрацийте би трябвало да настъпи умора и да се скъса самия материал в съседство,но не и самата заварка.Описанието на скъсването приляга повече на нещо запоено(образно казано),а не заварено.... Хвърли някоя снимка,ще е интересно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X