Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

    Тя, темата, е по-скоро за "4х4 простотии" ама ми се ще да ви покажа германците, дето всички ги хвалят, колко добри стопани са. Та днес решихме с Fanatic (благодаря му за съдействието) да смениме ремъците на моето возило, че само тях не бях сменил още. Разхвърляхме тръбите на интеркуулера и ги свалихме благополучно. И се натъкнах ето на това долу на снимките . Вероятно е оригиналния ремък, с който е излязла от завода преди 14 лета ....
    Прикачени файлове
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

    Те не останали зъби .
    B+

    Коментар


    • #3
      До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Тя, темата, е по-скоро за "4х4 простотии" ама ми се ще да ви покажа германците, дето всички ги хвалят, колко добри стопани са. Та днес решихме с Fanatic (благодаря му за съдействието) да смениме ремъците на моето возило, че само тях не бях сменил още. Разхвърляхме тръбите на интеркуулера и ги свалихме благополучно. И се натъкнах ето на това долу на снимките . Вероятно е оригиналния ремък, с който е излязла от завода преди 14 лета ....
      Хехехе аз пък като много помогнах направо се изкривих даже и не се изцапах, ти си свърши всичко сам.
      Иначе ремъка наистина изглеждаше като оригиналния.
      no signature no problems

      Коментар


      • #4
        До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

        Като бях малък в луксозен ресторант малко германче сърбаше и мляскаше.Погледнах го очудено а майка ми каза:"Какво го гледаш да не мислиш че в Германия няма идиоти ?"...
        А и вероятността колата ти в Германия да е карана от Сърбин например е голяма...
        Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
        NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

        Коментар


        • #5
          До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

          Бау!Голям късмет.Аз като си купя"нова" кола ремъка ми е първата инвестиция,щото приказки много ама ремонта си е за моя сметка.Сегашния мотор е обезопасен,ама предното возило беше Пежо 306/1,6-90к.с.-там прошка няма,става мазало за нула време.Радвам се че си минал метър,с толкова оцелели зъби чак ми е чудно.

          Коментар


          • #6
            До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

            Първоначално публикуван от kuzdov
            Тя, темата, е по-скоро за "4х4 простотии"
            Абе ако фанатик реши ,че спамим да я прекръсти (темата)

            И аз да се включа в "спама" ,че е дурако устойчива такава си е но не си карал уаз зада видиш там за какво става въпрос.Обаче да добавя и мойте лоши виждания:

            1-во.Най-голямата простотия на фронтерата LSD най-вече от там идват кушиите с задните дифове.
            2-ро.Незнам дали сте забелязали ,че всеки се оплаква от теч на семерингата на задният диф Имам обяснение и за него.
            3-то.Преден мост (не е цял а с полуоски)-за информация уаз, и много други са с цял.При едно евентуално влизане по сериозно в кал нито полуоски нито техните маншони са защитени.
            4-то.---Най-лошото--- задният мост ами то си е като на лека кола,
            има два модела 1-вият е разтоварен, главината се захващя с два коносовидни лагера и полуоската е разтоварена само предава върт.движение.2-рият е именно нашият модел един лагер шайба която ограничава излизането на полуоската.Незнам дали сте запознати с това което ще ви кажа малко лошо е ама всички трябва да го знаят ((при евентуален удар по сериозен от камък и др.неща полуоската се изкревя
            това братушките са го подчертали за този вид задни мостове))
            5-то.Да не забравя и най голямата глупост а тя е AUTO LOCK HUB
            6-то.От пред на главината двата коносовидни лагера не са защитени добре,има една семеринга от вътрешна страна на главинта която ако сте забелязали е жив таш-к при повече газене в вода единия от лагерите се пълни с "лай...а".
            7-ми Който се сблъскахме всички скоро а именно колегата ТУРБОТО45
            как ще се счупи касета от натоварване по принцип ,че те са изчислени 20-пъти от номиналното натоварване(с две думи колкото и да се мъчиш да не може да го счупиш)???
            Ta заключението ми е Лека кола с висок клиринс 4х4
            Напишете и вашите виждания
            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

            Коментар


            • #7
              До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

              Недей така,че от другите раздели вече са се напили от кеф.
              Сега сериозно-повечето от изброените недостатъци са присъщи на много от съвременните жипки.Да не говорим за SUV-там сигурно разчета е още по-икономисан.Верно че не е перфектен,но за парите си и съпоставен ценово с Витара наистина бива камиончето.С много ОФФ машините не можем да се мерим,но за мен сме над средното ниво.ЛСД на това тежкото чудо наистина не е много добре,но се свиква и после като внимаваш неприятностите можеш да ги сведеш до минимум.
              Само не разбрах като удариш задния мост на камък се кривят полуоските?Щото минавах жп релси перпендикулярно-моста така изтрещя и на двете релси,че като минах легнах да видя дали не тече масло щото съм го разцепил.
              Наистина ако не говорим за Патрол,УАЗ,Г-класа и други машини с двойно и предимно армейско ползване,Фронтерката и другите са кантар история.
              Бе и на мен ми се кара Г-300,ама поне 98,99г.Тъй че...jedem das seine-за съжаление,но БГ-тук поне е така!
              Лека!

              Коментар


              • #8
                До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                ....че е дурако устойчива такава си е но не си карал уаз зада видиш там за какво става въпрос....
                Приятелю, аз съм военен, карал съм много повече оффроуд машини, от колкото ти си виждал.
                1-во.Най-голямата простотия на фронтерата LSD най-вече от там идват кушиите с задните дифове.
                Проблемът не е в конструкцията на ЛСД-то-това са няколко най-обикновени тъпи шайби, сглобени на принципа на контрата при старите велосипеди. Проблемът идва, когато се използва неподходящо масло.
                2-ро.Незнам дали сте забелязали ,че всеки се оплаква от теч на семерингата на задният диф Имам обяснение и за него.
                Аз не се оплаквам. Освен това, течът често е от шлиците на пиньона, не от семеринга. Също така, не можеш да очакваш от автомобили на по 200+ К километри от никъде да не текат.
                3-то.Преден мост (не е цял а с полуоски)-за информация уаз, и много други са с цял.При едно евентуално влизане по сериозно в кал нито полуоски нито техните маншони са защитени.
                И какво като не са? Нали именно маншоните са за защита. От калта нищо няма да им стане. За сведение Хамър е с 2 такива моста, но не бих казал, че е чуплив от към ходова част.
                4-то.---Най-лошото--- задният мост ами то си е като на лека кола,
                има два модела 1-вият е разтоварен, главината се захващя с два коносовидни лагера и полуоската е разтоварена само предава върт.движение.2-рият е именно нашият модел един лагер шайба която ограничава излизането на полуоската.Незнам дали сте запознати с това което ще ви кажа малко лошо е ама всички трябва да го знаят ((при евентуален удар по сериозен от камък и др.неща полуоската се изкревя
                това братушките са го подчертали за този вид задни мостове))
                Прости ми за незнанието, но аз за други видове цели задни мостове не се сещам. Не се сещам и за полуоска, дето не се криви от сериозен удар или не се къса....
                5-то.Да не забравя и най голямата глупост а тя е AUTO LOCK HUB
                Това до някъде е така, до някъде - не. Въпрос на лично виждане...
                6-то.От пред на главината двата коносовидни лагера не са защитени добре,има една семеринга от вътрешна страна на главинта която ако сте забелязали е жив таш-к при повече газене в вода единия от лагерите се пълни с "лай...а".
                Това все пак е кола, не подводница, но не съм чул някой друг да се оплаква. Може пък тия семеринги да имат нужда от смяна от време на време.
                7-ми Който се сблъскахме всички скоро а именно колегата ТУРБОТО45
                как ще се счупи касета от натоварване по принцип ,че те са изчислени 20-пъти от номиналното натоварване(с две думи колкото и да се мъчиш да не може да го счупиш)???
                И аз съм се чудил как е възможно да счупиш торсион на БМП, ма на .... счупи се ....
                Ta заключението ми е Лека кола с висок клиринс 4х4
                Напишете и вашите виждания
                Моето заключение е - на мен ми върши работа такава, каквато е ... Който има други изисквания - пазар голям, марки и модели - колкото щеш.
                Извинявай, че пиша по този начин, но много ти дълъг поста...Не можах да запомня всичко...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  [COLOR=Red
                  Извинявай, че пиша по този начин, но много ти дълъг поста...Не можах да запомня всичко...
                  [/COLOR]
                  Бая пописахме

                  P.S.
                  И какво като не са? Нали именно маншоните са за защита. От калта нищо няма да им стане. За сведение Хамър е с 2 такива моста, но не бих казал, че е чуплив от към ходова част.
                  Много ми е чудно да вкарам един хамър в рудника та да видим (малко инфо (купиха чисто нова тойота на втората седмица калта която беше натрупана в предните носачи изпокъса всички маншони след смяната им и каране след три седмици скъса полуоска от засъхването на калта и при движение се полочава осукване и тн.))При цял мост дали ще се получи така???
                  Последно редактирано от Marin Stoyanov; 15-11-07, 20:30.
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Моето заключение е - на мен ми върши работа такава, каквато е ... Който има други изисквания - пазар голям, марки и модели - колкото щеш.
                    Извинявай, че пиша по този начин, но много ти дълъг поста...Не можах да запомня всичко...
                    +10
                    А и ми е първата джипка
                    Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                      Този ремък е вентилаторен и няма да направи беля при авария.Виждал съм на Пежо 309 с двигател 1,9Д ангренажен ремък без зъби при това в движение,пристигна на ход в сервиза.Ремакът беше добре обтегнат до толкова че небеше преместена центровката.Пристигна в сервиза за пукната глава.
                      Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                      Дий Снайдер

                      Коментар


                      • #12
                        До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        Обаче да добавя и мойте лоши виждания:

                        1-во.Най-голямата простотия на фронтерата LSD най-вече от там идват кушиите с задните дифове.
                        За мен пък това е предимство, нееднократно ме е измъквало точно ЛСД-то, сега ако човек е невнимателен или слаб шофьор всичко ще му пречи .
                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        2-ро.Незнам дали сте забелязали ,че всеки се оплаква от теч на семерингата на задният диф.
                        Аз не се оплаквам .
                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        3-то.Преден мост (не е цял а с полуоски)-за информация уаз, и много други са с цял.
                        Че те 75 % от джипките не са с цял мост отпред.
                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        4-то.---Най-лошото--- задният мост ами то си е като на лека кола,
                        по размер ли
                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        5-то.Да не забравя и най голямата глупост а тя е AUTO LOCK HUB
                        покажи ми джип между 91-а и 97-а който излиза с ръчни хъбове от завода без да е опция и ще те черпя.
                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        7-ми Който се сблъскахме всички скоро а именно колегата ТУРБОТО45
                        как ще се счупи касета от натоварване по принцип ,че те са изчислени 20-пъти от номиналното натоварване(с две думи колкото и да се мъчиш да не може да го счупиш)???
                        Айде питай Митко Фулдата колко бройки дифове е сменил? на легендарно здравата LJ70-a? това е несериозно и 50 пъти по-здраво да е изчислено винаги се намира някой маняк който му разгонва фамилията
                        Първоначално публикуван от MARINHAKER
                        Ta заключението ми е Лека кола с висок клиринс 4х4
                        Напишете и вашите виждания

                        Продавай-продавай и пак продавай това е моя съвет.
                        Когато ми намериш лека кола на която окачването изкара над 60 000 км. без ремонт при яко каране и никакво пазене по София и България и минава от там откъдето минавам с фронтерката ми кажи веднага ще си я купя. Истината, е че не е най-здравия измислен джип но пък за сметка на това и цената му е такава, а има мноого повече предимства от мноооого други, ама сега няма да изброявам че ще стане мазало в тая тема.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                          Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                          Този ремък е вентилаторен и няма да направи беля при авария.Виждал съм на Пежо 309 с двигател 1,9Д ангренажен ремък без зъби при това в движение,пристигна на ход в сервиза.Ремакът беше добре обтегнат до толкова че небеше преместена центровката.Пристигна в сервиза за пукната глава.
                          Мен ми се е видял ангренажния-моя грешка.А дали ще окотиш мотора от небржност-50/50 та не си струва да пробваш дали си божии любимец.Мое мнение.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                            Вие ко ме направихте с куздов бре....
                            Истината боли
                            За мен пък това е предимство, нееднократно ме е измъквало точно ЛСД-то, сега ако човек е невнимателен или слаб шофьор всичко ще му пречи .
                            Цитат:Мнение на MARINHAKER
                            2-ро.Незнам дали сте забелязали ,че всеки се оплаква от теч на семерингата на задният диф.

                            Аз не се оплаквам .
                            -----що си купи друг диф тогава...аааааа
                            Поздрави!!
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #15
                              До: Кой казва, че Фронтерата не е дуракоустойчива?!

                              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                              Вие ко ме направихте с куздов бре....
                              Истината боли
                              -----що си купи друг диф тогава...аааааа
                              Поздрави!!
                              кажи какъв по здрав джип си си харесал да ти кажа ,,,,,,,какво му се чупи ,,,,,,,колко струва и как се намира ,......като си толкова против фронтерата
                              Последно редактирано от isuzo; 16-11-07, 20:33.
                              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X