Обява

Свий
Няма добавени обяви.

подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

    Здравейте, второто реле работи нормално, но първото се включва и веднага се изключва.
    Датчика за температурата, показва нормално на таблото, затова се ориентирах към компютъра, но има два модела, единият е К8Т78881 М, А ДРУГИЯТ е без "М"
    не знам какво е значението на буквата "М". Преди да го купя е сменян, така че не мога да се ориентирам по оригиналният.
    иначе е с два акумулатора.

  • #2
    От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

    Първоначално публикуван от ecenov Преглед на мнение
    Здравейте, второто реле работи нормално, но първото се включва и веднага се изключва.
    Датчика за температурата, показва нормално на таблото, затова се ориентирах към компютъра, но има два модела, единият е К8Т78881 М, А ДРУГИЯТ е без "М"
    не знам какво е значението на буквата "М". Преди да го купя е сменян, така че не мога да се ориентирам по оригиналният.
    иначе е с два акумулатора.
    Ако е като моето бившо Паджеро това е система за бързо подгряване (няма лампа за подгрев на таблото,въртиш без да чакаш лампа да угасне). Това означава,че първото реле подава 12в на 6-волтови свещи,затова изключва бързо ,а второто реле вече подава 6в на свещите и работи известно време след запалване на автомобила. Най-вероятно всичко ви е на ред,ако някой умньо нещо не е побългарил,като например да е заменил 6-волтовите свещи с 12-волтови,както беше при мен . Успех

    Коментар


    • #3
      От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

      Здравейте,при моето Паджеро (2.5tdi 4D56 подгряване Super Quick Glow) докато заработи двигателя всичко е ок, но след това почва едно щракане на релетата понякога на 2-3 секунди, понякога на по-редки интервали и така докато работи. Свещите са 6v проверени здрави,управляващия модул като нов видимо. Интересно обаче като щракат релетата на шината за свещите не подава нито 6, нито12волта, а преди това като подам контакт си подава 12v като запали си минава на 6 както си трябва.

      Коментар


      • #4
        От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

        Първоначално публикуван от dakat... Преглед на мнение
        Здравейте,при моето Паджеро (2.5tdi 4D56 подгряване Super Quick Glow) докато заработи двигателя всичко е ок, но след това почва едно щракане на релетата понякога на 2-3 секунди, понякога на по-редки интервали и така докато работи. Свещите са 6v проверени здрави,управляващия модул като нов видимо. Интересно обаче като щракат релетата на шината за свещите не подава нито 6, нито12волта, а преди това като подам контакт си подава 12v като запали си минава на 6 както си трябва.
        А как разбирате кои са релетата,които щракат? Сигурно ли е,че щракат релетата за подгряването?

        Коментар


        • #5
          От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

          Като ги държа с ръка то се усеща става въпрос за двете релета между акумулатора и купето
          Последно редактирано от Паджеровод; 03-11-16, 09:36.

          Коментар


          • #6
            От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

            Свещите проверени ли са дали са здрави ? Моето при една изгоряла правеше такива "номера" !
            HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
            Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

            Коментар


            • #7
              От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

              Не съм ги свалял само със кабел от + на акумулатора на всички дава искра. Ама сега като казваш ще взема да ги сваля и да ги проверя дали нагряват хубаво.

              Коментар


              • #8
                От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

                Само внимавай, че ако си със Super Quick Glow са 6v - да не ги изгориш без да искаш.
                Ако ще ги пробваш на акумулатора максимум 1-2 сек. !!!

                п.с. ... сега видях, че си. Така, че внимавай!
                HONDA CR-V RD1 126 hp Auto JDM
                Mitsubishi Pajero 2.5 intercooler turbo EX

                Коментар


                • #9
                  От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

                  Колега, я си провери първо връзките по ел. инсталацията и най-вече буксата на температурния датчик на главата, който управлява релетата за подгрев и нататък ...
                  Според мен това щракане идва от лоша връзка, някъде.

                  Имал съм такъв проблем и поне при мен беше от това.

                  Коментар


                  • sapuna
                    sapuna коментира
                    Редактиране на коментар
                    Благодарение на това мнение преди малко излекувах и моите релета!
                    Една виртуална бира

                • #10
                  От: подгряване на свещите паджеро 2.5, 92г.

                  Първоначално публикуван от dakat... Преглед на мнение
                  Не съм ги свалял само със кабел от + на акумулатора на всички дава искра. Ама сега като казваш ще взема да ги сваля и да ги проверя дали нагряват хубаво.
                  Е т'ва е диагностика!! Ше им се невиди и на сложните уреди д..ба.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X