Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Супер „ала-бала"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Супер „ала-бала"

    Да споделя опит, който придобих в Бургас вчера.

    Напълних резервоара на колата на известна верига бензиностанции, като поисках обикновен дизел".

    Погрешка обаче ми сипаха не обичайното, а специално" гориво, като разликата в цената беше около 30 ст. на литър.

    Щом се разбра, че е станало недоразумение ми върнаха разликата в парите.

    За голяма моя изненада, очакванията за повече мощност и нисък разход НЕ се оправдаха.

    До София изхарчих абсолютно същия обем гориво, както и с обикновен дизел", известно ми от предишни курсове.

    В резюме: Совите не са това, което са".
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Супер „ала-бала"

    По тази причина и са ти върнали безропотно парите. Много добре знаят какво е сипано в колата.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: Супер „ала-бала"

      Подозирам, че и в останалите „вериги" ситуацията е аналогична.
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Супер „ала-бала"

        Ще е доста интересно, ако се обърка - бензин с дизел и няма разлика

        Коментар


        • #5
          От: Супер „ала-бала"

          Че има ли още някой който да вярва на авио дизели,супер дизели и бляблябля дизели?
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #6
            От: Супер „ала-бала"

            Има.
            Има една категория хора, които твърдят, че стоките с нормални цени и тези които са качествени задължително са на различни рафтове.
            Та тези разлики в цените на "различните" и "по-качествени" продукти са заради тях, за да спят спокойно.

            ... а и те, обикновено, не си правят сметка за/на разхода, а и нямат база за сравнение.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Супер „ала-бала"

              Честно казано, никога не съм пробвал. Винаги отклонявам любезно предложенията за намсикакъв дизел, който е само малко по-скъп, ама е върха. Виж, добавки слагам. Особено, когато се налага да заредя на места със силно съмнително качество на нафтата. От една и съща станция без добавка пали трудно, пуши, смърди, не върви...с добавка се усеща разлика.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Супер „ала-бала"

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Да споделя опит, който придобих в Бургас вчера.
                ...
                Честито. Отваряме буквара и преговаряме що е плацебо ефект.

                И както в медицината няма начин да постигнеш плацебо ефект ако пациентът знае какво му даваш, така и в търговията няма как да се постигне по-голямо удовлетворение на клиента ако не е платил допълнително.

                Коментар


                • #9
                  От: Супер „ала-бала"

                  Даже според мен ако на резервоар нафта се слага по 2-3 литра бензин с малко двутактово или просто двигателно масло / вместо добавка/ще е по добре.
                  Лично мое мнение с което не ангажирам никого.
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • #10
                    От: Супер „ала-бала"

                    Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                    ...с добавка се усеща разлика.
                    ключовата дума е "усеща". Чети горе за плацебо-ефекта. Важи и за добавките.

                    Добавките с доказуем ефект в дизела са бензин и 2т масло и имат смисъл само в определени условия (а не по принцип).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Супер „ала-бала"

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ключовата дума е "усеща". Чети горе за плацебо-ефекта. Важи и за добавките.

                      Добавките с доказуем ефект в дизела са бензин и 2т масло и имат смисъл само в определени условия (а не по принцип).
                      Пали от раз вместо от седмия опит, и като пътувам, не ме виждат от самолет. Знам какво е плацебо.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Супер „ала-бала"

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Има.
                        Има една категория хора, които твърдят, че стоките с нормални цени и тези които са качествени задължително са на различни рафтове.
                        Та тези разлики в цените на "различните" и "по-качествени" продукти са заради тях, за да спят спокойно.

                        ... а и те, обикновено, не си правят сметка за/на разхода, а и нямат база за сравнение.
                        Тия хора ако си купуват стоките в бяла държава имат голям шанс да си купят нещо хубаво, е сега на юг и на изток от Виена, совите не са това което са и си стискаме ръцете с теб в знак на съгласие
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Супер „ала-бала"

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Пали от раз вместо от седмия опит, и като пътувам, не ме виждат от самолет.
                          Нужен ти е ремонт на двигателя, а не добавка.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Супер „ала-бала"

                            http://auto.dir.bg/news.php?id=24020625

                            Коментар


                            • #15
                              От: Супер „ала-бала"

                              Поддържам изцяло мненията до тук за различното "качество" на дизела и съответно различната цена. По стечение на обстоятелствата съм инж. химик и работя като такъв. Ситуацията в БГ по отношение на качествения контрол е меко казано плачевен. Горивата имат определени параметри освен цетаново и октаново число и тези параметри се движат в много широк диапазон. Нашите горива обикновенно се движат в крайните стойности на диапазона.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X