Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

    Желанието ми е да си купя радиостанция.В понеделник ще ходя в магазин на Вертекс.Там обаче 1 станция е минимум 50 евро.В Офис 1 има друг модел на MAXCOM.По евтино и 2 броя,което ми дава малка преднина че ако тръгна с човек на разходка ,който няма станция,ще може да ползва втората от комплекта.Цента в случая е определяща при евентуалния ми избор.
    Молбата ми е да ми помогнете,като се съобразите с доводите ми,изложени по-горе.Благодаря предварително.
    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

  • #2
    До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

    Звънни на Венци Петров за да се сдобиеш със свястна станция. Като си вземеш от тия дето са по 2 в комплекта много скоро ще установиш, че за нищо не стават освен за боклука и пак ще дадеш пари за истинска.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

      Този VX-3R ще е дааааааалеееееччч над 50 евро

      Макском-а мисля ,че е перфектното.
      За разходките нямате нужда от кодировки , а и е съвместима с всичките други PMR станций дето имат хората. Трябва само да се види дали действително са съвместими. Ако е така, няма какво да го мислиш.

      Коментар


      • #4
        До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

        Звънни на Венци Петров за да се сдобиеш със свястна станция. Като си вземеш от тия дето са по 2 в комплекта много скоро ще установиш, че за нищо не стават освен за боклука и пак ще дадеш пари за истинска.
        +1
        Последно редактирано от Yaro; 15-11-07, 15:56.
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #5
          До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
          Звънни на Венци Петров за да се сдобиеш със свястна станция. Като си вземеш от тия дето са по 2 в комплекта много скоро ще установиш, че за нищо не стават освен за боклука и пак ще дадеш пари за истинска.
          ОТ ТОВА НАЙ МЕ БЕШЕ СТРАХ.То че по-хубавата е по-добре "я си го знам,мене ми не треба жокер.Мерси все пак,знам че го написа от добри чувства и за съжаление ще се съобразя с мнението.(за съжаление заради парите,все ме е яд когато ще давам)
          Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
          NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

          Коментар


          • #6
            До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            За разходките нямате нужда от кодировко

            Категорично не съм съгласен! Има и още как, особено при разходки по високото в близост до големи градове. В един момент в ефира може да настане дива какафония от радиобмена на кинаджии, СОТ-аджии, строителни работници, хотелски персонал и каквото там се сетиш.

            Причината да се работи на отворен канал е най-често в това, че все има по някой със станция без възможност за работа поне с CTCSS или пък станции, които са твърдо настроени на дадени канали без възможност за промяна от потребителя (Интегра имаха този вреден навик с Hyt-четата, които продават)
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

              Нещо стана с поста ми
              Личният ми опит е, че тези двойките, от по около 100лв. нестават!
              Купих 2 AEG и ми свършиха работа само за babyphon. С тях чувам колегите с добри станций, но предавам само брррръъъм.
              VARADERO SD2

              Коментар


              • #8
                До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                Не съм пробвал чесно казано.
                Но тези макском имат CTCSS.

                Коментар


                • #9
                  До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                  Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                  ОТ ТОВА НАЙ МЕ БЕШЕ СТРАХ.То че по-хубавата е по-добре "я си го знам,мене ми не треба жокер.
                  То обикновено е така - хубавата и евтината стока са на различни щандове.

                  Най-добре е изпробвана читава станция от рода на VX-146 или Hyt TC2110 (по някаква причина Интегра са свалили този модел от сайта си).

                  Все пак обаче всеки си прави сметките колко ще иска да се заиграва с офроуда и какви пари иска да похарчи за това. Дори и да вземеш по-елементарни станции - пак ще ти вършат работа, важното е да са по стандарта PMR 446 и да поддържат използване поне на CTCSS кодове.

                  Имай предвид, че в Метро, Технополис, а сигурно и на други места се продават и комплекти станции по други стандарти, които със сигурност ще са ти безполезни при разходките, защото няма да можеш да комуникираш с останалите.

                  П.П. Обърни внимание и с какви батерии работят. Ако взимаш от по-елементарните - предвиди в сметката купуване на по 1-2 комплекта подходящи акумулаторни батерии (АА или ААА) + зарядно. Че, ако караш на обикновени алкални - няма да можеш да им насмогнеш.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                    Ето я мойта станция малко над 200 лв е. След случката си работи безпроблемно въпреки, че Кията избуксува яко отгоре. А всеки път пада на пода в джипа, а той е твърд, няма стелки и мокети.

                    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...6&postcount=42
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • #11
                      До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                      Спазвайки старото правило, че не съм толкова богат, че да си взема нещо евтино и аз стискам зъби и се облизвам за сега, гледайки тук.

                      В доста форуми явно всеобщото мнение на по-големите специалисти от мен е, че Vertex е най-добрият избор за условията и за експлоатацията за които ги искаме.
                      ... to be continued

                      Коментар


                      • #12
                        До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                        Първоначално публикуван от adwokat Преглед на мнение
                        ОТ ТОВА НАЙ МЕ БЕШЕ СТРАХ.То че по-хубавата е по-добре "я си го знам,мене ми не треба жокер.Мерси все пак,знам че го написа от добри чувства и за съжаление ще се съобразя с мнението.(за съжаление заради парите,все ме е яд когато ще давам)
                        Колега, не се занимавай с тези боклуци!
                        Аз преди време си купих от Технополис 2бр. за 50лв.
                        След две разходки установих, че не стават за друго освен да ми тежат.
                        Купи си истинска станция, защото представи си следната ситуация:
                        На разходка си, по някаква причина се отделяш от групата. Става нещо с теб, ти чуваш останалите, а теб не те чуват. И по този начин няма да могат да ти помогнат. Защото проблема на тези станциики е, че са прекалено слаби. Те чуват наистина много (от собствен опит) дари повече и от скъпите станции, но от тях не може да те чуе почти никой !
                        LZ1HKW
                        Реглаж на преден и заден мост
                        My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                        Коментар


                        • #13
                          До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                          Колега Адвокат,имам 4 броя Макском станция WT608,ползваме ги за риба най вече,като идем на различни места с лодките.На язовир Ивайловград напримет,го покриват почти целия от стената до втичалото,с малки заслони.В града хващат стабилно на около 1 км,както и от кола.В гората по лов сме ги пробвали държат 2-3 километра пресечен терен.За сравнение със скъпите немога да кажа нищо,зашото не съм имал.Успех.
                          п.с. единственният им недостатък констатиран за сега е,че се зареждат бавно за не по малко от 24 часа.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #14
                            До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                            VX-146.

                            Коментар


                            • #15
                              До: ПОМОГНЕТЕ ДА ИЗБЕРА РАДИОСТАНЦИЯ !!!

                              Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                              VX-146.
                              Кой ги продава и колко струва една? По-горе прочетох, че в Интегра ги няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X