Обява

Свий
Няма добавени обяви.

неустановен проблем с абс на пежо 806 1.9тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • неустановен проблем с абс на пежо 806 1.9тд

    Колеги имам гореописания автомобил. Абс а свети постоянно и не работи. Преди мигаше но си работеше. Бях на няколко места за диагностика но където успяха да я закачат не успяха да открият нищо. Всички датчици на колелата дават по 1.2 ома. До тях стига по 0.3/4 волта през секунда. Преди пак беше отказал но при разкачане и пак закачане на буксата на релето за подгревните свещи тръгна. Идея си нянямам дали има нещо общо с това. Отворих релето видимо е ок. Всички букси ги напръсках с течна смазка, но не вярвам от това да е проблема. Дайте идея къде да търся прпблема. Утре ще правим пал опит да за диагностика ама....благодаря предварително за всички насоки който ще получа.

  • #2
    От: неустановен проблем с абс на пежо 806 1.9тд

    Ще се опитам да кача снимка на релето за свещите(или поне мисля че е за това) след вадене и закачане на неговата букса преди заработи абс.а и релето цъкаше по 3 пъти при палене сега цъка по веднъж. Ако има нещо общо с абс-а да го сменям направо? Главния бушон на абс е прпверен и е здрав. Други релета за абс не знам къде се намират. Ще съм благодарен на всякаква помощ

    Коментар


    • #3
      От: неустановен проблем с абс на пежо 806 1.9тд

      Най-вероятно си с Bosch ABS5.3 Var.1. За него- провери крачета 17 и 18 - основно захранване, постоянно +12V. Краче 15- +12V При конт. ключ "на контакт". Краче 16 - маса за помпата. Краче 19- маса за електрониката. Релетата са вградени в корпуса на ABS.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X