Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми парно

    Темата произлиза от тема "Проблем температура" ето тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8369
    и не е започната от колегата EXALIBUR.
    ---------------------------------------

    По вьпроса за парното да ви кажа ,аз сьщо имах проблем. Моето сьщо не топлеше добре и го занесах на ремонт. Оказа се че вьтре има една преграда която пада с времето. Отвориха го, почистване и ремонт на преградата. Сега топли като за световно.
    Само дето докато извадиш радиаторчето трябва да свалиш цялото табло. Голям гьрч.
    Последно редактирано от fanatic; 15-11-07, 13:52.
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

  • #2
    До: Проблем температура

    И каква по-точно е тая преграда и как така пада с времето?
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Проблем температура

      Вьтре в радиаторчето. Кара антифриза да обикаля през цялата му дьлжина. Без нея само влиза и излиза. Защо пада не знам, но е факт. Слабо място при Фронтерското парно.
      Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

      А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

      Коментар


      • #4
        До: Проблем температура

        Кажи нещо повече за тази преграда та да я тунинговаме и да се стоплим най сетне
        NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

        Коментар


        • #5
          До: Проблем температура

          Ремонта ми излезе 30лв. Майстора си свърши работата перфектно. Иначе трябва да се разпои капака на радиаторчето от страната със тръбичките. Преградката е отдолу , надлъжно между тръбичките и разделя входа от изхода. Като падне ,антифриза влиза през едната тръба и излиза през другата без да обикаля през цялото радиаторче. За това няма топло. Вдигаш преградката,почистваш тръбичките на радиаторчето, промиване, запояваш капака и има парно. Но си трябва инструмент.
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #6
            До: Проблеми парно

            Полезно браво.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Проблеми парно

              Ахааа значи не съм си въобразявал че парното ми е слабичко
              Мерси колега полезено инфо
              Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

              Коментар


              • #8
                До: Проблеми парно

                Колеги тази преграда както я наричате е байпас на радиаторчето за парно,почти всички рад. я имат за да може водата да преминава когато се запуши парното ,сменяите със ново радиаторче не си заслужава разглобяването.
                FORD MAVERIK 2.7TD
                Тел.0898662817
                LZ1IID

                Коментар


                • #9
                  До: Проблеми парно

                  Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
                  Колеги тази преграда както я наричате е байпас на радиаторчето за парно,почти всички рад. я имат за да може водата да преминава когато се запуши парното ,сменяите със ново радиаторче не си заслужава разглобяването.
                  То всеки знае с ново само ако не струваше 240 лв
                  Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблеми парно

                    30 срещу 240 лв. Всеки може да си направи сметката. Сега моето е като ново. Само ваденето е трудничко ама няма пълно щастие. Иначе срещу малко пари отгоре ще ти го извадят в сервиза. За мен си струваше определено.
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблеми парно

                      Колеги,и аз имах същия проблем,но го оправих без разглабяне.Развих двата маркуча,съответно на входа и изхода.После към входа вързах водопровода.Излезе невероятна "кал".После свързах маркучите на парното,обезвъздуших.Сега грее перфектно,направо се стоплих.Не ,че съм открил топлата вода,просто се надявам да съм бил полезен.Весели празници от мен.
                      NO RISK NO FUN ! FRONTERA 2.3 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблеми парно

                        Това с водата от водопровода го пробвах още преди 2 месеца инж. съм все пак Ефект никъкъв Вчера с един приател го разглобихме, няма да ви казвам колко беше запушено самото радяторче Тъпаците в Италия са я карали само с вода и от 16 тръбички на радяторчето имах една работеща И аз си мислех че имам парно Сега на 5-тата минута в купето е баня Няма такъв кеф
                        Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблеми парно

                          Добре, всичко е ясно, ама моята не стопля. Стрелката рядко стига до първата чертичка след "студения" сектор. Без перка и с нов термостат съм и половин радиатор с перде ???
                          Някой да има идея каде ми е проблема? мотора е 2.8 тди

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от gume Преглед на мнение
                            Добре, всичко е ясно, ама моята не стопля. Стрелката рядко стига до първата чертичка след "студения" сектор. Без перка и с нов термостат съм и половин радиатор с перде ???
                            Някой да има идея каде ми е проблема? мотора е 2.8 тди
                            Пробвай ТЪРСАЧКАТА,там е дискотирано всичко за проблеми от този род
                            Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблеми парно

                              И аз имах проблем с отоплението, но на трупър. Там кранчето е вътре в радиаторчето и беше счупен привода на шибъра. Свалих питата и тръгнах по моргите. От МАзда 626 става идеално и там кранчето е по-добре направено. Вчера го монтирах.Сега има парно като крематориум.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X