Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Проблеми парно

    Хмм аз пък забелязах,че на фронтерата парното е най-силно от возилата на които съм се мятал. За първи път чувам за такъв проблем

    Коментар


    • #17
      До: Проблеми парно

      И аз съм в размисил,че нямаш силно парно.
      При мен преди да смена термоста си беше баня,а темперетурата която показваше датчика на таблото бе 50 градоса и то със сериозно разкарване-30 км.
      Сега с термостат на Behr и сменен антифриз в колата есауна.
      На 2-ра степен на парното се поизпотвам и го редувам ту на 1-ва степен,ту го гася за малко.
      И аз съм ан мнение,че това е една от колите в които съм се возил с най-силно парно.
      Е може би веднъж в едно БМВ Е30бе по-топло,но знае ли човек.
      Без термпметър не мога да кажа със сигурност.
      А тя твоятя има ли Климатик,че един познат се оплаква със същия проблем и се съмнява да не е от климатика.
      Но аз мисля,че нямат връзка между парно и клима?
      Че на мен на леката кола са ми на отделно.
      Последно редактирано от recaro_7; 30-12-07, 18:43.
      Няма лош автомобил.В повечето случаи има лош собственик ;)

      Коментар


      • #18
        До: Проблеми парно

        Колеги имам проблем с парното и не мога да разбера дали е технически или електрически.Парното си топли добре,но тези пластини се разпояват вече трети път и спира да върти вентилатора на парното.,или не се охлажда достатъчно или има някакъв ел.проблем и ги загрява прекалено много.Моля ви за някакво предположение,че ми писна да разглабям и запоявам
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          До: Проблеми парно

          Просто смени цялата плочка На дея дори си пише "Don't repair"
          Или просто шунтирай и ще имаш вентилатор, работещ на най-яката степен. Това се прави, когато си на път и не искаш да получиш хипотермия. В нормални условия това се сменя. Може да сложиш резистори и от друг явтомобил. Важно е обаче работната им част да е в кожуха на вентилатора, защото ще прегреят.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            До: Проблеми парно

            Почисти моторчето с обезмаслител и после го изплакни с вода.

            Коментар


            • #21
              До: Проблеми парно

              Първоначално публикуван от didovec1 Преглед на мнение
              Почисти моторчето с обезмаслител и после го изплакни с вода.
              Аз пъг го смазах,уш да се върти по лесно и да товари по малко,сгрешил ли съм ????

              Коментар


              • #22
                До: Проблеми парно

                Няма лошо втулките да не задържат, но резисторите при всички случаи ще греят. Спойка там няма да върши работа. Ако нямаш друга алтернатива опитай с кримпване, а не със спойка. Помисли само - запояваш греещ реотан
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  До: Проблеми парно

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Няма лошо втулките да не задържат, но резисторите при всички случаи ще греят. Спойка там няма да върши работа. Ако нямаш друга алтернатива опитай с кримпване, а не със спойка. Помисли само - запояваш греещ реотан
                  Благодаря ти,но първо ще потърся дали не се продава по магазините.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Проблеми парно

                    Простете ми,че пиша в темата на колегата но имам един въпрос свързан с парното и смятам,че не е необходимо да откривам нова такава.
                    Става въпрос за следното:Преди известно време се срещнах се с един мой съученик и от приказка на приказка ми се похвали,че си е купил "Фронтера"2000 - 94г.Аз веднага се направих на спец по въпроса.....да ...ама ...не!!По негова молба пробвах джипа и веднага ми направи впечатление,че в радиатора на парното се чува едно ромолене - все едно,че тече ручей???Когато изключа парното /входа на топъл антифриз към казанчето/ - ручея изчезва?Това се чува при подаване на газ между 2000/3000 оборота и след това заглъхва???Какъв би могъл да е проблема?

                    Коментар


                    • #25
                      До: Проблеми парно

                      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                      Простете ми,че пиша в темата на колегата но имам един въпрос свързан с парното и смятам,че не е необходимо да откривам нова такава.
                      Става въпрос за следното:Преди известно време се срещнах се с един мой съученик и от приказка на приказка ми се похвали,че си е купил "Фронтера"2000 - 94г.Аз веднага се направих на спец по въпроса.....да ...ама ...не!!По негова молба пробвах джипа и веднага ми направи впечатление,че в радиатора на парното се чува едно ромолене - все едно,че тече ручей???Когато изключа парното /входа на топъл антифриз към казанчето/ - ручея изчезва?Това се чува при подаване на газ между 2000/3000 оборота и след това заглъхва???Какъв би могъл да е проблема?
                      Радиатора е пълен с боклучета и не може да минава антифриз. Като подаваш газ се вдига налягането заради помпата. Ако си промие системата с някаква химия най-вероятно ще му зейне дупка на радиатора. Най-добре е да си го свали и да го промие хубаво с веро на чешмата.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        До: Проблеми парно

                        Благодаря колега!.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Проблем температура

                          Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                          Ремонта ми излезе 30лв. Майстора си свърши работата перфектно. Иначе трябва да се разпои капака на радиаторчето от страната със тръбичките. Преградката е отдолу , надлъжно между тръбичките и разделя входа от изхода. Като падне ,антифриза влиза през едната тръба и излиза през другата без да обикаля през цялото радиаторче. За това няма топло. Вдигаш преградката,почистваш тръбичките на радиаторчето, промиване, запояваш капака и има парно. Но си трябва инструмент.
                          Колега, и моята духа студ. Кажи кой ти оправи парното?
                          ОФА КБ 2.0 '95

                          Коментар


                          • #28
                            До: Проблем температура

                            Първоначално публикуван от wsi4koznaj Преглед на мнение
                            Колега, и моята духа студ. Кажи кой ти оправи парното?
                            Ами във Варна ми го оправиха във сервиз за радиатори който се намира близо до магазина за руски авточасти Арарат, посока Пазара!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #29
                              До: Проблеми парно

                              И аз съм ходил там и съм много доволен. На ул. Кап. Райчо.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Проблеми парно

                                При всеки е различно с колега само промихме радиаторчето и всичко си доиде на място,явно проблема ми не е бил толкова сериозен.Ако вкюча на последна степен мога да получа изгаряния(маитапя се)но си топли доста прилично.
                                [B][I][U]Ако някои се опита да те засенчи остави го да слънчаса[/U][/I][/B]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X