Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблеми парно

    Аз с моята съм нямал проблеми,само смених антифриза когато я взех,преди да дойде зимата отлях 1 литър от течността,налях концентрат и това е,парно има да стопи таблото


    Поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Проблеми парно

      Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
        Какво използва за промивка изключвайки вода и маркуч?

        Коментар


        • #34
          До: Проблеми парно

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
          След лека модификация,радиаторчето го свалям за 20мин.!Но кога ли ще се наложи да го свалям пак!Съжалявам че не снимах,фотото не беше с мен!Отвориха го и нямате си на представа какво беше вътре,от 30 тръбички само 4-ри бяха относително проходими и като се има впредвид и паднала/отлепена/преграда,представете си!Сега топли като за световно!Не предполагах че Фронтерата/2.3ТДИ/ има такова силно парно!Поздрави!
          П.С. За 2.3ТДИ,препоръчвам отваряне на радиаторчето!Промивки не помогнаха!Поне на мен!

          Коментар


          • #35
            До: Проблеми парно

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
            Можеш ли да дадеш някакъв примерен алгоритъм на работата по свалянето. Май и на мен ще ми се наложи. Нещо от сорта на....развиваш три болта на това, сваляш онова.....Че ако метна да свалям всичко, няма да ми стигнат два часа. И по какъв начин и с какви препарати го почисти. Ако имаш възможност де.

            Коментар


            • #36
              До: Проблеми парно

              Ами аз вчера бях започнал да го пиша, ама ме домързя .... Най-общо казано, последователността е следната:
              1. Сваляш волана. Не е задължително да е пръв, но няма да ти пречи за останалите операции. Бележи го вътре на оста да не го изместиш при поставянето;
              2. Сваляш кутията между седалките. Кутията за касетите се държи на едно винтче на дъното, под нея има 3 винта, които държат целия съндък. Има и 2 винта под гумената стелчица и още 2 малки към кожуха на скоростния лост. Освобождава се гумата на ръчната (издърпва се лоста докрай) и леко се издърпва цялата кутия назад. Кожуха на скоростния лост си остава на мястото, само със завъртане се изнизва през конзолата за касетофона по-късно;
              3. Сваля се конзолата за касетофона. Има 2 винта в кутията под касетофона, две щипки отстрани, още 2 (или 4, не помня точно)отстрани в горната и част, където се захваща към таблото.
              4. Сваля се кората под волана и на лявата колонка в краката на шофьора;
              5. Сваля се таблото с уредите. Има 2 винта под него и щипки отгоре на сенника му. Издърпва се и се откачват куплунзите на бутоните. Самото табло се държи на 2 винта отстрани на белите плочки и 1 отдолу (който аз отдавна съм махнал). Този долния се отвива, като се свалят капаците на кормилния прът.
              Има 2 куплунга отзад със странични щипки и жилото на километража. ВНИМАНИЕ: щипката му е доста корава и трябва да се стиска силно. Не го напъвай странично, защото се чупи там, където пластмасовия накрайник е монтиран към жилото;
              6. Сваля се таблото с предпазителите. Държи се на 2 болта и се избутва назад;
              7. Разкачват се куплунзите в лявата колонка в краката. Мисля, че бяха бял, жълт и син, но и всички да ги разкачиш, няма страшно не могат да се объркат;
              8. Сваля се въздуховода под кормилния прът. Държи се на един винт в долния край на кората;
              9. Сваля се въздуховода в краката на пасажера. Държи се на 2 винта, като в левия си край има една снадка към кутията на парното, която вероятно ще изпадне като го издърпаш.
              10. Свалят се малките черни духалки на таблото-на щипки са и са лява и дясна, не са еднакви;
              11. Вади се часовника;
              12. Откачват се жилата към клапите. Само са надянати към лостчетата. Внимателно, че всичко е пластмаса;
              13. Откачва се куплунга вдясно;
              14. Сваля се самото табло, като се развият гайките под духалките(по 1), под часовника (1), под километража(1), под десния въздуховод (1) и от ляво (не помня дали не беше под говорителя)
              Внимавай като го вадиш да не счупиш лоста за мигачите.
              15. Сваля се металната стойка пред кутията на парното-2 болта на тунела под мокета и 2 горе към арматурата;
              16. Откачват се маркучите в моторния отсек;
              17. Сваля се самата кутия. Държи се на 4 или 6 гайки;
              18. Разглабя се кутията на 3 части;
              19. Измъкваш тъпото радиаторче .....

              Успех и не се плаши ! Изглежда сложно, но не е. Само трябва да внимаваш малко и имай предвид, че пиша наизуст и може да съм пропуснал някой болт. За промивка използвай първо чиста водица и го надуй с маркуч с гореща вода. Така ще усетиш дали грее цялото или само около тръбите. Ако излезе тинята и пак не грее добре, накисни го с CIF за съдове. Най-добре е с млечна киселина, така поне съм чувал, но не знам от къде може да се вземе. Ако и след накисването не загрява цялото, иди на Симеон 113 или 234 (ф."Анхри") и си вземи ново за 190 лв.
              П.П. Силно препоръчително е ако пак си монтираш старото да го изчистиш преди това от дунапрена и да изрежеш нов. Може и да не го лепиш-изрязваш ивица, слагаш я на мястото, където лежи радиаторчето и ги напъхваш едновременно...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Проблеми парно

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Можеш ли да дадеш някакъв примерен алгоритъм на работата по свалянето. Май и на мен ще ми се наложи. Нещо от сорта на....развиваш три болта на това, сваляш онова.....Че ако метна да свалям всичко, няма да ми стигнат два часа. И по какъв начин и с какви препарати го почисти. Ако имаш възможност де.
                Може да не се получи при Фронтерата , но на други коли става :

                Отпред в коша ,радиатора за парното има вход и изход- две маркучлета , които влизат в тръбичките на радиаторчето . Ако се откачат тези маркучлета и на тяхно място се върже маркуч направо от чешмата в единия отвор- а другия отвор да е изходен , ще може да промиете системата обилно с чешмяна вода !
                За по добър резултат - може да се налее в радиаторчето "КИСЛОЛ"- 25 % разтвор на солна киселина . Той разтваря котления камък и всички подобни отлагания в радиаторчето . Това за около 2 мин. и после обилно с чешмяната вода - около 2-3 мин. нон стоп промивка !
                Мисля ,че това може да ви спести другия ( по труден) ремонт .
                Ако не стане - значи радиаторчето вече е за смяна .Чисто ново е около 100 лв. Успех !

                Коментар


                • #38
                  До: Проблеми парно

                  Да, не е лошо първо да се пробва с промивка на място, но с накисването ще е малко проблемно, защото радиаторчето стои под ъгъл около 60 градуса и тръбите са в долния му край. После задължително трябва да се обезвъздуши, като се постави само долния маркуч, който влиза в блока и се изфорсира малко и докато тече силна струя се постави и горния маркуч.
                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  .....Чисто ново е около 100 лв. Успех !
                  Къде ги има тия радиаторчета за Фронтера за 100 лева?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Да, не е лошо първо да се пробва с промивка на място, но с накисването ще е малко проблемно, защото радиаторчето стои под ъгъл около 60 градуса и тръбите са в долния му край. После задължително трябва да се обезвъздуши, като се постави само долния маркуч, който влиза в блока и се изфорсира малко и докато тече силна струя се постави и горния маркуч.
                    Къде ги има тия радиаторчета за Фронтера за 100 лева?
                    За радиатора - като му закачиш два маркуча- единия около 1.5 м да бъде изходен и можеш да си пълниш радиаторчето , изходния го вдигаш и ....по трудно е да го обясня , но ти ме разбра !
                    За цената - ако съм заблудил някой - извинения !
                    Миналата година колега с Фронтера си го взе за 95 лв. Утре ще го питам от къде !

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблеми парно

                      Е то това е единствения начин .... Проблемът е, че трябва от време на време да се пораздрусва за да се разбие мътилката и отлаганията, иначе нищо не правиш....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблеми парно

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Е то това е единствения начин .... Проблемът е, че трябва от време на време да се пораздрусва за да се разбие мътилката и отлаганията, иначе нищо не правиш....
                        Може като се накисне да се поразклати джипката.После хубава промивка.А не е лошо и да се повтори операцията.
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблеми парно

                          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                          Може като се накисне да се поразклати джипката.После хубава промивка.А не е лошо и да се повтори операцията.
                          Мда, с някоя кака вътре на задната седалка .....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Мда, с някоя кака вътре на задната седалка .....
                            Хмммм, де късмет, де.....
                            ПП. Осъзнавам, че това е спам. Но просто не мога да се сдържа. Та.....вие си решавате

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Мда, с някоя кака вътре на задната седалка .....
                              Послушах те. Клатих я . И пак е студено!!!!
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблеми парно

                                А по сериозно, при мен нещата опират явно до термостат,който обаче има неприлична цена.Ще опитам присадка тип ISUZO поне малко да го сгрея.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X