Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Проблеми парно

    Аз с моята съм нямал проблеми,само смених антифриза когато я взех,преди да дойде зимата отлях 1 литър от течността,налях концентрат и това е,парно има да стопи таблото


    Поздрави

    Коментар


    • #32
      До: Проблеми парно

      Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #33
        До: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
        Какво използва за промивка изключвайки вода и маркуч?

        Коментар


        • #34
          До: Проблеми парно

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
          След лека модификация,радиаторчето го свалям за 20мин.!Но кога ли ще се наложи да го свалям пак!Съжалявам че не снимах,фотото не беше с мен!Отвориха го и нямате си на представа какво беше вътре,от 30 тръбички само 4-ри бяха относително проходими и като се има впредвид и паднала/отлепена/преграда,представете си!Сега топли като за световно!Не предполагах че Фронтерата/2.3ТДИ/ има такова силно парно!Поздрави!
          П.С. За 2.3ТДИ,препоръчвам отваряне на радиаторчето!Промивки не помогнаха!Поне на мен!

          Коментар


          • #35
            До: Проблеми парно

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Мда, и аз след като минаха големите студове и се намръзнах порядъчно, накрая събрах ентусиазъм и миналата неделя свалих таблото и измъкнах кутията с радиаторчето. Понеже го правих за пръв път, ми отне почти 2 часа, щото през по-голямата част от времето оглеждах кое къде ходи и как се закрепва. Е, пак разкачих бая неща, дето не е било необходимо, ама за в бъдеще ще си ги знам. Та операцията никак не е сложна и трудоемка и почти няма какво да се обърка нито при разглабянето, нито при сглабянето. След обилна промивка и обезвъздушаване вече и моята Фронтера си има нормално парно
            Можеш ли да дадеш някакъв примерен алгоритъм на работата по свалянето. Май и на мен ще ми се наложи. Нещо от сорта на....развиваш три болта на това, сваляш онова.....Че ако метна да свалям всичко, няма да ми стигнат два часа. И по какъв начин и с какви препарати го почисти. Ако имаш възможност де.

            Коментар


            • #36
              До: Проблеми парно

              Ами аз вчера бях започнал да го пиша, ама ме домързя .... Най-общо казано, последователността е следната:
              1. Сваляш волана. Не е задължително да е пръв, но няма да ти пречи за останалите операции. Бележи го вътре на оста да не го изместиш при поставянето;
              2. Сваляш кутията между седалките. Кутията за касетите се държи на едно винтче на дъното, под нея има 3 винта, които държат целия съндък. Има и 2 винта под гумената стелчица и още 2 малки към кожуха на скоростния лост. Освобождава се гумата на ръчната (издърпва се лоста докрай) и леко се издърпва цялата кутия назад. Кожуха на скоростния лост си остава на мястото, само със завъртане се изнизва през конзолата за касетофона по-късно;
              3. Сваля се конзолата за касетофона. Има 2 винта в кутията под касетофона, две щипки отстрани, още 2 (или 4, не помня точно)отстрани в горната и част, където се захваща към таблото.
              4. Сваля се кората под волана и на лявата колонка в краката на шофьора;
              5. Сваля се таблото с уредите. Има 2 винта под него и щипки отгоре на сенника му. Издърпва се и се откачват куплунзите на бутоните. Самото табло се държи на 2 винта отстрани на белите плочки и 1 отдолу (който аз отдавна съм махнал). Този долния се отвива, като се свалят капаците на кормилния прът.
              Има 2 куплунга отзад със странични щипки и жилото на километража. ВНИМАНИЕ: щипката му е доста корава и трябва да се стиска силно. Не го напъвай странично, защото се чупи там, където пластмасовия накрайник е монтиран към жилото;
              6. Сваля се таблото с предпазителите. Държи се на 2 болта и се избутва назад;
              7. Разкачват се куплунзите в лявата колонка в краката. Мисля, че бяха бял, жълт и син, но и всички да ги разкачиш, няма страшно не могат да се объркат;
              8. Сваля се въздуховода под кормилния прът. Държи се на един винт в долния край на кората;
              9. Сваля се въздуховода в краката на пасажера. Държи се на 2 винта, като в левия си край има една снадка към кутията на парното, която вероятно ще изпадне като го издърпаш.
              10. Свалят се малките черни духалки на таблото-на щипки са и са лява и дясна, не са еднакви;
              11. Вади се часовника;
              12. Откачват се жилата към клапите. Само са надянати към лостчетата. Внимателно, че всичко е пластмаса;
              13. Откачва се куплунга вдясно;
              14. Сваля се самото табло, като се развият гайките под духалките(по 1), под часовника (1), под километража(1), под десния въздуховод (1) и от ляво (не помня дали не беше под говорителя)
              Внимавай като го вадиш да не счупиш лоста за мигачите.
              15. Сваля се металната стойка пред кутията на парното-2 болта на тунела под мокета и 2 горе към арматурата;
              16. Откачват се маркучите в моторния отсек;
              17. Сваля се самата кутия. Държи се на 4 или 6 гайки;
              18. Разглабя се кутията на 3 части;
              19. Измъкваш тъпото радиаторче .....

              Успех и не се плаши ! Изглежда сложно, но не е. Само трябва да внимаваш малко и имай предвид, че пиша наизуст и може да съм пропуснал някой болт. За промивка използвай първо чиста водица и го надуй с маркуч с гореща вода. Така ще усетиш дали грее цялото или само около тръбите. Ако излезе тинята и пак не грее добре, накисни го с CIF за съдове. Най-добре е с млечна киселина, така поне съм чувал, но не знам от къде може да се вземе. Ако и след накисването не загрява цялото, иди на Симеон 113 или 234 (ф."Анхри") и си вземи ново за 190 лв.
              П.П. Силно препоръчително е ако пак си монтираш старото да го изчистиш преди това от дунапрена и да изрежеш нов. Може и да не го лепиш-изрязваш ивица, слагаш я на мястото, където лежи радиаторчето и ги напъхваш едновременно...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                До: Проблеми парно

                Първоначално публикуван от bodo Преглед на мнение
                Можеш ли да дадеш някакъв примерен алгоритъм на работата по свалянето. Май и на мен ще ми се наложи. Нещо от сорта на....развиваш три болта на това, сваляш онова.....Че ако метна да свалям всичко, няма да ми стигнат два часа. И по какъв начин и с какви препарати го почисти. Ако имаш възможност де.
                Може да не се получи при Фронтерата , но на други коли става :

                Отпред в коша ,радиатора за парното има вход и изход- две маркучлета , които влизат в тръбичките на радиаторчето . Ако се откачат тези маркучлета и на тяхно място се върже маркуч направо от чешмата в единия отвор- а другия отвор да е изходен , ще може да промиете системата обилно с чешмяна вода !
                За по добър резултат - може да се налее в радиаторчето "КИСЛОЛ"- 25 % разтвор на солна киселина . Той разтваря котления камък и всички подобни отлагания в радиаторчето . Това за около 2 мин. и после обилно с чешмяната вода - около 2-3 мин. нон стоп промивка !
                Мисля ,че това може да ви спести другия ( по труден) ремонт .
                Ако не стане - значи радиаторчето вече е за смяна .Чисто ново е около 100 лв. Успех !

                Коментар


                • #38
                  До: Проблеми парно

                  Да, не е лошо първо да се пробва с промивка на място, но с накисването ще е малко проблемно, защото радиаторчето стои под ъгъл около 60 градуса и тръбите са в долния му край. После задължително трябва да се обезвъздуши, като се постави само долния маркуч, който влиза в блока и се изфорсира малко и докато тече силна струя се постави и горния маркуч.
                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  .....Чисто ново е около 100 лв. Успех !
                  Къде ги има тия радиаторчета за Фронтера за 100 лева?
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Да, не е лошо първо да се пробва с промивка на място, но с накисването ще е малко проблемно, защото радиаторчето стои под ъгъл около 60 градуса и тръбите са в долния му край. После задължително трябва да се обезвъздуши, като се постави само долния маркуч, който влиза в блока и се изфорсира малко и докато тече силна струя се постави и горния маркуч.
                    Къде ги има тия радиаторчета за Фронтера за 100 лева?
                    За радиатора - като му закачиш два маркуча- единия около 1.5 м да бъде изходен и можеш да си пълниш радиаторчето , изходния го вдигаш и ....по трудно е да го обясня , но ти ме разбра !
                    За цената - ако съм заблудил някой - извинения !
                    Миналата година колега с Фронтера си го взе за 95 лв. Утре ще го питам от къде !

                    Коментар


                    • #40
                      До: Проблеми парно

                      Е то това е единствения начин .... Проблемът е, че трябва от време на време да се пораздрусва за да се разбие мътилката и отлаганията, иначе нищо не правиш....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        До: Проблеми парно

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Е то това е единствения начин .... Проблемът е, че трябва от време на време да се пораздрусва за да се разбие мътилката и отлаганията, иначе нищо не правиш....
                        Може като се накисне да се поразклати джипката.После хубава промивка.А не е лошо и да се повтори операцията.
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Проблеми парно

                          Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
                          Може като се накисне да се поразклати джипката.После хубава промивка.А не е лошо и да се повтори операцията.
                          Мда, с някоя кака вътре на задната седалка .....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            До: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Мда, с някоя кака вътре на задната седалка .....
                            Хмммм, де късмет, де.....
                            ПП. Осъзнавам, че това е спам. Но просто не мога да се сдържа. Та.....вие си решавате

                            Коментар


                            • #44
                              До: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Мда, с някоя кака вътре на задната седалка .....
                              Послушах те. Клатих я . И пак е студено!!!!
                              Румен Николов

                              0888 358 572

                              Коментар


                              • #45
                                До: Проблеми парно

                                А по сериозно, при мен нещата опират явно до термостат,който обаче има неприлична цена.Ще опитам присадка тип ISUZO поне малко да го сгрея.
                                Румен Николов

                                0888 358 572

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X