Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми парно

    Тцъ, не си чел достатъчно ... Далеч не всичко са еднообемни. Моята например също се налива и точи от 2 места ...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Проблеми парно

      Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
      Писнами от аномалий по нея.Токущо разбрах,че са ми и отделно раздатка и кутия(От канала идвам).До последно бяха на едно.
      Нещо си се подвел като си чел! На всички дълги бази са отделно. Няма никаква аномалия при теб. Аномалия има обаче с оная лампа дето светеше за подгряването на нагревателните свещи. Какво стана с нея. Защо светеше и въобще разбра ли защо имаш такава лампа? Ако искаш ми отговори в другата тема дето беше писал за нея да не спамиме тази.

      Коментар


      • От: До: Проблеми парно

        Първоначално публикуван от Dian NZ Преглед на мнение
        Колеги имам проблем с парното и не мога да разбера дали е технически или електрически.Парното си топли добре,но тези пластини се разпояват вече трети път и спира да върти вентилатора на парното.,или не се охлажда достатъчно или има някакъв ел.проблем и ги загрява прекалено много.Моля ви за някакво предположение,че ми писна да разглабям и запоявам
        колега пробвал ли си с калай да го запоиш а не с тинол.тинолът има по ниска температура на топене.
        или буксичките не контактуват добре.
        почисти ги добре и ги пръсни със контактен спрей.
        би трябвало да се оправи ако нямаш проблем с моторчето
        да е клеясало и да се тормози и там да загрява и да се разпоява

        Коментар


        • От: До: Проблеми парно

          Колеги,газаджиите са ми вързали затоплянето на изпарителя на газта от дроселоватаклапа, но
          там явно дебита е малко защото изпарителят при нормално загрял мотори при малко по продължително изкачване прави опит да изтива и ми връща колатана бензин.
          Може те ли да ми кажете кой от двата щуцера на радиаторчето за парное изхода за да го прехвърля да се затопля от там.

          Двигателяе 2.2 Екотек 1996

          Коментар


          • От: Проблеми парно

            Не го връзвай за парното, а аз друг маркуч. От термостата ти излиза един байпасен маркуч, тънък, който преминава върху радиатора и влиза в разширителния съд. Откачи го от казачето и го вържи първо да митнава през изпарителя и после към разширителния съд. Това е първата най-топла вода, която има достатъчен дебит за изпарителя. И много лесно се връзва. Ще останете доволни.

            Коментар


            • От: Проблеми парно

              Никакъв проблем няма да се свърже към парното, то е в малкия кръг и антифриза се стопля бързо, дори щуцерите на изпарителите са с такъв или приблизителен диаметър.
              Пета година съм така и нямам забележки при първоначалния подгрев.

              Коментар


              • От: Проблеми парно

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Не го връзвай за парното, а аз друг маркуч. От термостата ти излиза един байпасен маркуч, тънък, който преминава върху радиатора и влиза в разширителния съд. Откачи го от казачето и го вържи първо да митнава през изпарителя и после към разширителния съд. Това е първата най-топла вода, която има достатъчен дебит за изпарителя. И много лесно се връзва. Ще останете доволни.
                Благодаря колега, за него не се бях сетил. Ще го пробвам и ще пиша за резултата.

                Коментар


                • От: Проблеми парно

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Никакъв проблем няма да се свърже към парното, то е в малкия кръг и антифриза се стопля бързо, дори щуцерите на изпарителите са с такъв или приблизителен диаметър.
                  Пета година съм така и нямам забележки при първоначалния подгрев.
                  Колега maxxx, пpи теб от долния или гоpния щуцеp на радиаторчето е взето да захранва изпарителят.

                  Коментар


                  • От: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от valeriaz Преглед на мнение
                    Колега maxxx, пpи теб от долния или гоpния щуцеp на радиаторчето е взето да захранва изпарителят.
                    От долния, това е входа, но свързването е паралелно, а не последователно.
                    Лесно ще се ориентираш кой първи се стопля.

                    Коментар


                    • От: Проблеми парно

                      Колеги, благодаря за съветите. Свързах го от маркуча на термостата и нещата се оправиха.
                      Изпарителят вече е горещ и всичко си работи прекрасно.

                      Коментар


                      • От: Проблеми парно

                        Колега къде ти ремонтираха радиаторчето на парното че днес с триста зора свалих моето и се чудя какво да правя , дали ще могат да ми го оправят или ново да търся ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1060529.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5525697Ще се радвам ако ме насочиш къде да отида за ремонт . Живея близо до Варна а ако може и да ми кажеш от къде мога да си купя ново ще бъда много доволен .Поздрави !

                        Коментар


                        • От: Проблеми парно

                          Като гледам... по-добре си търси ново! Виж в ebay.co.uk дали няма нещо на читава цена, че иначе дори китайските у нас са бая солени. Не ти препоръчвам да го ремонтираш, защото поне според мен тези неща не полежат на ремонт. Ако е цъфнало на едно място, със сигурност е изгнило добре отвътре и е въпрос на време да цъфне от друго място. Да ти вземат кинти, да си играеш да го монтираш и пак да текне не е оферта според мен... особено, като знам, как се сваля...
                          ОФА КБ X20SE + метан

                          Коментар


                          • От: Проблеми парно

                            Във Варна на ул Кап Райчо има ремонт на радиатори носиш го там момчетата са много точни ще ти кажат може ли да се ремонтира За закупуване на ново Евро-07 питай по телефона имат два магазина във Варна Относно демонтажа да е жив и здрав колегата Куздов,който така точно е описал стъпка по стъпка процедурата,че докато си пиеш ракията жена ти може да го изкара Поздрави

                            Коментар


                            • От: Проблеми парно

                              Питона , и охладителната система да си попромиеш.Като гледам снимката-представям си какво му е на двигателя.
                              И това преди да сложиш друго радиаторче.Просто свържи маркучите с една тръбичка и-промивка.Успех!
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар


                              • От: До: Проблеми парно

                                Първоначално публикуван от jordi Преглед на мнение
                                Здравейте колеги,имам Frontera 2.2 безин ,1999 г. ,проблема ми е такъв,в движение имам супер парно, но като влезна в задръстване или колата работи на място парноро започва да изчезва или с други думи започне ли да се вдига стрелката за температурата,иначе перката си вкючва нормално и падне ли температурата до първата чертичка,където обикновенно стои,парното си идва,изчетох цялата тема,но не намерих отговор на моя проблем,така че ако някой се е сблъскал с този проблем нека да обмени мнение и дали има решение,благодаря предварително!
                                Здравейте,знам че е от много време но да попитам как решихте проблема с парното на фронтера б-като включи перките и парното изчезва и при мен е така и не съм намерил решение още ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X