Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Проблеми парно

    При мене на 1-2 степен парното е добре но на 3-4 почва да духа хладко особено когато двигатела не е в обороти Мерих температурата в казанчето и е 70-74 Дали не ми е запушено радиаторчето ими от по ниската температура. Двигателя е 2,8

    Коментар


    • До: Проблеми парно

      Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
      При мене на 1-2 степен парното е добре но на 3-4 почва да духа хладко особено когато двигатела не е в обороти Мерих температурата в казанчето и е 70-74 Дали не ми е запушено радиаторчето ими от по ниската температура. Двигателя е 2,8
      По-скоро мисля, че проблемът ти е в термостата на двигателя. Остава отворен и за това не може да загрее добре.

      Коментар


      • До: Проблеми парно

        Тцъ, промий си радиаторчето и ще имаш топло. Но не е излишно да си провериш цялата охладителна система и да промиеш всичко, включително и големия радиатор със сваляне. Ако не си го мил никога, ще се учудиш колко тиня има вътре.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • От: До: Проблеми парно

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Тцъ, промий си радиаторчето и ще имаш топло. Но не е излишно да си провериш цялата охладителна система и да промиеш всичко, включително и големия радиатор със сваляне. Ако не си го мил никога, ще се учудиш колко тиня има вътре.
          След промивката парното се появи на всички степени Налях червен антифриз и дано няма утаики да задръстват

          Коментар


          • От: До: Проблеми парно

            Първоначално публикуван от gogodim Преглед на мнение
            След промивката парното се появи на всички степени.Налях червен антифриз и дано няма утайки да задръстват.
            Ъъъъ как го проми,че малко не разбрах.

            Коментар


            • От: До: Проблеми парно

              Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
              Ъъъъ как го проми,че малко не разбрах.
              Аз имах подобен проблем. Парното не духаше топло. Това, което направих, беше да разкача двата маркуча, които влизат към радиаторчето/купето в дясно посока на движение/ и да ги закача към маркуч, вързан за водопровода. Изкара гняс, тиня и други подобни италиански дадености. След това парното се оправи. Не съм ползвал никаква химия/препрарати.

              Офф-топик
              Как го пробвахте парното при +35С?
              Последно редактирано от wsi4koznaj; 03-08-10, 22:15. Причина: Пунктоация :)
              ОФА КБ 2.0 '95

              Коментар


              • От: До: Проблеми парно

                Ура да се похваля, от днес със чисто ново радиаторче на парното!
                Няма такъв кеф другари, след всичките мъки със запотено от антифриз стъкло миналата зима!
                И за да не съм голословен ами да мога да помогна и на други страдащи въпросното радиаторче го купих от ей тия добри хора http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/..._fittings.html

                само за 115 български лева!
                В нашите магазини му търсят 220лв, че и отгоре! Пристигна за седмица, много са коректни пичовете!
                Да уточня че това е радиаторче за ОФА!
                Между другото от тях си купих и оригинални GM свещи за мотора и разликата във вървенето е огромна в сравнение със предишните NGK които също бяха истински!
                Цената на свещ идва към 5,50лв със доставката!!!

                Обърнете внимание на разликата със друго радиаторче свалено от ОФА, явно е някъкъв ментак, на външен вид е същото, но оребряването между тръбичките е много по рехаво, и вероятно топленето няма да е същото!

                Дано да помогна със това!!!
                Прикачени файлове
                Последно редактирано от EXALIBUR; 24-09-10, 08:54.
                Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                Коментар


                • От: До: Проблеми парно

                  Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                  Ура да се похваля, от днес със чисто ново радиаторче на парното!
                  Няма такъв кеф другари, след всичките мъки със запотено от антифриз стъкло миналата зима!
                  И за да не съм голословен ами да мога да помогна и на други страдащи въпросното радиаторче го купих от ей тия добри хора http://www.vauxhall-car-parts.co.uk/..._fittings.html

                  само за 115 български лева!
                  В нашите магазини му търсят 220лв, че и отгоре! Пристигна за седмица, много са коректни пичовете!
                  Да уточня че това е радиаторче за ОФА!
                  Между другото от тях си купих и оригинални GM свещи за мотора и разликата във вървенето е огромна в сравнение със предишните NGK които също бяха истински!
                  Цената на свещ идва към 5,50лв със доставката!!!

                  Обърнете внимание на разликата със друго радиаторче свалено от ОФА, явно е някъкъв ментак, на външен вид е същото, но оребряването между тръбичките е много по рехаво, и вероятно топленето няма да е същото!

                  Дано да помогна със това!!!
                  Честито топло в колата!Тамън навреме че захладнява а пък и много полезна информация за спестяването на доста пари от радиаторчето!Това ще помогне и на колегата Vlados!
                  Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                  Коментар


                  • От: До: Проблеми парно

                    Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                    Честито топло в колата!Тамън навреме че захладнява а пък и много полезна информация за спестяването на доста пари от радиаторчето!Това ще помогне и на колегата Vlados!
                    Вече и на мен ще ми е топло!
                    Радиаторчето ми излезе 147 лв. с отстъпката (иначе 216 лв.) от Евро07. Остава само да си намеря водните съединения от/към радиаторчето, защото с обикновени маркучи опира леко в генерацията и не се знае до кога ще имам въобще вода в системата.
                    OPEL FRONTERA B 2.2DTI -> NISSAN TERRANO II 2,7TDI

                    Коментар


                    • От: Проблеми парно

                      Ако не греша,излиза че радиаторчетата за Фронтера А и Фронтера Б са еднакви...

                      Коментар


                      • От: Проблеми парно

                        Първоначално публикуван от Кесов (kiki45) Преглед на мнение
                        Ако не греша,излиза че радиаторчетата за Фронтера А и Фронтера Б са еднакви...
                        Не,моето бе съвсем друго!Досега от показаните не съм го видял.Забравих да го снимам от студ,но помня,че се развиваха двете тръбички с по 4 болтчета.Двата му отвора са разположени в средата,разпределени равномерно по размер.Забелязвам,че на "Б" са в единия край.

                        Коментар


                        • От: Проблеми парно

                          На Фронтера А е същото, но по-тънко и е медно. На Фронтера Б е алуминиево. Миналата година не намерих за ОФБ и сложих от ОФА.
                          stroil имаш ли климатик?

                          Коментар


                          • От: Проблеми парно

                            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                            На Фронтера А е същото, но по-тънко и е медно. На Фронтера Б е алуминиево. Миналата година не намерих за ОФБ и сложих от ОФА.
                            stroil имаш ли климатик?
                            Да,имам,но показаните радиаторчета са различни с моето.Явно се монтират само на тoзи набор 97г.
                            Писнами от аномалий по нея.Токущо разбрах,че са ми и отделно раздатка и кутия(От канала идвам).До последно бяха на едно.
                            Последно редактирано от STROIL; 06-10-10, 12:06.

                            Коментар


                            • От: Проблеми парно

                              Първоначално публикуван от stroil Преглед на мнение
                              Токущо разбрах,че са ми и отделно раздатка и кутия(От канала идвам).До последно бяха на едно.
                              ще падна, преди са били куплирани а сега са отделно?
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • От: Проблеми парно

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                ще падна, преди са били куплирани а сега са отделно?
                                Имах на предвид,че тук във форума на всички се точи и налива от едно место(заедно са).Не съм прочел някой да точи маслото поотделно.Моите са поотделно.Уж трябваше да са с една пробка.Другото го споменах за радиаторчето.Филма ми е голям да го извадя,да го снимам,че е различно с другите.Споменава се,че на фронтера"А","Б" са еднакви,е моята каква е?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X