Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Териос- задни пружини, подложки, буферен тампон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Териос- задни пружини, подложки, буферен тампон

    Здравейте,
    След 5 години лашкане по черни пътища към язовири и реки на Териоса изглежда му омекнаха задните пружини. Понякога само с жена ми и малко багаж като мина по-бързо някоя неравност задната гума удря горе в калника. Преди празниците легнах отдолу да огледам, няма счупени пружини, но бутнах с пръст буферния тампон в пружината и той падна. И едната подложка беше скъсана малко.
    Айде, пружините ще поръчам в Ауто+ KYB по 52лв. ми казаха. Но гумени подложки и тампон нямат.
    Питах за подложки и тампон на други места:
    Balkanparts - 130лв. без доставката, но ми искат и капаро, пък аз съм от Ямбол и хич не ме устройва. Всичко уж оригинално, но преди 3 месеца поръчах от тях задни амортисьори, тогава не искаха капаро, 5 пъти ми казва оригинални японски Токико. Като дойдоха се оказа Made in Taiwan.
    Samurai.bg - 210лв. Пак уж оригинални. Само че толкова пари за едни тъпи гуми хич не ми се дават.
    Ще сваля гумата, може и пружината да взема размерите, но това утре или вдругиден.
    Та искам да питам някой ако е сменял, какво е сложил и дали не може да се приспособи нещо от други коли.
    Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

  • #2
    От: Териос- задни пружини, подложки, буферен тампон

    Колега, аз си направих бъмпстопове от (мисля) тампони за кабина на КАМАЗ. По 6-7лв. са.
    Е, и малко играчка, но пък стават перфектно.
    За Териоса може да резнеш едното "буренце", че ше му дойдат много високи.

    Звънни ми, ако искаш, да ти обясня, че с писане, и без снимки, ше стане бавно, ако въобще ме разбереш.

    0898 82 О1 82
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Териос- задни пружини, подложки, буферен тампон

      Колега благодаря,
      извадих стария тампон и тръгнах да търся от Камаз, но в първия магазин нямаха. Но пък ми предложиха тампони от Мерцедес, някакъв камион или бус, не знам. Диаметъра в основата е същия. С 5 лв по-скъпи. С малко преправяне станаха супер.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160926_150930.jpg
Прегледи:1
Размер:121.2 КБ
ID:5729579
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20160927_092928.jpg
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5729578
      Отгоре на пружината пък има подложки/бяха правени не знам от кой, изрязани малко некадърно от изтривалка за обувки мисля/, изрязах ги със Зегето от транспортна лента.
      И така сега чакам да дойдат пружините и Териоса е готов за бой .
      Пийте вино да сте здрави, че да може да пиете и ракия.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X