Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

    Здравете.Въпросът ми се върти в главата от времето когато работех в Гърция и ежедневно карах някакъв пикап Тойота хайлукс около 40 годишен,бензинов нисък само със задно.Товарил съм го здраво и съм ходил къде ли не.Има ниви с маслинови насаждения ако вържеш магаре не може да седи право толкова е денивелацията.Та веднъж ни попадна нисан огромен пикап 4Х4 с огромни гуми,визия лудница.Товарим го до дупка и ...установяваме че въпросното возило с всички екстри много по ново изобщо не може да качи баирите и ние седим и се чудим.
    Дали ако купя едно чероки либърти 2,8 дизел да кажем 2005 ще може да олекне малко.Ако разбира се проблемът е в теглото на автомобила.Сори нов съм тука и от оффроад нищо не разбирам и никога не съм карал такива машини освен описаните по горе.Ще се радвам ако ми обясните.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

    Така както разказваш твърде вероятно е причината да е неподходящи гуми и неправилна работа с ръчките и по-малко общата маса.

    Какво значи не може да се качи - буксува, гасне или се опитва да се обърне? Срещу трите проблема има различни решения. Също има разлика дали е автомат или ръчно.

    Масата на различните коли лесно се намира в нета, а олекотяването е особена тема - повечето неща, които са в колата не случайно са там и олекотяване може да се постигне само като махнеш нещо. Идва въпросът ще върви ли колата без това нещо и съгласен ли си ти да се возиш в нея.

    Коментар


    • #3
      От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

      А въпросният Хайлукс качваше ли се там?

      Коментар


      • #4
        От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

        При толкова голям наклон нищо чудно и само на заден мост да се е качвал.
        Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

        Коментар


        • #5
          От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

          И на огромния Нисан,ако не му е блокиран междуосевия диференциал,като му пребуксуват предните колелета,да си стои на едно място.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #6
            От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
            И на огромния Нисан,ако не му е блокиран междуосевия диференциал,като му пребуксуват предните колелета,да си стои на едно място.
            Има логика.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #7
              От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

              Логика наистина има, но пише, че Нисанът е пикап, а те май са само парт тайм?

              Коментар


              • #8
                От: Може ли да се намали теглото на джипа и с колко

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                И на огромния Нисан,ако не му е блокиран междуосевия диференциал,като му пребуксуват предните колелета,да си стои на едно място.
                Не съм сигурен, че има междуосев диференциал. И Наварата и Титан (не се сещам за по-голям пикап на Нисан) са 4wd или 2wd.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X