Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW GOLF 3 1.6 101k

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: VW GOLF 3 1.6 101k

    Ясене, тъй като си много умен. Ако искаш, може и сам да го пробваш на живо.

    Коментар


    • #17
      От: VW GOLF 3 1.6 101k

      Залагам на делкото.

      Коментар


      • #18
        От: VW GOLF 3 1.6 101k

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Коя е тая кола която на изключена предавка с 1/3 от газта не може да си напълни оборотомера?

        Е, освен нещо дизелово и товарно от 1975г
        Моята от подписа, 1994 е.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #19
          От: VW GOLF 3 1.6 101k

          Иначе по темата - имайки вземане-даване 5 години с поло 1.4 бензин, вече за проблем на бензинов ваген почвам от бобина. На моя проблема беше малко по-иначе, ама там се оказа проблема. Иначе датчика на моя беше в делкото и се сменя сравнително лесно. Ама ме съмнява да е той, няма какво да му се прецака, виж за бобинната...нейното семе...
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: VW GOLF 3 1.6 101k

            а може ли просто оборотомерът да показва глупости?

            Коментар


            • #21
              От: VW GOLF 3 1.6 101k

              Голфи от темата има ли делко? Май не.
              Калин Владов,09РСПБЗН

              Коментар


              • #22
                От: VW GOLF 3 1.6 101k

                Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                Здравейте! Имам голф 3. 1.6 101 коня. Работи на бензин и на газ, обаче не може да вдигне повече от 5к оборота. Възможно ли да е, датчик колянов вал?
                Закачих го днес на диагностика и нищо не показва, всичко е ок.
                Не задаваш въпроса на правилното място.
                Като имал такъв голф,и не само такъв,дръпни компа от некой приятел и виж,преди това си виж в менуала какво пише и каква мощност при какви обороти.Каква скорост прави на директна с 5к?Ако си от Пловдив,обади се на радото от vw club.Всеки четвъртък се събираха на 9 ти Септември,поне десет от тях са с твоя мотор
                AEK или AFT е твоя
                Последно редактирано от Roninn; 18-09-16, 10:41.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: VW GOLF 3 1.6 101k

                  Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
                  1.2.3.4.5. газз колкото може... и винаги на 5 000 оборота, удря прекъсвача.
                  Как е реализиран прекъсвача на тези автомобили? Щом удря прекъсвач на 4-та и 5-та, значи си има достатъчно сила.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #24
                    От: VW GOLF 3 1.6 101k

                    Не се абете , граждани!Всички мотори монтирани в Голф 3 , 1.6 и мощност от 100 до 102 кс са с максимални обороти 5500-5600.
                    Нищо му няма на екземпляра.
                    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                    Коментар


                    • #25
                      От: VW GOLF 3 1.6 101k

                      От София съм, мотора ми е АFT!
                      Мой колега има същия автомобил и на него прекъсвача му удря на 6.600... Стигнахме до извода,че има някакъв проблем по - мотора... четохме,че ако удря на 5к.. значи е в авариен режим. Но в същото време, няма никакви проблеми. Газаджия ми каза,че така е настрен,заради газ.инж. и така...
                      Както и да е. Ще го караме така, колкото да върши работа от т.А до т.Б.

                      Не се абете , граждани!Всички мотори монтирани в Голф 3 , 1.6 и мощност от 100 до 102 кс са с максимални обороти 5500-5600.
                      Нищо му няма на екземпляра.
                      на 5,800 - макс конете. по учебник на VW.

                      Коментар


                      • #26
                        От: VW GOLF 3 1.6 101k

                        След като смених датчика на хол, (делкото) колата ми се оправи! Но сега имам следния проблем...
                        Колата от 1 месец ми прави проблеми и не иска да пали от време на време. Паля я със старт бутон, тъй като ми е развален клемореда. Преди седмица спря да пали, натискам старт бутона на 4 или 5-ият път запалва. И до миналия ден тотално отказа. Ходих на един майстор каза ми,че е Делко, рециклирахме го. След това нищо... не пали.... сменихме и датчика на коляновия вал.
                        Не пали.... Сменихме 5 работещи бобини, не пали...
                        От компютъра до бобината няма импулсен сигнал (7 пин)
                        А на бензиновата рейка има постоянен плюс, дори когато въртя и на стартер.
                        Масите са проверени, плюса е проверен - кабелите от и към компютъра също...
                        По запалителната системата всичко е наред относно кабели, релета и бушони. НЕ ПАЛИ!!!!!!!!
                        На късо стартера върти, не пали - няма искра от бобината към делкото.

                        Имам леки съмнения,за датчик колянов вал?! В autodata-та изписва,че на мотор АЕК трябва да има 400-700 ОМ, а на моя мотор в аутодатата няма нищо като информация, липсва. Така ли трябва да е? Ще стане ли от друг мотор самият датчик?

                        Коментар


                        • #27
                          От: VW GOLF 3 1.6 101k

                          Виж си релетата,имат си номера.Едното е за паленето не помня кое беше.

                          Коментар


                          • #28
                            От: VW GOLF 3 1.6 101k

                            Всички релета работят. Пробвах ги и принудително.

                            Коментар


                            • #29
                              От: VW GOLF 3 1.6 101k

                              Оказа се, че новият датчик на коляновия вал -не работи. Макар да е 120 лв. Средна пазарна цена.
                              Взех втора употреба и работи за сега добре. Бобината я закачихме на осцилоскоп , всичко е в нормални стойности.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X