Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлична помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидравлична помпа

    Може и да има писано по темата,но аз не можах да намеря и за това реших да питам и ако някой от колегите знае,ще съм му благодарен да помогне!От известно време хидравличната помпа стана много шумна,работи но издава стържещ шум.Та питането ми е,може ли да се смени лагера само,или трябва да търся друга помпа?

  • #2
    От: Хидравлична помпа

    Какво става,да не обидих някого,та 211преглеждания и нито един коментар!!!

    Коментар


    • #3
      От: Хидравлична помпа

      Свали я и я разглоби.Ако няма надирания по лъскавите повърхности, нов лагер, уплътнения, семеринги квото има там и това е. И снимки от ремонта задължително.

      Коментар


      • #4
        От: Хидравлична помпа

        Благодаря колега,това ме интересуваше,дали може да се разглоби за да се смени лагера!А когато я сваля да я ремонтирам,ще снимам разбира се.

        Коментар


        • #5
          От: Хидравлична помпа

          ... и дали е точно от помпата?/подлагай всичко на съмнение!/.На мен ви свиреше и стържеше лагерчето в успокоителната шайба-близо е де.Беше преди години и смених помпа/250лв./ заради лагер/2.50лв./
          VENI-VIDI-VICI!

          Коментар


          • #6
            От: Хидравлична помпа

            Още не мога да стигна до нея да я разглобя,защото първо трябва да сменя паразитен хебел(78лв.)и тогава.Та проблема е в покупката на хебела,ха-ха-ха!А съм сигурен че е лагера на хидравличната помпа защото ръмжи като карам и навия волана и при неравности на пътното платно.Иначе помпата работи!

            Коментар


            • #7
              От: Хидравлична помпа

              След като платих за частично пребоядисване,освежаване на външния вид и за кърпеж на левият праг,пари не ми останаха за паразитен хебел,та се наложи да го сваля,и установих че ябълковидния болт на хебела се е спекъл(не помръдва),на никъде!Не трябва ли да се движи( с усилие) в всички посоки,без да има луфт.Движението на рамото на болта по оста на хебела съшо е много тегаво,но това го оправям като го разглобявам,почиствам оста и втулката(която е от някаква пластмаса),смазвам с грес(обикновена),и сглобявам.Знам че трябва да слагам някаква гумена грес,но поради липса и отдалеченост от такива магазини карам с каквато имам!
              Та мисълта ми е за този ябълковиден болт,който сега съм накиснал в нафта(като съм свалил гуменото маншонче),би трябвало да го раздвижа,а не знам след като го раздвижа(ако успея,иначе нов хебел,а казахме че няма пари),дали да не го разпробия от към шапката, да му нарежа резба и да му навия една гресьорка,та да се има възможност за смазване за да не запича повече и да остава в неподвижно положение!Колеги,който се сблъсквал с този проблем,да помага.Отворен съм за предложения и идей.Иначе съм намерил нов(78лв.) и 2-ра употреба за по малко от половината на новия!
              Последно редактирано от буклас; 14-11-16, 20:53.

              Коментар


              • #8
                От: Хидравлична помпа

                След накисването в нафта само на ябълковидния болт,днес сутринта той се беше раздвижил и установих че няма как да се движи в ябълката освен с въртеливо движение по оста си!След почистване на шарнира от ръжда със ситна шкурчица,почистване на втулката с нафта,смазване на шарнира и ябълковидния болт,хебела е готов за монтаж!Функцията му според мен е да държи кормилната щанга и да предотвратява и обира вибрациите предавани от гумите,като спомага движението на кормилния прът в ляво и дясно и го държи в една равнина.Ако бъркам,колегите да ме поправят.Утре предстои сваляне на хидравличната помпа.Днес забравих да направя снимки за интересуващите се от разглобяването на хебела,но утре ще снимам помпата ако се стигне до разглобяване.

                Коментар


                • #9
                  От: Хидравлична помпа

                  Днес стигнах да свалям хидравличната помпа,и доктора се оказа прав,да се подлага всичко на съмнение защото се оказаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:38.0 КБ
ID:5734752ето тази успокоителна ролка(по точно лагерчето).Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5734756А ето го и него!Въпреки че установих че шума идва от него,реших да демонтирам и помпата че беше омаслила от долната странаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:42.1 КБ
ID:5734757в очертания участък,а омасляването според мен идва от тук.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5734761Има една стоманена телена зегерка(Опитал съм се да нарисувам стрелка която да я покаже къде е) която държи капачката на лагера и предполагам под лагера има семеринг от който хвърля масло и ще трябва да се смени,стига да намеря такъв.Утре ще до разглобя и ако се потвърдят предположенията ми с помпата и лагерчето от ролката та на Перник за части!Иначе ремъчната ролка на помпата се върти много равномерно и без стържене,няма и никакъв луфт,нито радиален,нито аксиален!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидравлична помпа

                    Колеги,извинявам се за нескопосаните означения с Пейнта,ама отскоро мога да бележа и да рисувам с него и още не мога да правя по дебели черти,кръгове и др.Още се уча.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидравлична помпа

                      За да приключа тази тема да опиша довършителните работи по този ремонт!Оказа се че на помпата лагера е отпред,а не отзад и добре че не ми се наложи да я разглобявам напълно,че ми се видя сложно!Отзад на помпата има едно капаче на което има каналче и в това каналче стои едно О-пръстенче,което не позволява на маслото да изтича от там.Не очаквах че ще намеря такъв О-пръстен но го намерих в Перник в един магазин за лагери,смених го и сложих капачето на помпата.На успокоителната ролка и взех едно лагерче,набих го на местото му и за 4.00лв.за лагерчето и 0.60лв.за пръстенчето всичко беше готово.Монтирах всичко по местата и сега няма да ръмжи хидравликата,а имам чувството че и по добре работи,по лесно се върти волана,може и да си въобразявам!Снимки направих,но не ми даде да ги кача,не знам защо и се отказах!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидравлична помпа

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5734965А ето и снимките от свалянето на задното капаче на помпата,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (3).jpg
Прегледи:1
Размер:31.1 КБ
ID:5734966тук на тази снимка исках да покажа къде се намира!о-пръстена но не се вижда ясноНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:27.1 КБ
ID:5734967сваленият о-пръстен,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (2).jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5734968поглед към вътрешността на помпата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидравлична помпа

                          Полезно!
                          Благодаря!
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидравлична помпа

                            За нищо Сашо,поне за някой да е полезна,че до последно ми приличаше на монолога на Хамлет:-To be or not to be, that is the question!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидравлична помпа

                              ОК!И си вземи резервно лагерче-дефекта има адет да рецидивира.
                              VENI-VIDI-VICI!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X