Обява

Свий
Няма добавени обяви.

джип къса база

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • джип къса база

    Здравейте на всички предстои ми избор на джипче.Знам че има много подобни теми но ще съм благодарен ако помогнете.Ситуацията е следната живея на около 80-90 км от овощна градина която гледам 50 са магистрала 20 нормален път и 20 разбит черен.Досега се предвижвах с лека кола мерцедес по магистралата след което я оставям и взимам лада нива за черния път.Искам да съчетая нещата затова се реших на джип къса база но незнам кой ще е най подходящ.По магистралата се предвижвам с 150 160 км в час и искам да е колкото се може по-стабилен.Черните пътища са няколко някой са по-добре някой са много зле.Често има кал и е песачлива почва с бабуни кратери и каманаци.Нивата си минава без проблем от всякаде без да включвам нищо но тя ще остане работна кола за други цели и затова ми трябва джип.Надявам се да помогнете.

  • #2
    От: джип къса база

    Къса база и скорости над 100-110 е малко кофти комбинация.

    Коментар


    • #3
      От: джип къса база

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...84#post3021384

      Коментар


      • #4
        От: джип къса база

        Затова се надявам да е нещо по стабилно ако съществува въобще такова животно.

        Коментар


        • #5
          От: джип къса база

          Всички искаме джипка дето да върви без проблем със 150-160 и после да гази в кал до коляно. Но пълно щастие няма. Тези които могат да газят в дълбока кал, хич ги няма на магистралата и обратно. Най-малкото, защото в кал трябват кални гуми, които са тежки и рошави, а с асфалтовите гуми в малко калчица умираш геройски.

          Защо не взевеш да пуснеш снимки на най-лошия участък в най лошият му период?

          Иначе така на първо четене едно Паджеро 3,5 V6 или Фронтера 3,2 V6 биха могли да въртят по-големи гуми и по магистрала и по черно. Но не знам дали ще ти хареса разходът и поддръжката.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #6
            От: джип къса база

            TLC KDJ 125 също се вписва в критериите ти. ПО магистрала без проблем поддържа желаната от теб скорост, вози доста прилично и се справя добре по неравните терени, а ако се наложи има и понижаващи предавки, както и имитация на блокажи чрез спирачната система. Разхода на гориво е напълно поносим. Остава само да си намериш читав екземпляр на под 500000км, за да не дадеш една торба пари още първия месец за дюзи или какво ли не
            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
            Toyota Land Cruiser KDJ 125

            Коментар


            • #7
              От: джип къса база

              Така като чета условията Фронтерата не е лош вариант, само ако ще въртиш повечко километри е по-добре дизеловия вариант от подписа ми - доста по-хуманен разход дава! Пък и тия 150-160 постоянно с джип си е приключение, посмали на 130-140 и ще стане работата.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: джип къса база

                Първоначално публикуван от motoforest Преглед на мнение
                Здравейте на всички предстои ми избор на джипче.Знам че има много подобни теми но ще съм благодарен ако помогнете.Ситуацията е следната живея на около 80-90 км от овощна градина която гледам 50 са магистрала 20 нормален път и 20 разбит черен.Досега се предвижвах с лека кола мерцедес по магистралата след което я оставям и взимам лада нива за черния път.Искам да съчетая нещата затова се реших на джип къса база но незнам кой ще е най подходящ.По магистралата се предвижвам с 150 160 км в час и искам да е колкото се може по-стабилен.Черните пътища са няколко някой са по-добре някой са много зле.Често има кал и е песачлива почва с бабуни кратери и каманаци.Нивата си минава без проблем от всякаде без да включвам нищо но тя ще остане работна кола за други цели и затова ми трябва джип.Надявам се да помогнете.
                Ако определите някакви бюджетни рамки по лесно ще получите съвет.
                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: джип къса база

                  Щом с нивата се минава без да се включва нищо, значи пътя е проходим за москвич. Демек е апсолютно се тая кво ще се вземе.
                  Та ако имаш пари си зимаш Г класа, ако нямаш примерно Дъстър.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: джип къса база

                    Първоначално публикуван от motoforest Преглед на мнение
                    Затова се надявам да е нещо по стабилно ако съществува въобще такова животно.
                    Съществува бе, Колега !

                    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                    TLC KDJ 125 също се вписва в критериите ти. ПО магистрала без проблем поддържа желаната от теб скорост, вози доста прилично и се справя добре по неравните терени, а ако се наложи има и понижаващи предавки, както и имитация на блокажи чрез спирачната система. Разхода на гориво е напълно поносим. Остава само да си намериш читав екземпляр на под 500000км, за да не дадеш една торба пари още първия месец за дюзи или какво ли не
                    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                    Така като чета условията Фронтерата не е лош вариант, само ако ще въртиш повечко километри е по-добре дизеловия вариант от подписа ми - доста по-хуманен разход дава! Пък и тия 150-160 постоянно с джип си е приключение, посмали на 130-140 и ще стане работата.
                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Щом с нивата се минава без да се включва нищо, значи пътя е проходим за москвич. Демек е апсолютно се тая кво ще се вземе.
                    Та ако имаш пари си зимаш Г класа, ако нямаш примерно Дъстър.
                    Ако имаш повече, си зимаш Jeep 5.7 HEMI, и 150-160 ги немаш за нищо, па и дупките дето ги разхождаш с НИВА-та.

                    Ся очаквам и Пенчо, ей така, за разкош, че КИА-та вече е възкръсната от Дедо.

                    ... а и Соти им мЕта тубини, и дърпа мотори,
                    та Гагич с 6 литровия голфоубиец трябва да се засрами !

                    А ся кажете, че У Форума не е интересно !
                    ...

                    И ако трябва да съм сериозен, понеже по-горе секи си пее неговата песен,
                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Ако определите някакви бюджетни рамки по лесно ще получите съвет.
                    Щото тоя момент е най-важният, като ше купуваш/плащаш нещо.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: джип къса база

                      Ники, къде го буташ тоя маломощен 5.7 Да не сте се сдрушили с Готлиб нещо?
                      Г65 прави 615 коньеве
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: джип къса база

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ники, къде го буташ тоя маломощен 5.7 Да не сте се сдрушили с Готлиб нещо?
                        Г65 прави 615 коньеве
                        Леко с партньорааа !

                        Абе, се са му останАли към 270-80 коньове,
                        ма вие ше видите като му метне един компресор,
                        там, Г-та, Ме-та, сииичко в коша !
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: джип къса база

                          Малко са джиповете Къса База които подържат скорост от 150-160км/ч, да не кажа че няма а дори и да ги има, дали ще рентабилно да се ходи с такъв автомобил до Овощтна градина? Друг е въпроса какво пътно поведение и разход на гориво ще има 2т джип с тази скорост, с Патрола ги правя 170км/ч макс. скорост ама това не е кола за скорости над 130, най-добре е 90-120. Ако високата скорост е приоритет както се посочва, по-добрият вариант а да си караш бенца и после с Нивата. А иначе ако може да се направи компромис със скороста варианти има мн,само уточни бюджет и ще имаш доста предложения.
                          NISSAN PATROL Y61 ZD30
                          HUYNDAI GALLOPER 2 2.5td

                          Коментар


                          • #14
                            От: джип къса база

                            Subaru Forester. Turbo versions....

                            Коментар


                            • #15
                              От: джип къса база

                              Здрвавей колега имам фронтера 3.2 къса единствена е във сайтовете за коли и джипове.разхода и във софия е 13-14/100 по колонка джипа върви доста на 180 км спи по магистралата на 4000 оборота а до 6500

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X