Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реален тест на бутилки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реален тест на бутилки?

    Здравейте! Купих преди 6 години фронтерата с метанова уредба от Италия. В последствие се оказа, че още като е монтирана метановата е сложена втора употреба бутилка произведена 93-та година, поне така е картончето за преглед, което беше закачено при двигателя и по тези данни ми регистрираха бутилката в българския талон. Четох тук там и разбрах, че живота на подобни метанови и газови бутилки е около 20 години. Аз съм прехвърлил тази граница, ако наистина бутилката е 93-та, а не 98-ма (когато е прозиведена джипката) при изписване и недоглеждане може да се обърка. При последния технически преглед ми се заядоха за бутилката, че нямам отбелязан хидравличен тест в талона на метановата и реших, че имат право. Та... бихте ли ме насочили, къде правят такива истински тестове, а не само на документи? И как се процедира, трябва да им занеса разкачена бутилка, или те си я разкачат?
    Ако има подобна тема, извинявам се и бих помолил да ме насочите. Благодаря!
    ОФА КБ X20SE + метан

  • #2
    От: Реален тест на бутилки?

    Взимай си нова...

    Коментар


    • #3
      От: Реален тест на бутилки?

      Първоначално публикуван от Насока Преглед на мнение
      Взимай си нова...
      Ако се стигне до там ще мина на нова цяла АГУ
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #4
        От: Реален тест на бутилки?

        Хидравличен тест би трябвало да могат да направят навсякъде, където проверяват съдове под налягане... Например 'пожарните' фирми и тези, продаващи технически газове...
        Явно не е много скъп теста, защото преди време една фирма точно за противопожарно оборудване ми бяха направили тест на кислородна бутилка с работно налягане 230атм като услуга - дори не ми поискаха пари (да, бяха приятели)...
        Проблема там бе само да имат правилния щуцер...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Реален тест на бутилки?

          Хидравличен тест правят на сточна гара в пълначната за технически газове.
          Контролтест е фирмата и ползва там базата.
          АИГ-Заваряване ООД
          Производител на заваръчни апарати "DEL"
          http://www.aigwelding.com
          0889 522 036

          Коментар


          • #6
            От: Реален тест на бутилки?

            Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
            Хидравличен тест правят на сточна гара в пълначната за технически газове.
            Контролтест е фирмата и ползва там базата.
            Това актуална информация ли е ? По едно време не работеха щото нямаха лиценз.
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Реален тест на бутилки?

              На 200 метра след ТГ посока Бистрица от дясно има едно синьо павилионче където пълнят пожарогасители . Там човека е лицензиран и той прави пробите на Месер .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Реален тест на бутилки?

                Не е само да се направи теста, а да се издаде съответния документ.
                Иначе проба може на много места, но без документ ще е само за успокоение на собственика.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Реален тест на бутилки?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  На 200 метра след ТГ посока Бистрица от дясно има едно синьо павилионче където пълнят пожарогасители . Там човека е лицензиран и той прави пробите на Месер .
                  Ако кажеш и кво е ТГ, че имам да пълня пожарогасители ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Реален тест на бутилки?

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Ако кажеш и кво е ТГ, че имам да пълня пожарогасители ?
                    Ташев галвинг .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Реален тест на бутилки?

                      Аз имам позната фирма която прави хидравличен тест и издава документи. Внасям компресори и имам координати за клиенти, които са си загубили документацията и им е дошла проверка. Цената няма да ти хареса, по-евтино е да си купиш нова бутилка. Да не говорим за 20 години колко ръжда и боклуци има вътре.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Реален тест на бутилки?

                        Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                        Да не говорим за 20 години колко ръжда и боклуци има вътре.
                        Корозират бутилките на компресорите заради постоянно събиращия се вътре конденз . Бутилките от повечето други газове и след 40 години вътре са като нови .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Реален тест на бутилки?

                          Абе излизат и с теорията и за умора на материала.
                          Макр че тези дебелостенни бутилки..., вярно и налягането не е малко.
                          Щом са го направили като стандартна процедура, не ми се иска да мисля че е само заради печалба. Но знае ли човек?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Реален тест на бутилки?

                            Заради умората на метала живота на един съд под налягане съгласно българските нормативни документи е 40 години от датата на производство . Останалите изисквания са дето се казва от лукавия . Периодичните прегледи са за това да се установи дали съда е експлоатиран съгласно изискванията за конкретния съд и няма неоторизирана намеса в заводското състояние . Срязал съм през този живот сигурно стотици различни бутилки да ги използвам за друго и корозия освен във ресиверите на компресорите няма в никоя друга . Тая седмица си изрових от вторичните една 30 литрова автогазова бутилка да я ползвам за резервоар за нафта на мотокара . Не знам на колко години е ама вътре е като нова .
                            Последно редактирано от sek.1; 17-09-16, 11:41.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Реален тест на бутилки?

                              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                              Абе излизат и с теорията и за умора на материала....
                              Аз пък Умрем от любопитство да видим как изпитват бутилката за якост на умора .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X