Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реален тест на бутилки?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Реален тест на бутилки?

    По разрушителния метод.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #17
      От: Реален тест на бутилки?

      С колко трябва да се надуе и с колко да си увеличи обема за да е негодна?
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #18
        От: Реален тест на бутилки?

        Тества се при налягане с 50% над работното.Ако бутилката издържи на това налягане,значи е годна.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #19
          От: Реален тест на бутилки?

          А след теста, дали няма да гръмне на работното си налягане?
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #20
            От: Реален тест на бутилки?

            На всяка бутилка (ресивер) си пише работното и пробното налягане .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Реален тест на бутилки?

              Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
              А след теста, дали няма да гръмне на работното си налягане?
              Няма.

              -----------

              На въпрос по-горе: всъщност има и тестове за умора с циклично натоварване, както и тестове до разрушаване на бутилката. И едните, и другите се правят със случайно избрани нови бутилки. Това теоретично де.

              И теоретично бутилките за пропан-бутан трябва да издържат 30 бара, но задължително да се разрушат до 48 (доколкото си спомням).

              Коментар


              • #22
                От: Реален тест на бутилки?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ....
                На въпрос по-горе: всъщност има и тестове за умора с циклично натоварване, както и тестове до разрушаване на бутилката. И едните, и другите се правят със случайно избрани нови бутилки. Това теоретично де.

                И теоретично бутилките за пропан-бутан трябва да издържат 30 бара, но задължително да се разрушат до 48 (доколкото си спомням).
                Всъщност , в темата иде реч за метанови бутилки . Пропан-бутановите сме ги дъвкАли .

                Иначе "въпроса по- горе" е съвсем практически и беше намек , че няма как човек да е отишъл за тест за узаконяване на бутилка и онЕя да вземат да я "лашкат" докато се спука , за да докажат че на "якост на умора" е добре
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Реален тест на бутилки?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Заради умората на метала живота на един съд под налягане съгласно българските нормативни документи е 40 години от датата на производство . Останалите изисквания са дето се казва от лукавия . Периодичните прегледи са за това да се установи дали съда е експлоатиран съгласно изискванията за конкретния съд и няма неоторизирана намеса в заводското състояние . Срязал съм през този живот сигурно стотици различни бутилки да ги използвам за друго и корозия освен във ресиверите на компресорите няма в никоя друга . Тая седмица си изрових от вторичните една 30 литрова автогазова бутилка да я ползвам за резервоар за нафта на мотокара . Не знам на колко години е ама вътре е като нова .
                  Това е известна степен ме успокоява Бях се замислил директно да минавам на АГУ и да разкарам метана заедно с всичките му минуси, и заради старата бутилка. Ще мина май през фиктивната процедура с печат от някой сервиз...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #24
                    От: Реален тест на бутилки?

                    Прав е колегата, срока на съдовете е 40 години , значи твоите са в нормите...
                    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                    Коментар


                    • #25
                      От: Реален тест на бутилки?

                      Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                      Прав е колегата, срока на съдовете е 40 години , значи твоите са в нормите...
                      Благодаря за мненията! Ще видим само с документите, както ще измислят газаджиите, че нали по норми след 20год. трябва бутилките да се изхвърлят...
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • #26
                        От: Реален тест на бутилки?

                        Така... след разходка до сервиз а метанови уредби научих следното:
                        1. Според един майстор сигурно 90% от метановите бутилки са над 20 години и това според него не е никакъв проблем.
                        2. След разговор с клиенти в сервиза се оказа, че на много места при ГТП не правят никакви проблеми за метанови и газови бутилки, които не са минали на преглед.
                        3. Заключението е, че ще си карам метановата бутилка и няма да я мисля, и ще сменя мястото за ГТП. Да не говорим, че при последния преглед освен, че ми се правиха на интересни заради метана и ме накараха да мина след 17 часа за да не минел някой на проверка при тях, ми взеха и 15лв. отгоре за прегледа на метана! След време забелязах, че в големия талон не са вписали, че колата може да се движи на метан, т.е. са си прибрали чинно 15лв. отгоре. И те така...
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #27
                          От: Реален тест на бутилки?

                          1. Според един майстор - ми то самата формулировка говори за достоверността на твърдението. Иначе наистина в България не е проблем и да се кара 30-40 годишна руска кола без спирачки, светлини, леко напълно изгнила, с изгорели газове извън всякакви норми и с останки от четири различни гуми.
                          2. Прегледите на газовите уредби се извършват точно и единствено в пунктовете за ПТП. Масово неотговарящите на изискванията уредби просто не се вписват при прегледа.
                          3. Без коментар.
                          Според Правило 110, метановите бутилки имат срок на експлоатация 20 години от датата на производство. Всичко останало е ЕЖК.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Реален тест на бутилки?

                            Първоначално публикуван от scorpius 65 Преглед на мнение
                            Според Правило 110, метановите бутилки имат срок на експлоатация 20 години от датата на производство. Всичко останало е ЕЖК.
                            Може ли линк към наредбата с туй правило !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Реален тест на бутилки?

                              Първоначално публикуван от scorpius 65 Преглед на мнение
                              1. Според един майстор - ми то самата формулировка говори за достоверността на твърдението. Иначе наистина в България не е проблем и да се кара 30-40 годишна руска кола без спирачки, светлини, леко напълно изгнила, с изгорели газове извън всякакви норми и с останки от четири различни гуми.
                              2. Прегледите на газовите уредби се извършват точно и единствено в пунктовете за ПТП. Масово неотговарящите на изискванията уредби просто не се вписват при прегледа.
                              3. Без коментар.
                              Според Правило 110, метановите бутилки имат срок на експлоатация 20 години от датата на производство. Всичко останало е ЕЖК.
                              1. Изгарям от голям мерак да си проверя бутилката, защото знам, какво ще се случи при недай си боже инцидент с това налягане! Къде, къде и пак къде?
                              2. Масовите проверки на газови уредби при ГТП (ПТП е друго) се извършват по документи и един чичак размахва газ анализатор около бутилката и изпарителя. Ако ми кажеш, къде тестват РЕАЛНО бутилките, а не взимат едни кинти за подпис и печат ще те почерпя.
                              3. Без коментар.
                              Да поразмахаме пръст е национална черта. В помощ би бил, ако ми посочиш Мястото, където да тествам РЕАЛНО бутилката и получа Валиден Документ за това! Благодаря, другото е излишен спам!
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #30
                                От: Реален тест на бутилки?

                                Владимчо, много си се ошашкал с тези бутилки.
                                Аз съм виждал само ЕДНА гръмнала, и си я пазеха за показване, че е рядка гледка. При това не е от метан, а от въглероден двуокис.

                                Карай си колата и не си трови живота с разни черни мисли за гръмнали бутилки.
                                Няма да гръмне, не се безпокой.
                                Главните мерки против гърмене са взети още при проектирането на бутилките, и при избора на технология по която да се направят.

                                Ама сега,след като всички имаме информация за всичко-всички станахме експерти, и започнахме да разбираме от всичко.

                                НЯМА ДА ГРЪМНЕ!

                                Карай и си свиркай.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X