Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

    Трябват ми 10-ина батерии с оригинален (като производител) произход 18650 с добър капацитет и ток за възстановяване на акумулатор на винтоверт. Ако някой скоро е взимал, пробвал и е доволен или недоволен, моля да сподели от къде и как. Баланса цена и качество също е от значение.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

  • #2
    От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

    Трябва да видиш дали ти трябват със или без защита (по-вероятно). Най-добро съотношение цена/качество се постига с 2-3 бракувани пакета от лаптоп, разпарчетосване и мерене, но трябва да ги имаш и трябва да ги премериш с добра зареждачка, кои са читави.

    В конрад има едни червени ultra/mega/giga/tera fire (нещо такова), които са до късмет. Не препоръчвам.
    Колега си взе от ebay uk самсунг за по около 6 паунда и е доволен, но не знам дали те урежда 60паунда + търчане за пункшвайц, ако нямаш.
    Накрая батерията на винтоверта може да е изпълнена като такава на лаптоп и новите/читавите елементи да бъдат игнорирани.

    Коментар


    • #3
      От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

      В еBay са скъпи, тук виждам по добри варианти.

      http://www.tme.eu/bg/katalog/#id_cat...495%3A34547%3B


      А старите батерии в лаптопите нещо не ме кефят защото ще ми трябва време да отсея добрите а и не е гаранция че ще има такива, а акумулатора за винтоверт си е натоварен дивайс.
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #4
        От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

        Без защита - Panasonic 3400mAh от ТМЕ. Ако със защита - KEEPPOWER 3400mA пак от TME. Елемента е пак същия Panasonic, но с добавена защита.

        Нямам причина да подозирам че в TME ще продават ментета. А са 2 пъти и кусур по-евтини отколкото ги продават тук. Може и да не плащаш доставка - имаше някаква фирма тук (tpetrov може би, ама не съм сигурен), дето доставяше от TME май всяка седмица.

        ПП: Ако пуснеш една тема за групова поръчка вероятно ще има и още навити за цена с ДДС 9.71лв за брой.

        ППП: Всичко с "fire" отзад, стоящо на зарядно или батерия, не става за нищо. Доказано с бая тестове из интернет. Ако измежду фенерите на същите фирми може и да се намери нещо с що-годе приемливо за обща употреба качество, то при батериите имаше разни издънки от сорта на "6700mА", които при тест докарваха под 1000. Ако се иска дълготрайност - PANASONIC, SONY, SANYO, LG, SAMSUNG, или батерия брандирана от друга фирмат, но със същите елементи (например посочения горе KEEPPOWER).

        От 3 дни чета като гламав къде ли не, точно по темата, та ми е още прясно кое-що.
        Последно редактирано от sparkybg; 14-09-16, 14:54.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

          Аз мисля че ми трябват без защита, самия акумулатор си има бая защити. Спарки, относно контролера за който говорихме в този акумулатор за Макита, поръчал съм нова платка от Китай, да видим какво са направили. В линка който аз съм дал нещо не го виждам този Панасоник 3400маh.
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • #6
            От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

            Най-вероятно без защита ти трябват. То си личи по старите. Не съм виждал до сега такова чудо със защитени елементи вътре.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

              3400маh са си доста капацитет, дали е истински нищо че са Панасоник? В батерията са вързани 10 елемента два по два, което значи че след монтажа на тия елементи стигаме 6.8Аh, това е нечувана стойност, в оригиналните батерии на Макита максимума е 5Ah (а колко струват, да не коментираме изобщо). Гледам и че Милуоки и Девалт също са до към 5.4Аh.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #8
                От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                Толкова са. Тестове има из интернет, и на Panasonic-а, и на KEEPPOWER-а.

                Когато Makita са мислили тая батерия, такива капацитети не е имало. А толкова струват заради данъка марка. И BOSCH режат глави от кръста, за NiCd батерии.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                  Разкажи за тая макита,елимекс доставят всяка седмица от тме,скоро поръчвах
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                    Без защита, батерията си има обща балансираща платка. Панасоник, по- скоро елементи, това скъпо ли е?
                    https://m.fasttech.com/product/11411...e-3400mah-3-7v
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      ...това скъпо ли е?
                      Със сигурност е по-скъпо от това в TME, при това бая.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                        По - тънко е близо два пъти от в ТМЕ. 2бр за 15 лв.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Разкажи за тая макита,елимекс доставят всяка седмица от тме,скоро поръчвах
                          Купих си от еBay едно боди Makita 481за около130лв безчетково (най мощното на фирмата, ама наистина е много мощно) , после купих 4 стари батерии за малко пари и оригинално зарядно втора ръка за 50лв пак от еBay. От елементите на 4 те батерии сглобих 2 (всъщност едната си е с здрави елементи и не съм я пипал), но големият проблем е платката вътре изпълнена с контролер на Моторола който когато запише някаква грешка или определен брой цикли не разрешава на зарядното да зарежда повече батерията, а зарядното както знаеш е добро нещо защото за 20/30 минути пълни 3Аh с принудително охлаждане чрез обдухване. Скоро ще дойде китайска платка (една за опит) която купих и която трябва да реши проблема с заряда но искам и нови читави елементи да сложа. Сега зареждам батериите с ТЕС-а. Всичките тези неща направени с качествени елементи би трябвало да превъзхождат оригиналните батерии за много по малко пари.

                          Между другото, ти скоро имаше тема за проблеми при копаене на дупки за кутии с бор корони, аз прецаках една машина на 220в докато правих това упражнание. Скоро извъртях с Макитата две кутии в тухла на Поротерм, тая машина се справи прекрасно.
                          Последно редактирано от disko04; 15-09-16, 22:05.
                          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                            Имам лидълски винтоверт от2011г 18в 1,5ач,с такива батерий.Зарядното е бързо 1ч.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P9151525.jpg
Прегледи:1
Размер:59.5 КБ
ID:5728403
                            Резервната батерия е 40 лв,обаче не знам дали е със същите елементи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся препоръка за LI-ION батерии 18650.

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              По - тънко е близо два пъти от в ТМЕ. 2бр за 15 лв.
                              Чак пък. 20лв срещу 15лв, е далеч от почти двойно, според мен. А ако минеш и митница? Отделно в единия случай идват за седмица (ако ти е важно и за 2-3 дни), а в другия поне за 2 седмици.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X