Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota T IV или Dexron II или III

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota T IV или Dexron II или III

    В инструкцията на рав4 2.0 II е записано, че в хидравликата се добавя масло Dexron II или III.
    Това е ATF, естествено.

    По време на обслужването смених маслото в автоматика с препоръчаното Toyota T IV, и съответно, ми остана малко.

    Въпроса ми е може ли да си долея малко в хидравликата от него, и какви биха били последиците?
    И въобще - съвместими ли са тези масла?
    Последно редактирано от Veni1; 14-09-16, 12:39.

  • #2
    От: Toyota T IV или Dexron II или III

    Маслата в никакъв случай не са еднакви. Предвид, че дексрон може да се купи навсякъде за 10-15 лева, що се занимаваш.
    ПП Сега чета, че тойотското масло, взето през Феби като производител/опаковчик, отговаря на дескрон 3. Та, ба ли го.
    Последно редактирано от mikivt; 14-09-16, 12:49.

    Коментар


    • #3
      От: Toyota T IV или Dexron II или III

      Ами защото ми трябваше компетентен съвет, за да не допусна грешка.
      Благодаря ти!

      Коментар


      • #4
        От: Toyota T IV или Dexron II или III

        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
        ...
        Предвид, че дексрон може да се купи навсякъде за 10-15 лева
        ...
        Що не фанеш да си го смениш, примерно с lll, хем да ти е ново, а и хем да си знаеш какво има в хидравликата ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Toyota T IV или Dexron II или III

          Хеее, ами защото не съм се сетил - днес видях, че нивото е на средата между мин и мах, и реших, че може да му капна малко.
          Инак си изглежда достатъчно свежо - виждал съм масло на МБ, което не е сменяно никога, и беше доста уморено на цвят.

          Мда, това решение обезсмисля въпроса ми.
          Благодаря ти.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota T IV или Dexron II или III

            Слагай направо lll, и щом ти е бистра течността няма нужда да промиваш, но задължително (ако е възможно) свали и почисти казанчето, а и филтърчето/цедката, ако има такова/такава вътре.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Toyota T IV или Dexron II или III

              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
              Хеее, ами защото не съм се сетил - днес видях, че нивото е на средата между мин и мах, и реших, че може да му капна малко.
              Инак си изглежда достатъчно свежо - виждал съм масло на МБ, което не е сменяно никога, и беше доста уморено на цвят.

              Мда, това решение обезсмисля въпроса ми.
              Благодаря ти.
              Вени-на твое място ще взема литър III, ще изсмуча с 5-10 кубикова спринцовка маслото от казанчето, ще допълня с ново масло догоре, паля, въртя, гася, после пак изсмукване и доливане, и така няколко пъти, докато не останат 100-200грама в тубата ново масло-от този по-мързелив начин да си освежиш маслото нЕма, и не е излишно, че хидравликата на всички коли докарва големи харчове! А, старите цедеси ги мани, няма такива добичета веке!
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #8
                От: Toyota T IV или Dexron II или III

                Пламене, аз тоя чалъм го знам, ама не знам какво има в системата. Ако е заводската чорба - тя е Dexron II, най-вероятно, и смесването с III няма да е фатално.

                Ами ако не е?

                Така или иначе ще го правя - ще го помисля още малко и - action!

                За старите добичета - и ти знаеш, и аз знам.. Още ме гони носталгията..

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota T IV или Dexron II или III

                  Нема страшно-II и III ги мешай смело, на твое място така ще направя!
                  А, заводското масло най-вероятно наистина е чорба, което никак не е добре!
                  Остава извечният проблем за наше село маслото да не е менте!
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota T IV или Dexron II или III

                    Да, за да не е менте, трябва да си купя китайско возило, и да го карам с китайско масло. Това е гаранция някаква, все пак.

                    Днес си разгледах тубата с АТF Toyota T IV, която беше закупена от Тойота Пловдив пред очите ми.

                    Беше преетикетирана!!!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Toyota T IV или Dexron II или III

                      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                      Нема страшно-II и III ги мешай смело
                      ...
                      Смело, смело, колко да е смело ?!

                      DllD е минерално, а DllE е синтетика.
                      Вени знае ли с кой Dextron е ?
                      Dextron lll е само минерално и не можеш да го оплескаш, а и покрива изискванията за Dll.

                      Точно поради тази причина, въпреки че по предписание съм за ll, в скорости, раздатка и хидравлика съм с Dextron lll.

                      ... а марката, квато ти е кеф, избор да искаш.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Toyota T IV или Dexron II или III

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Да, за да не е менте, трябва да си купя китайско возило, и да го карам с китайско масло. Това е гаранция някаква, все пак.

                        Днес си разгледах тубата с АТF Toyota T IV, която беше закупена от Тойота Пловдив пред очите ми.

                        Беше преетикетирана!!!!
                        Въобще не се вталясвай, пълно е с хубави масла, а и става въпрос за 1л., който ще смениш след 50-60К, евентуално.
                        Ако не си наясно, се ше намериш някой светнат около теб.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Toyota T IV или Dexron II или III

                          Е, и ние сме яли бонбони Тик-Так, и сме пушили цигари Кент.

                          Пък и със Стоян - ssspeed - сме набори,съученици от детската градина и после, и сме си добри приятели.

                          Ще я изсърбам чорбата, и ще я сменя - благодаря ти отново за акъла.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Toyota T IV или Dexron II или III

                            Днес смених чорбата - определено беше чорба, определено не беше сменяна никога, и определено имаше нужда от това.
                            Много яко се подведох, съдейки за състоянието на маслото, като гледам през стената на казанчето. Като дръпнах в спринцовката, и направо се ужасих.

                            Смених го.
                            Сега течността е с приятния малинов цвят на АТФ, Рав-чето вдига с 20 км повече, и завива три пъти по-бързо .

                            Доволен съм.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Toyota T IV или Dexron II или III

                              А казанчето почисти ли ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X