Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване и възстановяване на кемпер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване и възстановяване на кемпер

    Здравейте,

    от доста време чета във форума и намирам полезна информация и съвети. Не намерих подобна тема и поради тази причина реших да отворя нова.

    Купих си един кемпер, на който боята е доста олющена, има и външни дървени детайли, които са за смяна. Тъй като не съм много добър в ремонтите и майсторенето, търся препоръки и контакти на човек, който би се заел с боядисването и външното освежаване на кемпера. За предпочитане от Варна или региона, въпреки че не ми е проблем и да закарам кемпера някъде в страната.

    Благодаря предварително за съветите и се извинявам ако съм сбъркал подфорума.

  • #2
    От: Боядисване и възстановяване на кемпер

    Не е зле да направиш някоя снимка, за да е ясно естеството и обема на работата.

    Коментар


    • #3
      От: Боядисване и възстановяване на кемпер

      Ох, боядисването, ако беше възстановяване...гледах един съсед колко месеца се мъчи с един дърт кемпер!
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #4
        От: Боядисване и възстановяване на кемпер

        Има фирми предлагащи възтановяване.Трябва да ги потърсиш в нет пространството.Аз доколкото знам има в Казанлък.А дали си готов да похарчеш пари достатъчно е отделна тема.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: Боядисване и възстановяване на кемпер

          Здравейте, благодаря за отговорите до момента. Наистина по-добре ще се ориентирате със снимки. Прикачвам няколко. Потърсих разбира се в нет пространството, но не ми излезе нищо конкретно по темата.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160914_174157.jpg
Прегледи:1
Размер:194.5 КБ
ID:5728310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160914_174203.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5728311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160914_174208.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5728312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160914_174212.jpg
Прегледи:1
Размер:137.7 КБ
ID:5728313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160914_174221.jpg
Прегледи:1
Размер:196.5 КБ
ID:5728314

          Коментар


          • #6
            От: Боядисване и възстановяване на кемпер

            Тоя кемпер има някакви доработки с тоя шпертплат около колелата!Но общо взето един майстор средно ниво ще оправи тия леки козметични дефекти!
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Боядисване и възстановяване на кемпер

              Само накря да не излезе, че ремонта на тия леки козметични дефекти изисква обелването на целия кемпер. Тоя филм сме го играли. Приключенски се води.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                Само накря да не излезе, че ремонта на тия леки козметични дефекти изисква обелването на целия кемпер. Тоя филм сме го играли. Приключенски се води.
                Това дето е снимано отвън е козметика,щото е алуминиева ламарина с ПВЦ покритие.Друг е въпроса-състояние на шаси и конструкция-там са скритите лимонки,течове по лайстни,изгнил под и т.н.-все неща които са се случили на тоя 40 годишен ветеран.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                  Благодаря за мненията. Продължавам да съм благодарен за препоръки за майстор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                    Пък аз си мислех че имам стар кемпер.

                    За да се случат препоръки за майстор (или някой да каже да дойдеш при него) трябва да е ясно какво ще се прави.

                    Възстановяването на шаси се прави от едни хора, на корпус от други, на боя от трети.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                      Абе на това пода му дървен ли е? А на колегата ще прпоръчам преди да търси бояджийски услуги да намери дърводелски. После боята е лесна, пък и като гледам проблемите са защото вече е пребоядисван веднъж.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #12
                        От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                        Това, което имаш, е Hymer Bedford или Hymermobil Еriba, някъде от края на 70-те. Оригиналният му вид е такъв:


                        Истинските елементи в основата на корубата са алуминиеви, ама някой си е играл много с "оптичния тунинг". Ако е останало нещо оригинално под тия шперплатови недоразумения, по-добре ги разкарай. Същото важи и за броните от фибростъкло, ако успееш да намериш оригинални (няма да е лесно).

                        Има ли някъде течове, наводнени ламперии, мирис на мухъл, омекнал под пред входната врата? Това биха били по-големите проблеми. Боядисването наистина ще е най-лесната процедура, може да я свърши всеки читав бояджия. Специализирани кемпер-майстори познавам само в София, и са скъпи.

                        Ето линк към английски Химер-клуб: http://en.hymer-club.net/model/hymer...#photo-gallery

                        Успех!
                        Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                        TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                          Много благодаря за полезните мнения. Адаш (и аз се казвам Ясен), искаше ми се да имам по ретро кемпер с идеята че ще се инвестира в него . badeff, марката е Hymer Bedford и изглежда супер според мен и в оригиналния си вид. Много благодаря за линка към форума.
                          Иначе вътре е правено цялостно обновяване. Няма мирис на мухъл или наводнено, изглежда доста спретнато. За да смъкна тези шперплати, предпочитам да се доверя на майстор, защото съм малко скаран с техническите изпълнения и се притеснявам да го метна с теслата .
                          Приемам всякакви идеи за това как да го направя по приятен за окото, били те и свързани с повечко финанси. Ако има качествен бояджия във Варна, да смъкнем изгнилите обшивки и да видим какво е отдолу...
                          След това, пак за съвет тук

                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                            Гледам в мобилето има обяви на едни момчета от ВАРНА дето модифицират обикновени товарни бусове в кемпери, може би такива майстори като тях ти трябват.

                            Но си е скъпо това преустройство и обновяване.

                            Ако искаш да ти е на сметка трябва сам да запретнеш ръкави,не е толкова сложно.

                            Като го разчоплиш то си показва какво трябва да се направи, а и ние сме тук и ще те съветваме при нужда.

                            Успех !
                            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                            Място и хора към които да принадлежи ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Боядисване и възстановяване на кемпер

                              Караваната ми беше добра случка , две години поради злощастни причини ми беше дом , спалня работилница и ...всичко.
                              имаше си недоразуменията (според мен ) .
                              Принципно си беше читава дърта кукундела .
                              Каравана .
                              Кемпера е с недостатък(или с предимство) .Има си собствен мотор . И повече неща за разваляне.
                              Общото в случая е - малко се ползва и повечето дефекти са от застояване.
                              Нужен е подход за такова ПРЕЖИВЯВАНЕ.
                              Първоначално осъзнаване .Последваща нужда .Начин на ползване.

                              Хора дето си живеят една четвърт или една трета от живота на такива НЕЩА ,ползват в най - общия вариант , безотказна поне 20 годишна , призната , доказана баба вещица.

                              Малко разбиращи (като мен) , си купуват съвремена (с WiFi задължително) самоходна къща.То лошо няма .
                              Влакове има за всички ,само да си на подходящата гара.
                              Абе то това си е начин на живот .
                              Не може по прост начин да се обясни във форум. Дори и във офръъъда.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X