Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Феро не пали...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Феро не пали...

    Знам, че малко по-долу има същата тема но моя проблем явно е по-сериозен. При тръгване от светофар аха да включа 2ра и заби муцуна... Ток има бензин има с газов инжекцион съм, пробвах аварийно само на газ да я запаля и не иска. Делкото смених, бубина също имах такава само с 2 крачета явно от по-стария модел но и с нея даде ток на свеща. Релета гледах всичко си е здраво а колата не пали.... Помощ
    Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

  • #2
    От: Феро не пали...

    Това чудо има ли ангренажен ремък и може ли да го видиш ако има .

    Коментар


    • #3
      От: Феро не пали...

      Има ремък, но е с капак, който между другото лесно се маха. Мисля да беше на две части.
      Горната със сигурност се маха лесно.
      Стартера върти ли бодро? По спомен, Ферозата не удря клапани.
      Ако върти много и не пали и мирише на бензин, изчакай да застине малко. Може да е от температурния датчик за компа.
      На мен такъв проблем ми е правила.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Феро не пали...

        Върти си както обикновенно. Проблема е от 1 седмица, опитах сам да я оправя но се изчерпах.... Утре ще погледна ремъка!
        Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

        Коментар


        • #5
          От: Феро не пали...

          Сашо ти как разбра тогава че ти е температурният датчик,на късо ли дава буксата на компа,или някакъв друг начин намери,че и моята не пали лесно,само като е загряла пали,и симптомите ми приличат на проклетия температурен.а и къде се намира,казваш под делкото,ама видим ли е с просто око,или нтрябва огледалце?!

          Коментар


          • #6
            От: Феро не пали...

            Ето линк към темата:
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=97382

            Стара е, но може да бъде полезна.

            Ферозата би трябвало да пали само като и покажеш ключа, както повечето японски коли.
            Особено студена, не дава и четвърт оборот да направи стартера. Откакто я имам, винаги ми е палела от четвърт студена, дори при минус много градуса.
            Сега пак пали лесно, но има едно леко колебание и подозирам, че тоя път не съм уцелил центровката на запалването.
            След смяната на двигателя, сложих делкото и центровах небрежно по слух. Иначе върви на пожар, отговаря мигновено на газта и съм доволен от разхода.
            Отчитам и вероятността бензиновият филтър да се е позадръстил, че не съм го сменял от години.
            И един от кабелите ми правеше мизериЙ, та сложих един от старите и се кротна.
            Последно редактирано от TigerHunter; 13-09-16, 23:04.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Феро не пали...

              ИЗчетох всички коментари,но при мен го прави когато е студена,като загрее и я загасиш пали от раз,щом малко изстине започва пак въртене по 10-15 сек.По някога и на мен ми падат оборотите като работи двигателя на место,на светофар например,но чека никога не ми свети,освен при палене след което си загасва!

              Коментар


              • #8
                От: Феро не пали...

                Първоначално публикуван от dryordanov Преглед на мнение
                .. Утре ще погледна ремъка!
                Е , па минаха няколко утрини . Явно помощ не ти трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Феро не пали...

                  Много много много се извинявам за неактивността през изминалите 2 седмици . Феро върви на пушка. Причината беше бушон(а аз уж всички проверих...) на дюзите... Явно щом дюзите не работят не дава сигнал и на компютъра на газта. Благодаря много на всички отзовали се!!!!
                  Децата се възпитават 20 години преди да се родят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Феро не пали...

                    Понеже вече един път спамих в темата на колегата,а виждам че той си е разрешил проблемите,та реших да продължа тук!И аз имах проблем с паленето,различен от описаните тук,но в същото време и сходен.Зет ми ми беше поръчал датчик без да ме пита и след като го взех,реших да сменявам.Започнах с търсенето на въпросния датчик,защото до сега не ми се бе налагало,а знаех за него от постове на Сашо(тигърчето)и от други,че се намира някъде зад делкото.С много зор и завиране под и отстрани на делкото накрая го намерихНатиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (4).jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5729562,(ето го от различен ъгъл от снимките на Тигърчето)в ляво от делкото.Наистина е труден за достигане,но не е необходимо да се сваля делкото.Над датчика имаше един маркуч,в който влиза метален такъв и се пристяга с една скоба.разкачих го като охлабих скобата и отдолу се откри датчика.Е от маркуча изтече 0.5л.антифриз,но не е фатално.Отвих датчика с лула 19 и с по къса такава го доразвих,но понеже започна да тече антифриз,си направих от дърво една тапа,на която навих парцалче за уплътняване.След като свалих датчика сложих внимателно тапата и предотвратих изтичането на антифриза.Почистих и замерих датчика,барабар с новия при различните температури и двата датчика показваха едни и същи параметри,а именно,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:50 (6).jpg
Прегледи:1
Размер:38.6 КБ
ID:5729564при 20гр.другите замервания не съм ги снимал.Оказа се че моя датчик си е напълно здрав и нормален(сега има един излишен нов такъв).Почистих клемата с спрей против ръжда и смазваш и предпазващ от понататъчна корозия,сглобих по обратния ред и о,чудо,колата ледено студена запали от четвърт оборот.а аз я карах така с това трудно палене повече от година,а се оправи с едночасова работа и почистване на клемата със спрейове!Та обобщението ми е че този датчик може да се свали(ако се налага)като се покачиш на двигателя от лявата страна на делкото и работиш от там за демонтажа на датчика!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X