Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проходилка за жената

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проходилка за жената

    Здравейте оф и не само роудъри.
    Завъртяла се е една муха в главата ми ,а именно нещо по-проходимо да заприходя за половинката.Не ,че моята е кой знае колко вървежна ,но както и да е.Карам по ред ... имам язовир ,пътят до него си е черен и при по-сериозни валежи си е приключение да се стигне.В последно време си живея там и се налага постоянно да пътувам за съпругата си ,а това започва да ме изнервя.Не иска да кара Пежото ,но е съгласна да и взема нещо по-високичко и да не се занимавам с нея.Исканията и са за малко купе ,позакръглени форми , задължително автоматик и нормален волан ,евентуално някоя допълнителна екстра.Изобщо не ми го ражда главата ,а в предвид че се оглеждам за нещо до около 4000лв задачата става още по-сложна.Единствено Равчетата донякъде се вписват в търсеното от нас возило.Прегледах Пинина ,Сафарито ,Дайхатсу ,Витара /имаме такава ,но ръчка/... ,прочетох почти всички подходящи теми тук и все нещо някъде ми куца.Ще съм благодарен за още някое предложение ,а също така и за препоръка за мотор - дизел или бензин ,до или над 100к.с.?Вероятно търся нещо ,което не е произведено ,та така ...изобщо в пълна мъгла съм ,карам си Санта фето и от нищо друго не отбирам.
    Поздрави!
    Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
    Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
    Nissan Terano 2.4i дълго с газ
    0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

  • #2
    От: Проходилка за жената

    Колега, трудна е задачата с тези изисквания и бюджет. Загледай Гранд Витарите около 2000-та г., "закръглени" са, има и автомати, а цените са 5-6 к.лв, здрави и непретенциозни машини, а за жена- екстра.
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Проходилка за жената

      Имам подобен проблем, и същият бюджет, за една позната.
      Трабва да преодолява много тегав 6-700 метров баир към вилата си, на която си ходи редовно.
      И тя е за "проходилка", та търсим автомат.
      Стигнах до извода, че не и трябва джип, а и там са автомата е по-тегаво.
      Когато на някой му трябва нещо по-високо от кола, но да не е джип, единственото което ми излиза в търсачката м/у ушите е Субару, а ако търсиш и малко повече клирънс и обем - Форестър.
      Автоматиците нямат бавни, но първата е много къса, и компенсира, а и така е още по-удобно за този, който има нужда от автоматик.

      Гледам и Дани е писал докато и аз, та той да ти разкаже повече за Субару.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-09-16, 11:59. Причина: допълване
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Проходилка за жената

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

        Гледам и Дани е писал докато и аз, та той да ти разкаже повече за Субару.
        Да разбира се, и Форестър става, превъзходно AWD, но там трябва да се гледа с четири очи, от значение е също и сервизирането в Горна Оряховица, защото механиците или не разбират, или се правят на интересни като чуят Субару !
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Проходилка за жената

          Че какво му е на късо равче първо поколение? Има ги колкото щеш, по държеливи ламарини и по евтино подържане от Субару. Фул тайм, намират се и автоматки. За такъв тип ползване бие витари и прочие отсякъде.

          Коментар


          • #6
            От: Проходилка за жената

            Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
            Че какво му е на късо равче първо поколение? Има ги колкото щеш, по държеливи ламарини и по евтино подържане от Субару. Фул тайм, намират се и автоматки. За такъв тип ползване бие витари и прочие отсякъде.
            Нищо, просто не и трябва джип.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: Проходилка за жената

              Опел Фронтера къса база
              Опел Фронтера Б КБ

              Коментар


              • #8
                От: Проходилка за жената

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Нищо, просто не и трябва джип.
                Това си е някаква твоя интерпретация ! Прочети пак първия пост от темата , където са споменати и Рав-четата като възможност и според мен напълно подходяща !

                Коментар


                • #9
                  От: Проходилка за жената

                  Хонда ХР-В.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проходилка за жената

                    Де е Пенчо !?! Въпроса е риторичен !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проходилка за жената

                      Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                      Това си е някаква твоя интерпретация ! Прочети пак първия пост от темата , където са споменати и Рав-четата като възможност и според мен напълно подходяща !
                      Така е, моя интерпретация е,
                      щото чета за кофти път при валежи, чета и за Пежо и СантаФе,
                      но никъде не прочетох за коловози и дерета,
                      та при това положение за кво и е на жена баш джип ?!

                      Трябва и нещо малко по-високо, фултайм и автомат.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 11-09-16, 21:04.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проходилка за жената

                        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                        Де е Пенчо !?! Въпроса е риторичен !
                        Не знам де е, ама максимално покрива изискванията, особено при ограничението в цената ...
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проходилка за жената

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          ...
                          но никъде не прочетох за коловози ....
                          Ами тях не ги правят с пътя , което не значи , че няма да се появят в следствие от дъждове ! Без знание за конкретния път е трудно да се определи като възможност !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проходилка за жената

                            Прочетох какво сте писали ,благодаря за включванията.
                            Форестър ,Гранд и Фронтера директно се изключват.Евентуалните варианти се свеждат до РАВ 4.1 или Териос ,като везните определено клонят към Тойотката.Огледах обстойно обявите за такива из сайтовете.Явно ще се донажда още някоя хилядарка и търсенето няма да е от най-лесните.
                            Поздрави!
                            Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                            Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                            Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                            0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X