Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Велес Македония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътуване до Велес Македония

    Здравейте. Утре ми се налага да пътувам до Велес Македония. Някой от знаещите да сподели има ли нещо, което трябва да знам. Пътни такси, винетки, ограничения на скоростта, препоръчан маршрут и от сорта.
    Благодаря!
    На сърбела майката му е чесането.
    Борислав Борисов Русе О885 О37815

  • #2
    От: Пътуване до Велес Македония

    Ще следя темата с интерес,че на мен ми предстои.... пътуване до Битоля, Македония.

    Коментар


    • #3
      От: Пътуване до Велес Македония

      Од Ѓуешево па наваму преку Крива Паланка, Куманово, покрај Скопје па за Велес. Во кратко тоа е тоа. Патарина се плаќа на 2 места: кај Куманово 60 денари и пред Велес 80 денари. Може да се плати и со платежна картичка и со евра. Со евра е поскапо оти ги пресметуваат по некој не поволен курс. Друго ..... убаво да си поминеш.

      Sent from my WJ

      Коментар


      • #4
        От: Пътуване до Велес Македония

        Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
        Од Ѓуешево па наваму преку Крива Паланка, Куманово, покрај Скопје па за Велес. Во кратко тоа е тоа. Патарина се плаќа на 2 места: кај Куманово 60 денари и пред Велес 80 денари. Може да се плати и со платежна картичка и со евра. Со евра е поскапо оти ги пресметуваат по некој не поволен курс. Друго ..... убаво да си поминеш.

        Sent from my WJ
        За битоля, пак по същия начин ли стоят нещата или..?
        Борко - извинявай,че използвам темата ти.

        Коментар


        • #5
          От: Пътуване до Велес Македония

          Да, исто така, од Велес (не се влегува во Велес)се продолжува во правец накај Гевгелија и кај Градско (после наплата на патарината од 60 денари) се врти десно во правец на Прилеп и после тоа е Битола.

          Sent from my WJ

          Коментар


          • #6
            От: Пътуване до Велес Македония

            Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
            Да, исто така, од Велес (не се влегува во Велес)се продолжува во правец накај Гевгелија и кај Градско (после наплата на патарината од 60 денари) се врти десно во правец на Прилеп и после тоа е Битола.

            Sent from my WJ
            Много БЛАГОДАРЯ!

            Коментар


            • #7
              От: Пътуване до Велес Македония

              Първоначално публикуван от Dimitar.Dimitrov Преглед на мнение
              Ще следя темата с интерес,че на мен ми предстои.... пътуване до Битоля, Македония.
              Аз се завърнах скоро от тази част на Македония. Но честно казано, не минах по горепосочения маршрут. Реших, че не ми се катери залудо Коньовската планина (или като вариант не ми се обикаля по магистрала Струма до Дупница, след това до Кюстендил), след което да катеря Гюешево, да мина много по-дълъг път през Македония, за да стигна южната й част.
              Ето пътят, по който минах от София до Битоля:
              Магистрала Струма до края й, който е до Благоевград. След това се катери до КПП-то Станке Лисичково (Логодаж). Пътят в Бг до КПП-то е нов, с много добър асфалт. В Македония се минава през Делчево, след това през Македонска Каменица (само внимавайте, ако имате Garmin навигация - моят изрод на отиване ни прекара през идиотски междуселски път, за да избегне по-дългия, но много по-добър път през Каменица. След това покрай Кочани, покрай Щип , след това по един разоран и строящ се път към Велес, после малко по магистралата (80 денара патарина или 1.50 евро, не пишеше да може да се плаща с карта), след това покрай Прилеп до Битоля.
              За съжаление на доста места по пътя НЯМА никакви указателни знаци и без GPS би било трудно да се ориентира човек, дори и с хартиена карта.
              Последно редактирано от bgrali; 11-09-16, 22:46.

              Коментар


              • #8
                От: Пътуване до Велес Македония

                Първоначално публикуван от bgrali Преглед на мнение
                Аз се завърнах скоро от тази част на Македония. Но честно казано, не минах по горепосочения маршрут. Реших, че не ми се катери залудо Коньовската планина (или като вариант не ми се обикаля по магистрала Струма до Дупница, след това до Кюстендил), след което да катеря Гюешево, да мина много по-дълъг път през Македония, за да стигна южната й част.
                Ето пътят, по който минах от София до Битоля:
                Магистрала Струма до края й, който е до Благоевград. След това се катери до КПП-то Станке Лисичково (Логодаж). Пътят в Бг до КПП-то е нов, с много добър асфалт. В Македония се минава през Делчево, след това през Македонска Каменица (само внимавайте, ако имате Garmin навигация - моят изрод на отиване ни прекара през идиотски междуселски път, за да избегне по-дългия, но много по-добър път през Каменица. След това покрай Кочани, покрай Щип , след това по един разоран и строящ се път към Велес, после малко по магистралата (80 денара патарина или 1.50 евро, не пишеше да може да се плаща с карта), след това покрай Прилеп до Битоля.
                За съжаление на доста места по пътя НЯМА никакви указателни знаци и без GPS би било трудно да се ориентира човек, дори и с хартиена карта.
                Днес сутринта, колеги на работата ми казаха,за този маршрут... Ами аз използвам Иго-примо...ще прегледам после маршрута. Благодаря ти... ако има нещо още... ще питам.

                Коментар


                • #9
                  От: Пътуване до Велес Македония

                  Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
                  Од Ѓуешево па наваму преку Крива Паланка, Куманово, покрај Скопје па за Велес. Во кратко тоа е тоа. Патарина се плаќа на 2 места: кај Куманово 60 денари и пред Велес 80 денари. Може да се плати и со платежна картичка и со евра. Со евра е поскапо оти ги пресметуваат по некој не поволен курс. Друго ..... убаво да си поминеш.

                  Sent from my WJ
                  Точно този маршрт ползвах. Всичко мина перфектно. Мен лично ми направи добро впечатление цената на горивото. На първата бензиностанция в Крива Паланка можеше да се зарежда с левове и с евро. С левове дизелът излиза около 1.60 лв. Приятно бях изненадан от вежливото отношение на тамошните полицаи. За сметка на това българския полицай на ГКПП Гюешево се държеше грубо и селски, ама и аз не му го спестих.
                  На сърбела майката му е чесането.
                  Борислав Борисов Русе О885 О37815

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пътуване до Велес Македония

                    Задоволство ми е ако сум помогнал ☺

                    Sent from my WJ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пътуване до Велес Македония

                      Първоначално публикуван от nebojsaMKD Преглед на мнение
                      Задоволство ми е ако сум помогнал ☺

                      Sent from my WJ
                      Благодаря ти!
                      На сърбела майката му е чесането.
                      Борислав Борисов Русе О885 О37815

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пътуване до Велес Македония

                        Още една питанка към колегата от Скопие:
                        По принцип колата ми е с фабричен теглич за ремарке, който не се сваля. Момчето на бензиностанцията каза, че било забранено. Подобни проблеми, съм чувал за Гърция. Вярно ли е?
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пътуване до Велес Македония

                          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                          Още една питанка към колегата от Скопие:
                          По принцип колата ми е с фабричен теглич за ремарке, който не се сваля. Момчето на бензиностанцията каза, че било забранено. Подобни проблеми, съм чувал за Гърция. Вярно ли е?
                          Искрено незнам, немам такво нешто на колата. Доста коли кај нас возат со кука (теглич) која е фиксна па од тука претпоставувам дека можеби и не е проблем.... Ама сепак не сум сигурен како е по закон. За Грција сум слушал од пријатели дека казнуваат ако не ти е демонтирана, а кај нас досега не сум чул некој пријател да се пожали.

                          Sent from my WJ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пътуване до Велес Македония

                            Пичове, само едно уточнение - планитата е КонЯвска, и ГКПП-то е Гюешево!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X