Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тресене на бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тресене на бензин

    Реално, до сега ако не си свалил и огледал свещите не мисля, че има смисъл да продължаваме да гадаем за проблема.
    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

    Коментар


    • #32
      От: Тресене на бензин

      Много странно. Както бях писал преди няколко дена, започнах да усещам едно леко притрисане и на газ. Миналия ден правих нещо и реших да си изключа бензиновата помпа от бушона. Тази сутрин си паля на газ както винаги и всичко си работи перфектно, няма притрисане няма нищо...

      Коментар


      • #33
        От: Тресене на бензин

        От някъде да налива бензин във всм. колектор? Като например регулатора за налягането на бензина ? Онова кръглото в ляво от капачката за маслото на горната снимка има маркуче за вакуум - откачи го, не трябва да има следи от бензин в него.
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #34
          От: Тресене на бензин

          Днес се наложи да сменя един маркуч. От фълтъра към рейката. По стечение на обстоятелствата обаче, стана ясно, че за да се смени, трябва да се разглоби полвината кола. Включително да се свали колектора.
          Докато беше свален имах достъп до конекторите на инжекторите. Та се възползвах да напръскам контактите с спрей. По принцип вариант колата да работи и да включвам изключвам дюзите няма, защото трябва да е свален колектора, а към него има закачени и поне 5-6 вакума. Та след като сглобих всичко и запалих колата работеше малко по-добре. Нямаше го това претрисане. Проверих през вакумите да не влиза бензин не видях такова нещо. Май остана само проблема, че при подаване на газ по рязко не го поема веднага а се замисля преди да изфорсира...

          Коментар


          • #35
            От: Тресене на бензин

            Днес най-накрая стигнах до свещите. Като цяло не се вижда проблем, освен, че на свеща на 4-ти цилинтър имаше някакъв странен нагар, нещо като разтопена пластмаса... Изчигърках го и я преместих на 1-ви цилиндър.
            Ето малко снимки

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07547.jpg
Прегледи:1
Размер:86.5 КБ
ID:5728910

            Така изглеждат свещите стандартно

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07556.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5728911
            Ето ги свещите

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07555.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5728912
            Свеща на 4-ти цилиндър с нагара.


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07567.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5728913
            Така изглеждат цилиндрите.

            При включена бензинова помпа, пак усещам едно леко претрисане на двигателя, което изчезва като я изключа. Гледах вакум маркучите, не видях от тях да идва бензин.
            Направи ми впечатление, че сега на бензин работи малко по раномерно от преди, но от време на време мени оборотите....

            Коментар


            • #36
              От: Тресене на бензин

              Този мотор може ли да му се прави центровка, определено НЕ е добре ама хич, на газ заради бедната смес даже свещите белеят не са керемидени както трябва да са. Твойте са черни, или харчи масло като луд над литър на 1000 км или му не е добре центровката на запалването/може и ремък да не е зацепен/ определено има проблем.

              Коментар


              • #37
                От: Тресене на бензин

                Богата смес. Това май харчи като ала.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #38
                  От: Тресене на бензин

                  Хм, в горния пост бедна смес, в долния богата смес
                  Преди да сваля свещите карах към 10-15 минути на бензин, ако е от значение.
                  Та не разбрах бедна или богата е сместа. По принцип за газта, мога да я закарам на анализатор да ми я настроят, ако има проблем...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тресене на бензин

                    Белите и керемидените са бедна.Ето тука е обяснено доста добре. http://caralyze.bg/articles/byrza-di...elnite-sveshti

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тресене на бензин

                      Богата смес. Търси проблем в дебитомер, ламбда, мап. Това са най-вероятните причинители. Както предположих още щом прочетох, че мерише на бензин. Варианти много, аз бих търсил диагностика в този случай, ако колата позволява. Ако няма такъв вариант обикновено откачам заподозрените един след друг и гледам кога не се променя работата на автомобила.

                      Предвид факта, че колата е с газ, лично бих се насочил към ламбдата.

                      Мнението ми да не се взима за миродавно, все пак гадая по снимки и по обяснения. И ламбдата и маф и мап(не знам колко ламбди имат тия мотори и дали са с мап или маф или и двете) водят до нежелание да се форсира автомобила и да е тромав в ниските. Богатата смес е по-безопасна, когато един от датчиците не работи, компа пуска повече гориво, което в ниските изгаря трудно, но няма опасност от вторични детонации в цилиндъра, прегорели клапани и дупки в буталата.

                      П. С. Относно това, че на газ претриса с включена помпа, а с изключена е добре - емулатора на инжектороте може да прави парчета, също може и ключа за превключване да е виновен, макар да не е толкова вероятно.
                      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тресене на бензин

                        Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                        Богата смес. Търси проблем в дебитомер, ламбда, мап. Това са най-вероятните причинители. Както предположих още щом прочетох, че мерише на бензин. Варианти много, аз бих търсил диагностика в този случай, ако колата позволява. Ако няма такъв вариант обикновено откачам заподозрените един след друг и гледам кога не се променя работата на автомобила.

                        Предвид факта, че колата е с газ, лично бих се насочил към ламбдата.

                        Мнението ми да не се взима за миродавно, все пак гадая по снимки и по обяснения. И ламбдата и маф и мап(не знам колко ламбди имат тия мотори и дали са с мап или маф или и двете) водят до нежелание да се форсира автомобила и да е тромав в ниските. Богатата смес е по-безопасна, когато един от датчиците не работи, компа пуска повече гориво, което в ниските изгаря трудно, но няма опасност от вторични детонации в цилиндъра, прегорели клапани и дупки в буталата.

                        П. С. Относно това, че на газ претриса с включена помпа, а с изключена е добре - емулатора на инжектороте може да прави парчета, също може и ключа за превключване да е виновен, макар да не е толкова вероятно.
                        Ламбдата е една - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:I004r-vi.jpg
Прегледи:2
Размер:53.7 КБ
ID:5728935

                        Дали мога да я измеря за да разбера в нея ли е проблема със сигурност. Също и на MAP-a? Дебитомер не е, защото взех нов и няма разлика и с новия и със стария.
                        За ключа. Както съм писал карам без ключ, така, че не е проблема в него...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тресене на бензин

                          Колега,
                          Мерихте ли датчика за температура на двигателя? Бях писал за него по горе в темата. Той ако се скапе прави подобни мизерии, а е на лесно място и не е скъп.

                          Май само си пишем тук!
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тресене на бензин

                            Датчика го меря, като с иф термометър меря температурата на антифриза. А иначе, скоро сменх термостат. Оказа се, че стария отваря на 83 градуса, а новия на 86-87 градуса. Откакто смених термостата, стрелката за температурата е с половин деление нагоре, затова мисля, че е наред.
                            Ако ми кажеш какви показания трябва да има, мога и да го измеря, не е проблем...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тресене на бензин

                              Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                              За датчиците- чети тук. http://www.offroad-bulgaria.com/show...p?t=208212#top
                              Чети тук, ама много внимателно. Мериш датчика с 2-те крачета (намира се най отпред при капака на ангренажа, под "смукателя" за въздушния филтър). Мери се с мултицет, а не с тинтири-минтири. Нормалните стойности ги има в темата по горе.
                              Успех!
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тресене на бензин

                                Премерих. При температурния датчик всичко е в нормата. И на студено и на топло показва толкова колкото трябва.
                                Другото което мерих е Throttle position TP Sensor. Тои е с 3 крака и стоиностите му са 800-1000 ома при затворено и 4500-5500 ома при отворено. единствения вариант да се измери беше на 2-3 крак, но при затворено е над 1000 а при отворено максимума които показва е 2400. Най вероятно от тук идва проблема, че на бензин при натискане на педала колата "се дави"...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X