Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

    Най-подходящия първи джип е СЛУЖЕБНИЯ !
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #32
      От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      С какъв мотор си, че знам техниките на почти всички дето пишат, но за твоя не се сещам ?

      2,7
      Grand Cherokee WJ
      Dodge Caliber
      E 430 4-matic-T(S210)
      GLK

      Коментар


      • #33
        От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Преди около 10 години се возих повече от година с атмосферно Дукато 2.5D.
        Пипнах го както си знам още като го взех.
        Пътувайки към Гърция заредих (сам) до горе (а в София също) преди границата и след бърза сметка се получи 5.5/100.
        Да, ама не, си викам, нещо съм объркал, много е малко.
        След 4-5 засичане, на извънградско, бях сигурен, че няма грешка.
        Това със 80, че беше с къси скорости.
        Буса беше 1.9т и като бордюр, щото беше '93.

        Тогава реших, че ако взимам нещо тежко и дизелово, трябва да е с голям двигател.

        ... а колко ми харчи джипа, не знам, ама е нещо като 7-8, до към 10, според карането, това за 2т 2.9 атмосферен.

        При мен се получи горе-долу същата схема.Винаги мога да повозя невярващите.Росен е от Варна,така че още по-лесно.
        Grand Cherokee WJ
        Dodge Caliber
        E 430 4-matic-T(S210)
        GLK

        Коментар


        • #34
          От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

          Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
          При мен се получи горе-долу същата схема.Винаги мога да повозя невярващите.Росен е от Варна,така че още по-лесно.
          Е добре ама аз съм с 32-ки, тежа близо 3 тона натоварен а ти си само около 2 тона и без рама

          Така че не се брои, да се изкажат тези с дизелови Диско 2-ки, Дефендъри 110, Тойoти 80-ки и подобни.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #35
            От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

            Първоначално публикуван от momcho2000 Преглед на мнение
            Колега ти виждал ли си Субару от близо или само така по интернет, извинявай за малко рязкото ми изказване ама си написал пълни глупости!!!
            Първо за тия пари не са никъв дреп, дроб, дроболинка и др. за 4000 - 4500 може да вземе много читав Форестър първото поколение 97-00 дори с монтиран ГИ, може и Легаси трето поколение 99-03 да се вземе! Най добрия вариант е мотор 2.0 - 125 к.с няма проблем с греене като цяло изключително здрав и непретенциозен! Кви развъртания кви 5 лв. двигателите на тия поколения по горе са едни и същи и на Фори и на Легаси освен оня с пластмасовите колектори 122 к.с ама то май само колектора и инжекциона са разлика другото мисля е еднакво (не съм сигурен на 100%), на бавни и Легаси и Форестър мога да ти дръпна гаража камо ли каравана, имат проблем с ръждата ама нито е по бомбета нито е по греди (има изключения де) предимно е около задния мост и веждите на задните калници както и ауспусите са им много слаби! Бавни скорости имат всички комби Субару-та без турбарките те нямат!!!!!!
            От години карам и се занимавам с Субарки и хич не обичам някой да си говори ей така като да си праи ветър на устата!
            Та аз също съветвам колегата да погледне и някое Субару, ако държи да е джип както каза колега по горе Терано е добър вариант инак тия в списъка му не ми допадат някой от опит други от чул недочул и те така.
            Колега, ти подписа ми видя ли преди да пишеш, че не съм виждал Субару?
            А за другото си напълно прав - Субару вече само в интернет, аз лично никога повече да си купя. 15 месеца каране ми стигат. Даже 13, щото 2 месеца чаках части по каско.
            Знам те, че от години се занимаваш със Субару, чел съм ти темата да "ловно Легаси" във Субару форума . Приятно ми е да са видим и тук, оттатък съм с ник shadow.

            И не се пени толкова за Субару. Само ще ти кажа какво аз разбрах за себе си само след около 6-7 месеца каране на тая кола - абсолютно пресолена манджа.

            Коментар


            • #36
              От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Най-подходящия първи джип е СЛУЖЕБНИЯ !
              че и за 2-ри, че и за 3-ти, кво му е

              Коментар


              • #37
                От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Е добре ама аз съм с 32-ки, тежа близо 3 тона натоварен а ти си само около 2 тона и без рама

                Така че не се брои, да се изкажат тези с дизелови Диско 2-ки, Дефендъри 110, Тойoти 80-ки и подобни.
                Така е,въпреки това разхода е изумителен.
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #38
                  От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Е добре ама аз съм с 32-ки, тежа близо 3 тона натоварен а ти си само около 2 тона и без рама

                  Така че не се брои, да се изкажат тези с дизелови Диско 2-ки, Дефендъри 110, Тойoти 80-ки и подобни.
                  Трябваше да сложиш и един Патрол до 80-ката.
                  ... а и това с теглото е субективно.

                  По-големият диаметър има по-малко съпротивление.
                  За асфалтовия разход е важно колко е широка гумата, и ако не караш газ/спирачка, и ако не си с 285 или 315/12.5, примерно, големият диаметър си е +.
                  Стигнал съм до извода, че 255 е оптималната ширина за унисекс употреба, за това и 255/85-16 ми е любим размер, ако джипа позволява, разбира се.
                  Под 245 за джип 2т+, според мен, не е добре.
                  Нооо, секи сам си преценя !

                  Роверите си харчат. Имам пресни наблюдения в/у D2 и 2 Дървендъра Td5.
                  Повече от година ги омагьосват и трите, и под 12-13 не падат никъде, а единия, вече, с 35" отива бая нагоре.

                  CDI-тата миришат нафтата, та 7-8 на дълго си е нормален разход с около 100.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    ..., да се изкажат тези с дизелови Диско 2-ки...
                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ...Роверите си харчат. Имам пресни наблюдения в/у D2 и 2 Дървендъра Td5.
                    Повече от година ги омагьосват и трите, и под 12-13 не падат никъде...
                    По мои измервания на 3 семейни Диско-2, Тд5, за 5-6 години с по 30-50000 км/год., средният разход на нафта при скорости 90-100 км/ч. е 9л/100 км, а на магистрала при 100-140 км/час е 10 л/100 км.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      По мои измервания на 3 семейни Диско-2, Тд5, за 5-6 години с по 30-50000 км/год., средният разход на нафта при скорости 90-100 км/ч. е 9л/100 км, а на магистрала при 100-140 км/час е 10 л/100 км.
                      Трите джипа едновременно ли се карат ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                        Като за първи джип някоя запазена и поддържана витара ще е супер.Аз съм и за гранд въпреки че нямат нищо общо с витарата.А фриилендъра е suv за разлика от витара която е на рама ,парт тайм е ,има бавни и е много проходима.
                        Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                          Начи, самата формулировка "първи джип" предполага и втори, трети и т.н. В този смисъл, купуваш кво да е, с най- малка обезценка и възможност да го разкараш с най- малка загуба. Гледаш му сеира, наливаш пари, трупаш опит и впечатления и сам си отговаряш на много въпроси, в движение. За втория джип, вече ще знаеш много повече. Логически, следва изборът на дърта японка. Принципно разсъждение, без да омаловажавам дотукашните съвети.
                          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                            Първият джип не случайно е първи - той почти винаги е стратегическа грешка. Задължително следва втори.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                              Моята стратегическа грешка продължи 7 години... Засега.

                              Което не означава, че не е грешка де, Франко мина през сума ти тунинги, и накрая е баси трошливата машина-едно състезание не може да завърши...

                              Ма сега съм на път да си направя сериозна машина(само пари да има), и това е вследствие на натрупания опит покрай Франко.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                                Франко и собственикът му, мисля са много далеч от тукашното питане.
                                Наздраве, Коле!
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X