Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    УАЗ-469Б е по-комфортен, по-добре изолиран от дъждовна вода, по-надежден, по-икономичен и мамка му, даже по-красив.
    Това ще си го запиша
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #17
      От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

      Относно бензиново дискавъри-приятел(тук icofen) има такова, V8 разбира се, 3,9, и на въпроса ми за разхода, той отговори, че в пари разхода му е колкото на дизелите(той е на газ), но когато му потрябва мощ-само натиска газта и я има в изобилие.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

        За това говоря. За мен V8 и газова уредба са несъвместими неща. Газовата бутилка най-много подхожда на Бентли Континентал. Напомня ми са 124-ка с ремарке зеле.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #19
          От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          За това говоря. За мен V8 и газова уредба са несъвместими неща. Газовата бутилка най-много подхожда на Бентли Континентал. Напомня ми са 124-ка с ремарке зеле.
          Аз си помислих че приравнявате диското В8 бензин на дъртите чероци дизел
          Който иска да му ефтинко не кара бензинови В8-ци ........ на бензин
          А разхода даже е по малък от на дизелите - поне у наше село преди месец (от тогава имам наблюдения)газ на 0.69 а дизел на 1.71
          Мен ми гори при мноооооого кротко извънградско до 90 км.час 18 газ (автомат е)
          Кой ще се похвали с разход на дизелов джип автомат 3 тона с рама и фултайм да гори 7.2/100 (в еквивалент) нафта с такова каране
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

            Уффф дейба!!!Как траЙш да карЪш съ 90 бре!?!?!Язе нещо съм невъздържан,110-150 диапазон!Ама почвам да спамя!
            Инак и мойтУ е пръв Жип!Па и жинатЪ го избра!!!!!!!!!!Е,поне тя тъй си мисли де!Па си му са кефя!
            Ай наздраве!!!
            Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
            0888854582
            Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
            Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

            Коментар


            • #21
              От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Аз си помислих че приравнявате диското В8 бензин на дъртите чероци дизел
              Който иска да му ефтинко не кара бензинови В8-ци ........ на бензин
              А разхода даже е по малък от на дизелите - поне у наше село преди месец (от тогава имам наблюдения)газ на 0.69 а дизел на 1.71
              Мен ми гори при мноооооого кротко извънградско до 90 км.час 18 газ (автомат е)
              Кой ще се похвали с разход на дизелов джип автомат 3 тона с рама и фултайм да гори 7.2/100 (в еквивалент) нафта с такова каране

              Аз,даже ме е срам да го напиша.Русе-Варна последния път до 1600 оборота с 82,83км/ч ми даде 6,5л/100.
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #22
                От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                А към колегата с питането,пиши ми на лични и остави един номер.Ще поговорим,ако искаш.
                От тези само един става
                Grand Cherokee WJ
                Dodge Caliber
                E 430 4-matic-T(S210)
                GLK

                Коментар


                • #23
                  От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                  Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                  Аз,даже ме е срам да го напиша.Русе-Варна последния път до 1600 оборота с 82,83км/ч ми даде 6,5л/100.
                  Ми ..... що го пишеш!!??!!??Срамувай си се в ъгъла и не дрАзни!!!!Не че няма да та наврат в ъгъла след малко де!!!
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                    Ми ..... що го пишеш!!??!!??Срамувай си се в ъгъла и не дрАзни!!!!Не че няма да та наврат в ъгъла след малко де!!!
                    Срамувам се,затова и не съм го споделял досега.Даже мислех,че нещо не е наред,ма като покарах в града и всичко си дойде на мястото.
                    Grand Cherokee WJ
                    Dodge Caliber
                    E 430 4-matic-T(S210)
                    GLK

                    Коментар


                    • #25
                      Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                      Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                      Аз,даже ме е срам да го напиша.Русе-Варна последния път до 1600 оборота с 82,83км/ч ми даде 6,5л/100.
                      Това с какъв автомобил става с Поло ли
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                        Аз,даже ме е срам да го напиша.Русе-Варна последния път до 1600 оборота с 82,83км/ч ми даде 6,5л/100.
                        С какъв мотор си, че знам техниките на почти всички дето пишат, но за твоя не се сещам ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                          Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                          Недей. За тия пари ще са дреб. 2.0 мотор ми се струва, че няма да може да дърпа караваната, а старите 2.5 си имат ядове. Боксера няма голям въртящ момент поради късия ход на буталата, а максималния го развива при около 4000-4200 оборота. За Форестъра обаче май бяха около 1000 оборота надолу.
                          Ако не беше караваната бих му препоръчал един Форестър I-во поколение, има си и бавни, обаче там пак трябва да се внимава за за оранжево-кафяви отенъци по греди и бомбета.
                          Колега ти виждал ли си Субару от близо или само така по интернет, извинявай за малко рязкото ми изказване ама си написал пълни глупости!!!
                          Първо за тия пари не са никъв дреп, дроб, дроболинка и др. за 4000 - 4500 може да вземе много читав Форестър първото поколение 97-00 дори с монтиран ГИ, може и Легаси трето поколение 99-03 да се вземе! Най добрия вариант е мотор 2.0 - 125 к.с няма проблем с греене като цяло изключително здрав и непретенциозен! Кви развъртания кви 5 лв. двигателите на тия поколения по горе са едни и същи и на Фори и на Легаси освен оня с пластмасовите колектори 122 к.с ама то май само колектора и инжекциона са разлика другото мисля е еднакво (не съм сигурен на 100%), на бавни и Легаси и Форестър мога да ти дръпна гаража камо ли каравана, имат проблем с ръждата ама нито е по бомбета нито е по греди (има изключения де) предимно е около задния мост и веждите на задните калници както и ауспусите са им много слаби! Бавни скорости имат всички комби Субару-та без турбарките те нямат!!!!!!
                          От години карам и се занимавам с Субарки и хич не обичам някой да си говори ей така като да си праи ветър на устата!
                          Та аз също съветвам колегата да погледне и някое Субару, ако държи да е джип както каза колега по горе Терано е добър вариант инак тия в списъка му не ми допадат някой от опит други от чул недочул и те така.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                            пак спам де
                            Да земем да си продаваме таралясниците и да се обзаведем с едни прекрасни , малко харчещи , мощТни , лесни за обслужване Легасита и Форестъри .
                            Кво му плащаш за 4 хилки - почти нова некарана колица със история . ...и гаражи дърпа даже ....

                            Колега , Субару си е доказана марка . Не вземаш процент от реклама - така , че запри се .

                            ЧовекОт иска бюджетно решение м/у кокетен асфалт , тънка лайсна при покупка , възможност да задърпа един друг таралясник в някое място дето няма обхват на мобилния и на всичко отгоре даже и да се върне от там .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Това с какъв автомобил става с Поло ли
                              Преди около 10 години се возих повече от година с атмосферно Дукато 2.5D.
                              Пипнах го както си знам още като го взех.
                              Пътувайки към Гърция заредих (сам) до горе (а в София също) преди границата и след бърза сметка се получи 5.5/100.
                              Да, ама не, си викам, нещо съм объркал, много е малко.
                              След 4-5 засичане, на извънградско, бях сигурен, че няма грешка.
                              Това със 80, че беше с къси скорости.
                              Буса беше 1.9т и като бордюр, щото беше '93.

                              Тогава реших, че ако взимам нещо тежко и дизелово, трябва да е с голям двигател.

                              ... а колко ми харчи джипа, не знам, ама е нещо като 7-8, до към 10, според карането, това за 2т 2.9 атмосферен.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кой е най-подходящ за първи джип 4х4?

                                Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                                пак спам де
                                Да земем да си продаваме таралясниците и да се обзаведем с едни прекрасни , малко харчещи , мощТни , лесни за обслужване Легасита и Форестъри .
                                Кво му плащаш за 4 хилки - почти нова некарана колица със история . ...и гаражи дърпа даже ....

                                Колега , Субару си е доказана марка . Не вземаш процент от реклама - така , че запри се .

                                ЧовекОт иска бюджетно решение м/у кокетен асфалт , тънка лайсна при покупка , възможност да задърпа един друг таралясник в някое място дето няма обхват на мобилния и на всичко отгоре даже и да се върне от там .
                                Чеки малко че ти набра засилка нещо тия измишльотини по горе си ги исмука ти незнайно от кой пръст на крак или на ръка! Написъл съм ЧИТАВ не прекрасен, не съм написъл икономичен, но е доста по икономична от някой от псевдо джипките изброени от колегата с темата! Лесни за обслужване също не съм писал въпреки, че е така освен ако и ти не си чул мита за ужасно скъпите части на Субару.......... другия ред няма го коментирам хич пак е като и горния смучки из пръсти а това за гаража просто така се изказах. защото колата наистина има доста сила на тия понижаващи предавки!
                                И не взимам пари от никой казал съм неща от годините практика, шофиране, правене, ползване на марката! Мога да кажа и за Сузуки и Даихатсу ама ще замълча че току виж ми плащали и за тях дали за реклама или анти реклама... абе плащат ми хората!
                                Ей аман братко от тия шибани БГ форуми каже си човек мнението и професорите почват да хейтват......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X