Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-после и аз с витара :)))

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Най-после и аз с витара ))

    Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
    Павлине,235/75/15са с височина734мм. а 215/75/15 са 704мм.така че тези Руските няма как да са 680мм.По скоро вярвам на този пич отколкото на тези от фирмата,нещо са се убъркали!Няма да ми останат свободни пари след регистрации,газови инжекциони и обслужване,а иначе и мене ме блазнят с този протектор и на тази цена!Но сигурно ще трябва да се слагат и вътрешни гуми?!
    Доста е писано във форума относно реалните размери на гумите. Общо взето повечето са поне с инч по-малки от обявеното, някой и с по два. Така, че всичко може да се очаква. Въпросният Дуратрак е на Маверика на един колега и си е 71 см, вместо 73,4, специално го измерихме. Иначе въпросните гуми Nortec са безкамерни.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #32
      От: Най-после и аз с витара ))

      Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
      Забелязах странен теч...не е от дифа...чудя се бензин дали не може да е...мирише на боя...завирах се от долу на канал и не мога да разбера от къде е.Идеи някакви
      Можеби тече резервоара, от снадките. Гният отвътре на вън и почват да сълзят. Сваляне и щателен оглед.

      Коментар


      • #33
        От: Най-после и аз с витара ))

        Снадките между двете половини ли? Toй резервоара не е над дифа. Много странно...а може ли самия диф да тече...но пък от задната страна освен пробка друго няма...

        Коментар


        • #34
          От: Най-после и аз с витара ))

          Отдушник имаш ли отгоре ? Да не излиза таа смрад от отдушника.

          Коментар


          • #35
            От: Най-после и аз с витара ))

            Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
            Офтопик !
            В момента и аз съм пред дилема относно размера на новите гуми и се чудя между размери 215/75/15 и 205/80/16. Въпроса е да избера малко по-широката гума, но по-ниска или по-тясната и по-висока. Ще купувам и джанти, та те не са фактор. Другото ми чудене е джантите дали да са ЕТ-10 или ЕТ-20, не видях никъде сравнение или някакъв ориентир колко са изнесени.

            По темата: Честито за придобивката и за положеният труд , ама явно няма да я караш много в гората, след като чак и с пастиране се занимаваш. Не, че и аз като купих моята не бях тръгнал да пастирам, но доста бързо се разубедих, след първото ходене до плажа !

            Поздрави !
            ET-10 е с 10мм.изнесена навън , а ЕТ-20 е с 20мм.навън.
            Последно редактирано от traper2504; 10-09-16, 13:06. Причина: Допълнение
            Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

            Коментар


            • #36
              От: Най-после и аз с витара ))

              Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
              Снадките между двете половини ли? Toй резервоара не е над дифа. Много странно...а може ли самия диф да тече...но пък от задната страна освен пробка друго няма...
              Да, между двете половини, резервоара е точно отгоре, има щит и не се вижда много.

              Коментар


              • #37
                От: Най-после и аз с витара ))

                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                Само да вметна, понеже и аз трябва да сменям гуми ...

                Във фирма Хелиос-Севлиево, очакват гуми с размер 215/75R15 (в митнически склад са). Руски са, шарката е точно копие на старите BFG AT. Цената е към 100 лв/бр. Водят се NorTec AT-560. Произвеждат ги в АШК от Юни месец насам. Доставката за стоки над 300 лв била безплатна. Потърсих отзиви в руските сайтове, но са от твърде скоро и почти няма такива. Идея си нямам с какво качество са, не знам как се балансират. Но за Витари, Кии и Ферози са направо без пари.

                В drive2.ru, един пич твърди, че били високи 71 см и широки 20... Аз по телефона ги помолих да ги премерят с рулетка и ми казаха че били високи 68 см ... Ама как успяха за 15 мин да ги премерят, хем не били в техния склад, а в митнически ...?......
                .
                Въпросните гуми Nortec AT-560 TL точно този размер и мен ми харесаха, протектора е супер, цената е добра! Толкова хубаво, че малко подозрително??
                : От август водя "преговори" по мейла да ми пратят реални снимки на тези гуми, и ДОТ : първо човека беше в отпуска , след това - все няма време...
                Още по интересно е , че отначало ми казаха : за 4 гуми куриера е безплатен, после - по 5 лева на гума.
                Ок, 20 лв не са много, но най странното е че навсякъде по руските сайтове за продажба на гуми(а те са много, наистина, за всеки град си имат локални онлайн магазини) та навсякъде пишеше : изчерпан артикул.
                А пък човека от Хелиос каза че" нямал време" да види точния ДОТ , но със сигурност са производство 2016.
                Така и не посмях да поръчам онлайн, обмислях пътуване до Севлиево, но като прочетох това за депо Русе, значи може да отида и да ги няма гумите....
                А най неприятното е, че в сайта на Nortec този модел го няма :-(
                http://nortec-tyres.com/tires/tires_nortec/
                Иначе размер 215/75/15 според мен е оптимален за Витарата, не малеят, пък и не са тежки като 235-иците.
                Последно редактирано от toestaz; 16-10-16, 21:11.
                Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                Коментар


                • #38
                  От: Най-после и аз с витара ))

                  Първоначално публикуван от toestaz;3035693Така и не посмях да поръчам онлайн, обмислях пътуване до Севлиево, но като прочетох това за депо Русе, значи може да отида и да ги няма гумите....
                  А най неприятното е, че в сайта на Nortec този модел го няма :-(
                  [URL
                  http://nortec-tyres.com/tires/tires_nortec/[/URL]
                  Иначе размер 215/75/15 според мен е оптимален за Витарата, не малеят, пък и не са тежки като 235-иците.
                  Къде е това депо в Русе, да ги погледна аз или да пратя някой, адрес, телефон?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Най-после и аз с витара ))

                    Тези гуми се произвеждат от 2016 г., така че няма вариянт за по-стар ДОТ
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #40
                      От: Най-после и аз с витара ))

                      Координати на депото в Русе , предполагам имат във фирма Хелиос, но все си мисля че това депо е Митнически склад. Схемата на склада е : платена сума Митнически такси (най-вече ДДС) освобождава съответното количество стока.
                      Сега ще звъня пак да питам за срок на доставка, ако е повече от три дни, значи гумите си стоят в депото, докато някой ги поръча.Някои сайтове направо си пишат вместо наличност на склад - "гумите са в депо Русе." Ето тук например:
                      http://www.gumi7.com/bg/tire/129925/...15-75-R15.html
                      Последно редактирано от toestaz; 17-10-16, 22:05.
                      Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                      Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                      'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                      Коментар


                      • #41
                        От: Най-после и аз с витара ))

                        Извинявам се на колегата, че малко сме офтопик от темата, ама то не е точно спам.
                        Ако решат Админите - да попреместят нещо тук :
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...84#post3036384
                        Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                        Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                        'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                        Коментар


                        • #42
                          От: Най-после и аз с витара ))

                          img upload

                          Честно казано имах по-големи очаквания за проходимост на заснежени наклони. Няма лсд и на места почва да върти едното колело, другите 3 стоят и дотам... Може пък и да е от това, че за пръв път карам 4х4 в гората на сняг

                          Коментар


                          • #43
                            От: Най-после и аз с витара ))

                            Нисичка ми се вижда,май си по корем...а с какви гуми си?
                            Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Най-после и аз с витара ))

                              Не е ниска, снега е дълбок зимни шосейни 205 75 15

                              Коментар


                              • #45
                                От: Най-после и аз с витара ))

                                "...почва да върти едното колело, другите 3 стоят и дотам...."
                                Май нямаш преден мост. Да въртят две , едно отпред и едно отзад - да . Не е до ЛСД - 1995, на тоя кошник - забрави!
                                Или е някаква концепция непозната за мен .Ама никой е е съвършен .
                                Със здраве да си я караш.
                                П.П. Сега като гледам си и със ръчни хъбове ....не , че нещо ...ама там пипа ли или само от ръчката вътре ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X